Pranešė, kas laukia PVM lengvatos šildymui

Finansų ministras Vilius Šapoka sako, jog pridėtinės vertės mokesčio (PVM) už šildymą lengvatos nuo sausio 1-osios neturėtų būti. Vyriausybės patvirtintame 2017 metų valstybės ir savivaldybių biudžete jai lėtų nenumatyta.

„Dėl šildymo PVM lengvatos ne kartą esu teigęs, jog ji yra savo esme ydinga, nes didžiąja dalimi naudojasi žmones, kuriuos turėtų išmušti raudonis dėl naudojimosi ta lengvata, todėl ji turėtų išnykti ir mes Vyriausybėje nutarėme, kad tai turėtų įvykti nuo pat naujųjų metų pradžios.

Kalbant apie kompensavimo mechanizmą, tai yra aiškus perteklius lėšų savivaldybių sistemoje, kuriomis būtų galima kompensuoti šią lengvatą ir yra mechanizmas žmonėms, kuriems reikėtų padėti, kaip kreiptis dėl kompensacijos“, - po Vyriausybės posėdžio trečiadienį žurnalistams sakė V.Šapoka.

PVM įstatymo pataisas, kurias yra apsvarstęs baigęs kadenciją Seimas, bus siūloma priimti kartu su 2017 metų valstybės biudžetu . Baigiantis kadenciją Seimas dėl balsų trūkumo nesugebėjo iki 2017 metų birželio pratęsti PVM lengvatos šildymui. Vėliau kelis kartus balsavimas dėl šio klausimo buvo išbrauktas darbotvarkės.

Šiuo metu lengvatinis PVM šildymui siekia 9 proc., o standartinis - 21 procentą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų