REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidentės sprendimas vetuoti Darbo kodeksą paliks Lietuvą prie sovietinio relikto, jos apsisprendimą nulėmė profsąjungos ir „keliasdešimt protestuotojų“, teigia premjeras Algirdas Butkevičius.

Prezidentės sprendimas vetuoti Darbo kodeksą paliks Lietuvą prie sovietinio relikto, jos apsisprendimą nulėmė profsąjungos ir „keliasdešimt protestuotojų“, teigia premjeras Algirdas Butkevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Akivaizdu, kad valstybės vadovė neišgirdo mokslininkų, pažangaus verslo atstovų, tarptautinių institucijų, Lietuvos jaunimo organizacijų, darbdavių ir visoms politinėms jėgoms atstovaujančių parlamentarų argumentuoto balso“, - žurnalistams Vyriausybėje sakė A.Butkevičius.

REKLAMA

Anot jo, prezidentės apsisprendimą nulėmė viešoje erdvėje pasirodžiusi kritika iš profesinių sąjungų ir „keliasdešimties protestuotojų“. Jis priminė, kad Lietuva ruošiasi stoti į EBPO, kurios generalinis sekretorius šių metų kovą akcentavo, kad vienas pagrindinių iššūkių Lietuvai yra „užtikrinti didesnį produktyvumą“, sveikino Vyriausybės pastangas priimti lankstesnį Darbo kodeksą.

„Prezidentei atmetus tai, kas priimta Seime, gali tekti atsisakyti šių privalumų, tad liksime prie sovietinio relikto - senojo Darbo kodekso“, - sakė jis. Premjeras taip pat kol kas negalėjo pasakyti, ar prezidentės veto Seime bus siekiama atmesti.

REKLAMA
REKLAMA

„Kai mes suorganizuosime pasitarimą koalicijoje, jeigu veto nebus atmestas, tada mes grįžtame prie Senojo darbo kodekso, kurio daugelis nuostatų likę nuo sovietinių laikų. Kol kas nespėliokime - siūlau, kad būtų priimtas dabartinis Darbo kodeksas“, - sakė jis.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį vetavo darbo santykius liberalizuojantį Darbo kodeksą, sakydama, kad jis nepakankamai užtikrina darbuotojų teises ir „įteisina darbdavių dominavimą“. Iš viso prezidentė siūlo 22 pataisas, lyginant su Seimo priimtu įstatymu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ji siūlo leisti terminuotas darbo sutartis nuolatinio pobūdžio darbui tik sutarus dėl jų kolektyvinėje sutartyje ir ne daugiau nei penktadaliui įmonės darbuotojų. D.Grybauskaitė pasiūlė atsisakyti nenustatytos apimties sutarties rūšies, kuri garantuoja mažiausiai aštuonių valandų per mėnesį darbą.

Prezidentė taip pat pasiūlė didinti išeitinę kompensaciją nuo 6 iki 8 darbuotojo vidutinių darbo užmokesčių, kai atleidžiama darbdavio valia. Ji siūlo ilginti įspėjimo terminus atleidžiant iš darbo darbdavio iniciatyva socialiai jautrių grupių atstovus, tarp jų - taikyti trijų, o ne dviejų mėnesių įspėjimą vaikus iki 14 metų auginantiem darbuotojams, taip pat auginantiems neįgalų nepilnametį vaiką, numatyti šioms grupėms ilgesnes - 27 darbo dienų kasmetines atostogas.

Šales vadovė siūlo numatyti, jog apskaitinis laikotarpis, skaičiuojant viršvalandinį darbą, būtų vienas mėnuo, o ne trys,  numatyti dvigubą apmokėjimą darbuotojui už darbą per poilsio dieną. Parlamentas Darbo kodeksą priėmė birželio pabaigoje. Seimo valdantieji pirmadienį paskelbė esantys pasirengę neeilinę Seimo sesiją dėl Darbo kodekso šaukti kitą savaitę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų