Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Premjeras Saulius Skvernelis pasielgtų teisingai, jeigu įstotų į valdančiąją Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą (LVŽS) ir imtųsi jai vadovauti, sako Seimo pirmininkas valstietis Viktoras Pranckietis.

Premjeras Saulius Skvernelis pasielgtų teisingai, jeigu įstotų į valdančiąją Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą (LVŽS) ir imtųsi jai vadovauti, sako Seimo pirmininkas valstietis Viktoras Pranckietis.

REKLAMA

„Manau, būtų teisingas veiksmas“, – pirmadienį Seime žurnalistams sakė parlamento vadovas, komentuodamas S. Skvernelio pasvarstymą apie galimybę tapti LVŽS nariu ir galbūt jos pirmininku.

V. Pranckietis tvirtino palaikąs premjero poziciją, kad LVŽS būtinos permainos, kad ji taptų demokratiškesnė. Anot jo, pagrindinis su tuo susijęs pokytis turėtų būti dabartinio partijos lyderio Ramūno Karbauskio pasitraukimas.

Sekmadienį transliuotame interviu „Lietuvos ryto“ televizijos laidai „24/7“ Vyriausybės vadovas sakė, kad „valstiečiai“ turi keistis, jeigu nori matyti jį kandidatu per kitų metų Seimo rinkimus.

REKLAMA

„Jeigu tie pokyčiai įvyks tokie, tikrai aš būsiu aktyvus tų pokyčių dalyvis ne iš šalies, bet iš vidaus“, – teigė jis.

V. Pranckietis pirmadienį tvirtino palaikąs premjero poziciją, jog LVŽS būtinos permainos, kad ji taptų demokratiškesnė. Anot jo, pagrindinis su tuo susijęs pokytis turėtų būti dabartinio partijos lyderio Ramūno Karbauskio pasitraukimas.

„Neabejotinai kalbėjau ir kalbu apie tai, kad tie pokyčiai būtini. Tas pagrindinis pokytis yra pirmininko kaita. Manau, kad pirmininkas galėtų kažkiek laiko pasitraukti, duoti kitiems veikėjams turbūt kortas į rankas, galėtų atvesti partiją sėkmingai į rinkimus“, – teigė Seimo pirmininkas.

REKLAMA
REKLAMA

Jis sakė, kad jeigu reikėtų, jis ir pats galėtų kurį laiką perimti vadovavimą LVŽS, tačiau palaikytų ir S. Skvernelio kandidatūrą.

„Jeigu Saulius Skvernelis ateitų, manau, kad mes galėtume būti rimta komanda“, – pirmadienį sakė V. Pranckietis.

Anot jo, šiokios tokios permainos partijoje yra prasidėjusios, bet jis nesiėmė prognozuoti, kuo tai baigsis.

„Turbūt tos permainos jau yra prasidėjusios, vien tai, kad jau kalbame viešai apie didesnę demokratiją, būtinas permainas, jau vyksta šioks toks veiksmas, manau, apie tai bus pradžia kalbos, kuri bus kitą savaitę“, – tvirtino V. Pranckietis.

Po savaitės, liepos 15-ąją, netoli Kauno planuojamas valdančiosios partijos tarybos posėdis.

LVŽS pirmininkas R. Karbauskis praėjusią savaitę pranešė, kad taryboje bus keliamas klausimas dėl V. Pranckiečio likimo Seimo pirmininko pareigose. Pagal keturių partijų susitarimą dėl koalicijos, šis postas tenka Lietuvos socialdemokratų darbo partijai.

V. Pranckietis atsisako trauktis iš pareigų.

Jis savo ruožtu primena, kad R. Karbauskis yra pažadėjęs pasitikrinti pasitikėjimą partijoje, bet to iki šiol nepadarė. „Valstiečių“ lyderis žada tai padaryti per tarybos posėdį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų