Politologai: buitiniai juokeliai premjerui nedera

Toliau blėstant premjero Sauliaus Skvernelio populiarumui, ekspertai sako, kad ministrui pirmininkui derėtų susirūpinti savo kalbos kultūra. O visai Vyriausybei – daugiau dėmesio skirti pažadų vykdymui.

VDU politologas Algis Krupavičius teigia, kad premjero retorika yra visai „nepremjeriška“. Politikos apžvalgininkas Saulius Spurga pritaria, kad premjeras demonstruoja prastą politinę kultūrą.

S. Skvernelis sau leidžia per daug

S. Spurga teigia, kad premjero reitingai krinta natūraliai, nes menksta porinkiminė euforija. Tačiau taip pat prie reitingų mažėjimo prisideda paties premjero kalbėsena. „Iš tiesų, kas tinka opozicijos atstovui ar eiliniam politikui, tas jau netinka premjerui. Ministras pirmininkas yra viena geriausiai matomų politinių figūrų, jo žodžiai dažnai būna išimti iš konteksto. Todėl kiekvienas žodis turi būti pasvertas ir solidus. Matome, kad Rusijoje yra kitokie standartai. Bet mes gyvename Lietuvoje. Čia reikėtų aukštesnės politinės kultūros. Dabar premjeras demonstruoja žemą politinę kultūrą. Man asmeniškai tai atrodo visiškai nepriimtina. Virtuviniai, buitiniai juokeliai kertasi su mūsų šalies politikos standartais“, – sako politikos apžvalgininkas.

REKLAMA

S. Skvernelio retoriką kritikuoja ir A. Krupavičius. „Premjero išsireiškimai labai nepremjeriški. Jis laikas nuo laiko sau leidžia per daug. Pavyzdžiui, jo apsižodžiavimas su Tvarkos ir teisingumo vadovu Remigijumi Žemaitaičiu autoriteto tikrai nepakelia. Gerai bent tai, kad po garsiojo „užčiaupkite šitą žmogų“ premjero retorika kiek pasikeitė į gerąją pusę ir jau porą savaičių tokių aštrių pasakymų negirdime. Vadinasi, premjeras mokosi iš savo klaidų“, – sako politologas.

Vyriausybės blaškymasis papiktino rinkėjus

Anot ekspertų, vyriausybė dirba nenuosekliai, kol kas nesimato jos darbų efekto. Todėl rinkėjai ima nusivilti visu ministrų kabinetu. „Pasitikėjimo vyriausybe mažėjimas yra pernelyg spartus. Tokio greito rinkėjų nusivylimo nematėme per praeitą kadenciją. Dabartinės vyriausybės ypatumas yra tas, kad ji paskelbė ilgą darbų sąrašą, bet pasakiusi A nebesugeba pasakyti B. Visuomenė turi lūkesčių, bet niekas jų nepateisina. Sprendimų, kaip įgyvendinti reformas, nėra. Čia galima paminėti aukštojo mokslo ar urėdijų reformų atvejus. Kai kurie sprendimai tiesiog prieštaringi, pavyzdžiui, PVM lengvatos šildymui panaikinimas. Blaškymasis vyriausybei tikrai neprideda taškų“, – aiškina A. Krupavičius.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų