Premjero posto troškęs Uspaskichas ministru tapti nenori

Darbo partija pergalės Seimo rinkimuose atveju naujuoju premjeru matė savo pirmininką Viktorą Uspaskichą, tačiau nepanašu, kad šį siekį pavyks įgyvendinti. Vis dėlto partija tvirtina neketinanti vaikytis postų, o V. Uspaskicho ministro kėdė nedomina.

Per pirmąjį Seimo rinkimų turą Darbo partija surinko 9,47 proc. rinkėjų balsų ir iškovojo devynis mandatus Seime.

Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas tvirtino, kad partijai po rinkimų nėra svarbūs postai, ji tik nori, kad Vyriausybės programoje būtų atsižvelgta į Darbo partijos programą.

„Nepretenduojame į ministrus, bet esu tikras, kad šitos programos poreikis yra. Mūsų nedomina postai, norime prisidėti prie valstybės gerovės, imant vieną kitą kertinį punktą iš mūsų Darbo partijos programos“, – žurnalistams pirmadienį kalbėjo V. Uspaskichas.

(28 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Darbo partijos spaudos konferencija po rinkimų

Nepanašu, kad V. Uspaskichui po šių rinkimų pavyks tapti ministrų pirmininku, o ir ministro postas jo nevilioja.

„Žiūrint į rezultatus, kad ir kaip jie atrodytų galbūt Darbo partijai geri, bet panašu, kad pusės Vyriausybės mes negalėsime sudaryti, tai, matyt, pirmininkas ministro pozicijos neužimtų šitoje vietoje“, – teigė Darbo partijos prezidiumo narys Viktoras Fiodorovas.

Darbo partijos sąrašo lyderis Vigilijus Jukna taip pat tvirtina, kad partija sieks įgyvendinti savo programą, neatsižvelgdama į postų dalybas.

„Pagrindas yra programinės nuostatos – ne postai, o mūsų programinės nuostatos. Ten, kur bus galima įgyvendinti geriausiai mūsų programinius punktus, apie tai galima kalbėtis. Mums svarbiausia yra įgyvendinti programą“, – tvirtino V. Jukna.

Tiesa, jis atsisako konkrečiai įvardinti, su kuriomis partijomis norėtų atsidurti valdančiojoje koalicijoje ir teigia, kad sprendimus bus galima priimti po antrojo rinkimų turo.

„Dar per anksti yra kalbėti, konsultacijos įvairios vyksta ir vyks. Rezultatai yra per daug ankstyvi, kad galėtume kalbėti konkrečiai“, – sakė V. Jukna.

Daugiamandatėje apygardoje partijos dalijasi 70 mandatų iš 141. Dar 71 parlamentaras renkamas vienmandatėse apygardose.

Daugiamandatėje apygardoje kandidatų sąrašus kėlė 17 partijų.


Rašyti komentarą...
N
Nemeluok
2020-10-12 11:16:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gaila kad Viktoras netaps premjeru.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų