Pasak jo, Vyriausybė tai daro atsakingai, laikydamasi griežtos fiskalinės drausmės, vertindama geopolitinę situaciją, konkurencinę aplinką, priimtų sprendimų pasekmes, tačiau nebijodama iššūkių, naujovių ir pokyčių. „Šiandien niekas 100 procentų negali pasakyti, kaip plėtosis įvykiai Rytuose. Tačiau mūsų Vyriausybės tai netrikdo ir nestabdo užsibrėžtų tikslų siekio. Manau, kad mūsų sėkmės pagrindas – ne apkasų būsena, o atvirumas naujoms idėjoms, pasitikėjimu grįstas bendradarbiavimas su partneriais, verslu ir operatyvūs bei pasverti sprendimai“, - sakė A. Butkevičius.
Anot premjero, 2013-2014 metais vis dar jautėsi sunkmečio laikotarpio pasekmės, išorės aplinką blogino aštrėjanti geopolitinė situacija, kuri trikdė spartesnį euro zonos atsigavimą ir Lietuvos ūkio augimą. Didžiausią neigiamą riziką Lietuvos ekonomikos augimui kėlė Rusijos politinė bei ekonominė situacija.
„Užsienio prekybai įtakos turėjo Rusijos embargas - lietuviškos kilmės prekių eksportas į Rusiją pernai sumažėjo 16 procentų, bet mūsų ekonomikai kol kas tai nėra labai skausminga – eksportas sumažėjo 0,6 proc. (importas augo 1,2 proc.) Tačiau šių prekių srautai didėja į ES rinkas, lietuviškoms prekėms sėkmingai tiesiami keliai į Amerikos (tiek pietų, tiek ir šiaurės), Azijos, Afrikos šalių rinkas. Prie ekonomikos augimo svariai prisidėjo sparčiai besiplečiantis statybų sektorius. O tai mūsų valstybei reikš papildomą ekonominį saugumą, taip pat – bendrą nacionalinį saugumą, įskaitant ir Rusijos atžvilgiu“, - teigiamų dalykų įžvelgė A. Butkevičius.
Jis taip pat pasidžiaugė, kad pavyko pasiekti, jog praėjusiais metais toliau mažėjo dujų ir elektros kainos: „Pernai tiesioginėmis derybomis iš Rusijos koncerno „Gazprom“ išsiderėta 20 proc. mažesnė dujų kaina ir gauta beveik 95,6 mln. eurų nuolaida. Svarus mūsų derybinės sėkmės „argumentas“ buvo sparčiu tempu statomas suskystintųjų gamtinių dujų terminalas, todėl dujų kaina sumažėjo privatiems vartotojams ir verslo sektoriui.