Žinių radijas

Specialistai pripažįsta, kad politikoje didelę reikšmę turi šalies lyderių įvaizdis. Nuo to, kaip vertinamas vadovas, gali priklausyti šalies geopolitinė situacija. Ne tik Lietuvos, bet ir užsienio žiniasklaidoje prezidentė Dalia Grybauskaitė pristatoma kaip tvirta lyderė, cituojama jos griežta pozicija Rusijos atžvilgiu. Žiniasklaidoje nemažai D. Grybauskaitės nuotraukų su Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentu Baracku Obama. Politikos apžvalgininkas Audrius Bačiulis mano, kad D. Grybauskaitės įvaizdis yra naudingas Lietuvai, o griežta pozicija Rusijos atžvilgiu – teisinga.

„Grybauskaitė tiek su Europos Sąjungos, tiek su Amerikos lyderiais sugeba bendrauti žymiai aukštesniame lygyje nei bet kurie iš ankstesnių šalies vadovų. Tai yra visiškai akivaizdu. Matosi, kad tas pats Obama, kuris, neabejoju, iš pradžių buvo pakankamai užpykęs ant Grybauskaitės, kai ji demonstratyviai pas jį nevažiavo, vėliau, po to, kai kontaktas įvyko, suprato, kad Grybauskaitė yra žmogus, su kuriuo verta kalbėtis ir kurio galima klausytis. Tai matėsi ir per visus vėlesnius jų susitikimus, ypač trišaliame formate, kada būdavo ir Latvijos, ir Estijos prezidentai kartu“, - kalbėjo A. Bačiulis.

Politologas Lauras Bielinis mano, kad D. Grybauskaitės matomumas tarptautinėje arenoje ir griežta pozicija atkreipia Rusijos žvilgsnį į mūsų šalį.

REKLAMA

„Aš manyčiau, kad bendrame europiniame kontekste mūsų įvaizdis tokiu būdu – ne tik prezidentės, bet ir visos Lietuvos – sustiprėja. Kita vertus, visame tame Rusijos reakcijų komplekse mes, natūralu, sulauksime kažkokių atsakomųjų smūgių: kokie nors draudimai, vienokios ar kitokios provokacijos. Visa tai – sudėtinė šiandieninės situacijos dalis“,- sako L. Bielinis.

Politologai visgi pripažįsta, kad tikrą politiko įvaizdžio poveikį nelengva įvertinti. Ar teisinga pabrėžtinai griežta D. Grybauskaitės pozicija Rusijos atžvilgiu esą parodys istorija.


Rašyti komentarą...
j
jap
2014-09-05 15:11:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
tai akivaizdu vien paziurejus i komentarus nuo vatniku. kuo labiau kas nors nepatinka kremliui tuo garsiau turi rekti 300rubliniai
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų