Birželio 11 d. Antakalnio mikrorajone Šilo g. 13 buvo atidarytas naujas Vilniaus prancūzų mokyklos pastatas. Dalyvavo gausus būrys Prancūzijos ir Lietuvos garbingų svečių. Prancūzijos ambasadorius Lietuvoje J. E. Franois Laumonier iškilmingai atidengė Šarlio Luji Monteskje biustą – šio žymaus prancūzų rašytojo, filosofo ir teisininko vardu pavadinta mokykla.

Nauja prancūzų mokykla duris atvers jau nuo ateinančių mokslo metų pradžios. Naujame pastate įsikurs visos Vilniaus prancūzų mokyklos klasės, o dar didesnę mokyklos plėtrą užtikrins lopšelinukų grupės mažyliams nuo 2 metukų atidarymas ir augantis vyresnių klasių skaičius.

Iki šiol prancūzų mokykla buvo įsikūrusi dviejuose pastatuose: dalinosi patalpomis su lietuvių vaikų darželiu Žirmūnuose ir lenkų vaikų darželiu P. Višinskio gatvėje. Mokyklai trūko papildomų patalpų – klasių, valgyklos, sporto salės, kiemo poilsiui, biuro administracijai, medicinos patalpų.

Dar 2009 m. pradžioje Prancūzijos ambasadorius kreipėsi į miesto vadovybę su prašymu tarpininkauti, kad mokyklos pastato įsigijimo ir jo paskirties pritaikymo mokymo reikmėms klausimai būtų sprendžiami pagal galimybes greičiau.

REKLAMA

Vilniaus prancūzų pradinė mokykla siekia suteikti išsilavinimą vaikams nuo 3 iki 14 metų. Jos suteikiamas išsilavinimas pripažįstamas Prancūzijoje ir Lietuvoje. Ypatingas dėmesys yra kreipiamas į ryšį tarp kultūrų, kalbų mokymąsi ir į asmeninį mokinio tobulėjimą.

Prancūzų mokyklų užsienyje tinklui (AEFE) priklausanti Vilniaus prancūzų mokykla aktyviai palaikoma Prancūzijos ir Lietuvos valdžios institucijų.


Rašyti komentarą...
T
T
2010-06-16 14:07:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
STOP STOP STOP!!! visos mokyklos lietuvoje turi buti tik LIETUVISKOS!!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų