Premjerui – raginimas pasitikrinti, ar dar turi Seimo pasitikėjimą

Į žodžių mūšį tarp prezidentės Dalios Grybauskaitės, socialdemokratų partijos bei premjero Algirdo Butkevičiaus isilieja ir daugiau partijų. Trečiadienį konservatorių ir Liberalų sąjūdžio pirmininkai Gabrielius Landsbergis kartu su Remigijumi Šimašiumi išplatino pareiškimą dėl „socialdemokratų ir premjero išpuolių prieš prezidentę“.

„Toks premjero ir socialdemokratų elgesys yra desperacijos ir žemos politinės kultūros demonstracija, kuri kenkia valstybės konstitucinės santvarkos autoritetui, žmonių pasitikėjimui konstitucinėmis Vyriausybės ir premjero institucijomis ir jų sugebėjimu veikti atsakingai.

Respublikos Prezidentė turi konstitucinę teisę ir pareigą reikalauti iš Vyriausybės ir jos atskirų narių skaidrios ir atsakingos veiklos“, - rašoma išplatintame pranešime.

„Esame įsitikinę, kad tokiomis aplinkybėmis A. Butkevičius turėtų nedelsdamas pasitikrinti, ar dar turi Seimo pasitikėjimą.  Raginame premjerą tai padaryti pačiu artimiausiu metu“, - rašoma pareiškime.

Prezidentė nukirto: Juozas Olekas turi trauktis

J. Olekas dėl „auksinių šaukštų“ skandalo turi trauktis iš posto, kad nekompromituotų ne tik krašto apsaugos sistemos, bet ir pačios valstybės, o taip pat socialdemokratų partijos, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Tokia situacija kompromituoja ir mūsų politines pastangas apsaugoti valstybę, skirti didesnį finansavimą (gynybai), kompromituoja mūsų sprendimus mūsų žmonių akyse, ir todėl politinę atsakomybę turi prisiimti ministras, kad nekompromituotų ne tik krašto apsaugos sistemos, bet ir valstybės, ir socialdemokratų partijos“, – antradienį Seime žurnalistams sakė prezidentė.

„Kreipiuosi tiek į ministrą, tiek į socialdemokratų vadovybę – prisiimti politinę atsakomybę reiškia nustot daryti gėdą valstybei ir krašto apsaugos sistemai, tai reiškia, toks ministras negali dirbti ir dar išėjęs meluoti ir aiškinti, kad kreipėsi į prokuratūrą. Dėl pavadinimo, ne dėl kainos“, – pridūrė prezidentė.

 

 

 

 


Rašyti komentarą...
d
dru
2016-09-07 13:34:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
jis tikras amb pasiekejas kad jiems subine issusustu...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų