Premjeras skaudžiai atkirto Daliai Grybauskaitei

Premjeras Saulius Skvernelis penktadienį atsikirto prezidentei Daliai Grybauskaitei, apkaltinusiai Vyriausybę arogancija ir reformų vykdymu neįsiklausant į kritiką.

Tiesiogiai neminėdamas D.Grybauskaitės pavardės, S.Skvernelis pareiškė, kad „pastaruosius aštuonerius metus buvo pasirinkta pozicija stebėti iš šalies, vertinti, kritikuoti – tačiau realiai nieko iš esmės nedaryti“.

Liepą sueina aštuoneri metai, kai D.Grybauskaitė eina prezidentės pareigas.

Niekas nesiryžo daryti reformų

Ministro pirmininko teigimu, reformos, kurias įgyvendina jo vadovaujama Vyriausybė ir valdančioji dauguma, Lietuvai yra gyvybiškai būtinos ir reikalingos.

„Nebent ir toliau mes norime būti kitų civilizuotų valstybių užnugaryje, pačiame dugne, be jokios vilties pakilti. Nebent toliau norime tik bejėgiškai dūsauti ir skėsčioti rankomis dėl to, kad viskas valstybėje apleista ir iškreipta, kad veši nepotizmas, korupcija, protekcionizmas, dvigubi standartai, neūkiškumas, neefektyvus valdymas, nelegalūs susitarimai, procesų imitavimas, grynųjų pinigų nešiojimas alkoholinio gėrimo dėžutėse ir puokštė kitų blogybių“, – socialiniame tinkle „Facebook“ parašė premjeras.

Jo teigimu, reformas, kurių ėmėsi ši Vyriausybė ir valdančioji dauguma, reikėjo pradėti jau prieš du dešimtmečius, bet „anksčiau niekas arba nesiryžo, arba nepajėgė jų padaryti“.

Urėdijų pertvarkos modelis - kompromisinis

Ministras pirmininkas tikino, kad dialogas su visuomene vyksta visais svarbiais klausimais.

„Mes kalbamės ir kalbėsimės su žmonėmis. Kalbėjomės tobulindami Darbo kodeksą – Trišalėje taryboje žmonėms atstovavo profesinės sąjungos, kurios pritarė kodekso pakeitimams. Kalbėjomės ir tebesikalbame su visų be išimties aukštųjų mokyklų bendruomenėmis, urėdijų vadovais ir miškininkais“, – teigė S.Skvernelis.

REKLAMA

Jo teigimu, pasirinktas urėdijų pertvarkos modelis yra kompromisinis.

„Miškininkų interesai apsaugojami – girininkams, eiguliams ir kitiems mišku tiesiogiai besirūpinantiems atleidimai negresia. Priešingai, numatyta didinti jų atlyginimus. Bet nebegalime toleruoti 42 atskirų „kunigaikštysčių“ neūkiškiškumo ir savivalės“, – rašo premjeras.

Jo teigimu, diskutuojant dėl aukštojo mokslo reformos nereikia apsimetinėti, jog nepastebima, kaip žlunga dabartinis tinklas.

„Tokia beviltiška situacija, kai aukštojo mokslo sistema tarnauja tik pati sau, o ne visuomenės ateičiai, kai universitetai priversti galvoti ne apie kokybę, o apie išgyvenimą laukinės „rinkos“ sąlygomis, susidarė dėl visų iki šiol Lietuvai vadovavusių neveiklumo ir neryžtingumo. Sprendimus reikėjo priimti laiku, tuomet dabar netektų desperatiškai gelbėti situacijos“, – teigė S.Skvernelis.

„Su kuo dialogas yra tikrai neįmanomas ir neprasmingas – tai su žmonėmis, kurie ilgus metus nebaudžiami vykdė neskaidrią veiklą ir iš jos pelnėsi. Kurie tai daro iki šios dienos. Kurie bijo netekti nelegalios asmeninės „gerovės“. Su tokiais mūsų kalba bus trumpa. Šių asmenų pasipriešinimas ir nepritarimas reformoms nė kiek nestebina, tačiau tokie žmonės mūsų tikrai nesustabdys“, – įrašą baigė premejras.

Nuskambėjo prezidentės kritika

Keliomis valandomis anksčiau prezidentė pareiškė, kad Vyriausybė vykdydama reformas demonstruoja politinę aroganciją, ir paragino taisyti Darbo kodeksą darbuotojų naudai.

„Tai yra politinė arogancija, kurią demonstruoja tiek Vyriausybė, tiek valdančioji dauguma“, – žurnalistams sakė šalies vadovė.

Pasak D.Grybauskaitės, svarstant Darbo kodeksą vyko tik derybų imitacija, o pažadai geriau apsaugoti darbuotoją liko neįgyvendinti.

„Kai nekalbame su žmonėmis, kai paliekame darbuotojus prieš stipresnį – tai yra verslo atstovus – be pagalbos Trišalėje taryboje, kai politikai mėgina pasislėpti ir paslėpti savo atsakomybę už Trišalės tarybos nugarų – tai koks pasitikėjimas gali būti tokiu Darbo kodeksu? Aišku, jis taisytinas ir jį reikės taisyti“, – sakė prezidentė.

REKLAMA

Kritikai perspėja

Naujasis Darbo kodeksas įsigalioja šeštadienį. Jo rėmėjai sako, kad lankstesni darbo santykiai paskatins investicijas ir darbo vietų kūrimą. Kritikai perspėja, kad žmonės bus mažiau apsaugoti, nes kodeksas palengvina darbuotojų atleidimą iš darbo.

BNS užsakymu gegužę tyrimų bendrovės RAIT atlikta apklausa parodė, kad Darbo kodeksui pritaria tik 10 proc. respondentų. 45 proc. apklausos dalyvių teigė reformai nepritariantys, likusieji neturėjo tvirtos nuomonės.

D.Grybauskaitės vertinimu, darbo santykių, aukštojo mokslo bei urėdijų pertvarkos buvo pradėtos klaidingai ir sukėlė gyventojų nepasitenkinimą „ne tik dėl turinio elementų, bet ir dėl to, kaip tai buvo daroma“.


Rašyti komentarą...
S
Skaitytoja
2017-06-30 18:02:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pirma pasirase o po to kritikuoja kazkaip nelabai tinka prezidentei
Atsakyti
0

žmogelis
2017-06-30 18:54:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
ir ką gi gero padarė kas nors paprastam žmogui???
Atsakyti
0

z
zmogus
2017-06-30 20:12:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Auksta skrydi premjere griebi!, greit leisies ir pajusi zeme po kojom. Nes tokios erogancijos kokia dabar yra seime, senei nebuvo.Patys pradekit dirbti, o ne skuskites ir verkite, vieni del meiluzes pasalinimo, kiti del savo egoizmo. Jei zadejote saziningo darbo, vygdykite!, o iki prezidentes jums dar labai toli....mulkiai.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų