Pradedamas epidemiologinis tyrimas: gyventojus kvies pasitikrinti greitaisiais testais

Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU) ir Vilniaus universitetas (VU) liepos 10 d. pradeda suaugusių Lietuvos gyventojų seroepidemiologinį tyrimą. Naudojant greituosius serologinius testus, šešiose tiriamose teritorijose bus siekiama nustatyti užsikrėtusiųjų bei persirgusiųjų koronavirusine infekcija skaičių, taip pat bus tiriama, kokia dalis šalies gyventojų persirgo SARS-CoV-2 infekcija to nežinodami arba su minimaliais klinikiniais simptomais. 

„Šis populiacijos tyrimas padės nustatyti tikrąjį susirgimų mastą mūsų šalyje ir sužinoti daugiau apie patį virusą. Gauti duomenys padės tiksliau prognozuoti infekcijos plitimą“, – sakė sveikatos apsaugos viceministrė Kristina Garuolienė. 

Pranešime pažymima, kad iš viso numatyta ištirti per 6,5 tūkst. atsitiktinai atrinktų vyresnių nei 18 metų asmenų iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Tauragės, Ukmergės ir Zarasų rajonų. Atsižvelgdama į vietovių gyventojų sudėtį pagal lytį ir amžių, asmenis tyrimui atsitiktiniu būdu atrinks valstybės įmonė „Registrų centras“. 

Tyrimui atrinkti gyventojai paštu gaus kvietimus ir išsamią informaciją. Jie bus pakviesti atvykti į nurodytą sveikatos priežiūros įstaigą, kurioje atsakys į klausimus apie COVID-19 simptomus, kontaktus su sergančiuoju, esančias lėtines ligas. 

Greitajam serologiniam testui iš jų bus paimtas nedidelis kapiliarinio kraujo (iš rankos piršto) mėginys, per 10-15 min. paaiškėjus rezultatams, jie bus išsyk pranešti ir asmeniui, ir tyrimą atliekantiems mokslininkams. 

Pirmieji kvietimai dalyvauti tyrime atrinktus asmenis turėtų pasiekti per artimiausias porą savaičių, o apibendrinti rezultatai bus paskelbti baigus tyrimą. 

Seroepidemiologinis tyrimas – svarbus indėlis ne tik į COVID-19 epidemijos valdymą bei prognozavimą, bet ir į gilesnį šios ligos pažinimą.


Rašyti komentarą...
M
Mama
2020-07-10 16:23:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kai žmogus nori gauti tyrimus susirgęs, tai kryžiaus kelius turi nueiti kol juos gauna. O, čia, sumąstė, iškvies tave ir turėsi tirtis. Gal man visiškai nereikia to tyrimo, tai ką, per prievartą vers
Atsakyti
-2

M
Morta
2020-07-10 15:53:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Valdžiažmogiai ,gydytojai ir žurnaliūgos pirmiausia greituosius testus pradėsite nuo savęs ir savo artimųjų. Valdžiažmogiai , nelaikykite Lietuvos piliečius durniaus vietoje. Patys prigalvojote tą virusą, patys ir gydykitės.
Atsakyti
-7

V
Vida.G.
2020-07-10 15:58:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kuom jūs laikote Lietuvos piliečius , bandomaisiais triušiais? Jūs visus ir jūsų šeimas reikia rauti lauk su visomis šaknimis. Valdžiažmogiai esate nesąžiningi žmonės.
Atsakyti
-6

SKAITYTI KOMENTARUS (20)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų