Prezidentė: deja, absoliuti dauguma yra valstiečių Atnaujinta

Prezidentė Dalia Grybauskaitė linki Seimo rinkimus laimėjusiems „valstiečiams žaliesiems“ suburti skaidrią ir atsakingą valdančiąją koaliciją.

„Formuoti valdančiąją koaliciją turi būtent toks ryškus laimėtojas. Linkiu suburti skaidrią ir atsakingą daugumą, kuri turėtų naują, kokybišką požiūrį į valstybės valdymą, valstybės valdymo skaidrumą ir atsakomybę“, - žurnalistams Prezidentūroje pirmadienį sakė šalies vadovė.

Ji teigė besitikinti, kad tiek naujasis Seimas, tiek naujoji Vyriausybė ir Prezidentūra dirbs kartu produktyviai ir atsakingai.

Pasak prezidentės, Seimo rinkimų rezultatai lėmė esminius pokyčius Lietuvos politiniame žemėlapyje, o kokie tie pokyčiai bus parodys laikas ir naujoji valdančioji dauguma.

D.Grybauskaitė nespėliojo, kokia valdančioji koalicija būtų parankesnė Lietuvai: „Čia tikrai būtų iš spėlionių rato“.

„Jokia dirbtinė koalicija, laikas ir mūsų istorinė patirtis rodo, ilgai neišgyvena. Partijos laimėtojos turi pačios susitarti, prisiimti atsakomybę už valstybės valdymą ir tik tokia koalicija gali išsilaikyti visą kadenciją“, - sakė prezidentė.

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Prezidentės susitinka su Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų atstovais

Ji pirmadienį buvo susitikusi su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos bei konservatorių vadovybe.

Šalies vadovė tikino iš „valstiečių žaliųjų“ pusės matanti atvirumą ir norą kalbėtis apie būsimą premjero kandidatūrą.

Klausiama apie galimybes būtent šioms dviem partijoms susitarti dėl valdančiosios koalicijos sudarymo, D.Grybauskaitė sakė: „Aš tikrai nespėliosiu. Galimybes turi daugelis politinių jėgų, ypač kurios gavo daugiau palaikymo mūsų dabartiniame naujai išrinktame Seime, bet, deja, maksimali ir, sakyčiau, absoliuti dauguma yra „valstiečių“ rankose ir būtent jie kol kas turi galimybę pradėti konsultacijas ir burti valdančiąją daugumą“.

(47 nuotr.)
FOTOGALERIJA. BNS spaudos konferencijos rinkimų rezultatams aptarti

„Tai bus ateityje, bet toks pozityvus nusiteikimas yra ir tikiuosi, kad priklausomai nuo koalicijos mes kartu ir tarsimės, koks premjeras būtų geriausias Lietuvai“, - kalbėjo D.Grybauskaitė.

REKLAMA

Ji taip pat priminė, kad skiriant ministrus prezidento galimybės daryti įtaką yra didesnės, o iš būsimojo Ministrų kabineto ji reikalaus skaidrumo, atsakomybės ir profesionalumo.

„Tai yra tai, ko aš konstituciškai galiu reikalaut“, - sakė šalies vadovė.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga Seimo rinkimuose iškovojo 56 mandatus. Antri likę konservatoriai gavo 31 parlamentaro mandatą. Trečią vietą užėmę socialdemokratai Seime turės 17 atstovų, ketvirtą - Liberalų sąjūdis su 14 mandatų.

 

 


Rašyti komentarą...
s
siuo atveju
2016-10-24 14:42:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
gerai kad briuselis yra, taip tai mesla visi valgyti gautu.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų