Laikinojo ministro pirmininko Gedimino Kirkilo kritikuojamas valdančiosios koalicijos parengtas krizės įveikimo planas sulaukė ir Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos priekaištų.
Asociacijos nariai teigia nepritariantys planuojamam gyventojų pajamų, pelno bei pridėtinės vertės mokesčių (PVM) tarifo suvienodinimui iki 20 proc., verslo liudijimų atsisakymui, tačiau palaiko siūlymus mažinti valstybės valdymo išlaidas.
„Negalima pritarti numatomam mokesčių suvienodinimui, tai net teoriškai neturėtų būti daroma. Kiekvienas mokestis turi savo funkciją valstybėje ir priklausomai nuo atitinkamų sąlygų turi būti ekonomiškai pagrįsto dydžio, o ne politiškai išreikštos reikšmės“, - teigiama asociacijos išplatintame pranešime.
Asociacijos narių teigimu, mokesčių didinimas neigiamos įtakos gali turėti vidaus rinkai dirbančiam verslui, be to, dėl išaugsiančio PVM kristų gyventojų, ypač pensininkų bei mažesnes pajamas gaunančių asmenų perkamoji galia,
Dėl asignavimų žemės reformai ir kaimo plėtros programai sumažinimo 15 proc. bei ūkininkų apmokestinimo gerokai brangtų maisto produktai, o tai, pasak asociacijos, turėtų ne tik neigiamų ekonominių pasekmių, bet ir sukeltų socialinę įtampą šalyje.
Asociacijos nuomone, įtampą dar labiau sustiprins planuojami nevykdyti valstybės įsipareigojimai pedagogams dėl atlyginimų.
Pranešime taip pat teigiama, kad greitas verslo liudijimų atsisakymas ypač pakenktų smulkiajam verslui, ir siūlo numatyti pereinamąjį laikotarpį.
Krizės įveikimo planą, kurio bendras finansinis efektas - iki 5,3 mlrd. litų, o vien tik mokesčių reformos ir valdžios taupymo efektas - po 2 mlrd. litų papildomų pajamų ir sutaupytų išlaidų, keturių centro-dešinės naujosios koalicijos partijų lyderiai pasirašė šį pirmadienį.