Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rugsėjo 13 dieną nepasiskiepijusiems ir neturintiems galimybių paso užsivėrė didžiųjų prekybos centrų durys. Kaip teigia prekybos centrų atstovai, tai turėjo didelės įtakos klientų srautams. Viliamasi, kad šį ketvirtadienį pradėjus vykdyti naują skiepų turą po Lietuvą, atiras vis daugiau norinčių pasiskiepyti ir taip gauti arba atsinaujinti galimybių pasą.

Rugsėjo 13 dieną nepasiskiepijusiems ir neturintiems galimybių paso užsivėrė didžiųjų prekybos centrų durys. Kaip teigia prekybos centrų atstovai, tai turėjo didelės įtakos klientų srautams. Viliamasi, kad šį ketvirtadienį pradėjus vykdyti naują skiepų turą po Lietuvą, atiras vis daugiau norinčių pasiskiepyti ir taip gauti arba atsinaujinti galimybių pasą.

REKLAMA

„Akropolio“ Rinkodaros ir komunikacijos departamento vadovas Dominykas Mertinas pasakoja, kad galimybių paso tikrinimas turėjo neigiamos įtakos klientų srautas.

„Sumažėjo dešimtimis procentų“, – teigė jis.

Žurnalistams pasiteiravus, kaip nuo gruodžio 28 dienos kito klientų srautai, jis nurodė, kad papildomo mažėjimo kol kas nepastebėjo: „Visgi vis didesnė dalis populiacijos yra paskiepyta. Tokiu būdu daugiau žmonių turi galimybių pasą. Dabar labai aktyviai prisidedame prie to, kad būtų patogu ir paprasta gauti trečią sustiprinančią dozę ir kad tokiu būdu būtų lengva prasitęsti galimybių pasą“.

Startavo skiepų turas po Lietuvos prekybos centrus

Ketvirtadienį Vilniuje prasidėjo Nacionalinio kraujo centro (NKC) vakcinacijos turas per Lietuvos prekybos centrus. Nuo šiol neturintys galimybių paso žmonės gali patekti į bet kurį prekybos centrą, kuriame dirba NKC darbuotojai ir gali būti palydėti į vakcinavimais vietą pasiskiepyti Pfizer vakcinos dozėmis. 

REKLAMA

„Prekybos centras yra žmonėms patogu vieta. Tie, kas jau turi galimybių pasus – parduotuvių darbuotojai, klientai, jei gali ateiti ir pasinaudoti patogia proga gauti vadinamąjį boosterį. Tie, kas neturi galimybių paso, bet gyvena netoliese arba nori kuo greičiau jį gauti, nuo šiol gali patekti į prekybos centrą ir pasiskiepyti“, –  ketvirtadienį žurnalistams teigė Nacionalinio kraujo centro direktoriaus Daumantas Gutauskas.

„Specialiai mes vakcinavimo vietas kaip ir čia ( Vilniaus „Akropolyje“ – aut. past.), taip ir kitose įrenginėsime netoli įėjimų, kad žmonės galėtų per kelis žingsnius patekti, neturėtų per kažkur į koridorių eiti. Nusprendėme, kad turi būti kuo patogiau žmonėms“, – paklaustas, kodėl skiepyti pradeda prekybos centruose, sakė NKC direktorius.

Jo teigimu, didžiuose Lietuvos prekybos centruose medicinos specialistai skiepys visus nuo 12 metų Pfizer vakcina.

REKLAMA
REKLAMA

„Jie (vaikai – aut. past.) turėtų ateiti ne vieni, o su lydinčiu asmeniu. Aišku, reikia turėti ir vaiko asmens dokumentą“, – sako jis.

Ketvirtadienį numatyta paskiepyti 300 žmonių.

„Jeigu taip atsitikti, kad žmonių būti ir virš 300, mes atsivešime daugiau vakcinų ir paskiepysime visus norinčius“,  – teigia jis.

Kaip nurodo D. Gutauskas, kol kasgalimybių pasas vietoje nebus spausdinamas, tačiau ateityje NKC atstovai planuoja tą daryti.

„Po mūsų vakcinacijos žmonės galimybių pasą galės išsiimti jau šiandien, per vieną dieną. Kodėl ne iš karto? Nes įvedus į sistemą ne visada jis yra sugeneruojamas. <…> Stengsimės elektroniniais parašais pasirašinėti žmonių vakcinacijos iš karto, kad kuo mažiau būtų laiko sugaištama, kol galimybių pasas įsigalios“, – teigia jis.

Akcijas planuojama vykdyti Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių prekybos centruose. Jų bus 9.

Pasikeitė galimybių paso išdavimo tvarka

Primename, kad nuo gruodžio 28 dienos gyventojams, kurie nuo COVID-19 skiepijosi prieš daugiau nei 7 mėnesius jis nustos galioti, taip pat galimybių pasas tampa privalomas vaikams nuo 12 metų amžiaus, o pasiskiepiję darbuotojai privalo gauti sustiprinančiąją dozę arba reguliariai testuotis.

REKLAMA
REKLAMA

Galimybių pasas galioja neribotą laiką, kai asmuo:

yra pasiskiepijęs sustiprinančiąja Lietuvoje patvirtinta vakcina nuo COVID-19 (asmenys iki 18 metų amžiaus šiuo metu nėra skiepijami sustiprinančiąja doze);

yra persirgęs COVID-19 ir pasiskiepijęs pagal pilną schemą;

16–18 metų amžiaus asmuo yra pasiskiepijęs pagal pilną schemą arba persirgęs ir pasiskiepijęs;

Galimybių pasas galioja ribotą laiką, kai asmuo:

yra pasiskiepijęs, tačiau ne pagal pilną schemą; yra persirgęs COVID-19 ir pasiskiepijęs, tačiau ne pagal pilną schemą;

yra persirgęs COVID-19, bet nepasiskiepijęs;

ne anksčiau nei prieš 72 val. atliko mokamą PGR tyrimą ir gavo neigiamą rezultatą.

Galimybių pasas vaikams

Taip pat nuo gruodžio 28 d. galimybių pasas tampa privalomas vaikams nuo 12 metų ir dviejų mėnesių bei 16 metų amžiaus. Galimybių pasas bus išduodamas COVID-19 persirgusiems, nuo viruso pasiskiepijusiems arba reguliariai besitestuojantiems vaikams.

Pagal pilną schemą pasiskiepijusiems arba persirgusiems virusu ir pasiskiepijusiems vieną kartą vaikams galimybių pasas išduodamas neribotą laiką. Kol kas sustiprinamoji dozė vaikams nėra skiriama.

REKLAMA
REKLAMA

Persirgusiems vaikams galimybių pasas išduodamas tuomet, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimu ar antigeno testo rezultatu, o nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 210 dienų.

Galimybių pasas vaikams taip pat suteikiamas testuojantis – ne anksčiau nei prieš 7 dienas nuo ėminio paėmimo momento atlikus PGR tyrimą, kurio rezultatas neigiamas.

Apie įsigaliojusius ribojimus plačiau skaitykite straipsnyje: Keičiama galimybių paso tvarka: tampa privalomas vaikams, darbuotojai turės skiepytis arba testuotis, daliai nebegalios

Tegul bankrutuoja tie centrai, neakiepyti eina į mažas larduotuves, į turgus ten visko yra, jei valdžia toliau skiepys visus...
Apsipirkau mėnesiui į priekį ir galiu nesukti sau galvos .Geriau eisiu į parką pavaikščioti ,negu į prekybos centrą .
akurat,neseniai rašiau kad prekybos centrai perims gydymo funkcijas ir va jau skiepins prekybos centruose,manau pereis greit ir prie kitų medicinos procedūrų
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų