Policijos gėda: nuteistas dar vienas po avarijos „išsukti“ kolegą bandęs pareigūnas

Prieš beveik ketverius metus nutikusią avariją, per kurią buvo sužalotas žmogus, sukėlęs pareigūnas Lukas Tamošaitis ir jį „išsukti“ bandę kolegos paliko vieną gėdingiausių įrašų policijos istorijoje.

Be avarijos kaltininko, keletą metų teismų slenksčius mindžiojo ir kolegą „gelbėjusi“ buvusi policijos tyrėja Rūta Stankutė. Dar keli pareigūnai buvo atleisti iš užimamų pareigų.

Bet šią savaitę nutikusią istoriją dar kartą priminė Vilniaus miesto apylinkės teismas, kuris dėl melagingų parodymų davimo kaltu pripažino ir 47-erių metų buvusį Kėdainių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūną S. S.

Melavo teisme

Teismas nuteistajam skyrė 9 mėnesių laisvės apribojimo bausmę bei įpareigojo tris mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo būti namuose nuo 23 val. iki 6 val.

Tyrimo duomenimis, kėdainiškis, 2018-2020 metais apklausiamas kaip liudininkas, nuslėpė reikšmingas tiriamos avarijos aplinkybes ir liudijo buvusios kolegės, tuometinės policijos tyrėjos naudai. Tokiu būdu minėtasis asmuo siekė padėti pareigūnei išvengti gresiančios baudžiamosios atsakomybės už piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi.

Bylos duomenimis, 2017 metų birželio mėnesį Kėdainių rajone, Dotnuvoje įvyko avarija, kurios metu susidūrė du lengvieji automobiliai ir buvo sužeista vieno jų vairuotoja. Į iškvietimą atvykusi tuometinė policijos tyrėja R. Stankutė suprato, kad avarijos kaltininkas yra jos kolega L. Tamošaitis – to paties policijos komisariato pareigūnas.

Pabendravusi su juo pareigūnė leido jam pasišalinti iš įvykio vietos. Siekdama nuslėpti avarijos kaltininką, R. Stankutė netinkamai vykdė savo pareigas – nefiksavo liudininkų parodymų bei kitų svarbių įvykio detalių.

Nustatyta, kad tuo metu atsitiktinai pro įvykio vietą važiavęs į pensiją išėjęs policijos pareigūnas S. S. sustojo padėti kolegoms.

Bylai dėl galimo tyrėjos R. Stankutei netinkamo tarnybinių pareigų atlikimo pasiekus teismą, apklausiamas kaip liudytojas, S. S. nuslėpė reikšmingas įvykio aplinkybes ir liudijo buvusios kolegės naudai.

REKLAMA

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaikė Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras. Tiesa, Vilniaus miesto apylinkės teismo nuosprendis gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

Teisėsi iki pabaigos

Naujienų portalas praėjusių metų lapkritį rašė, kad iš policijos tarnybos dėl to, kad bandė išsukti girtą avariją sukėlusį kolegą atleista tyrėja R. Stankutė sulaukė skaudžių teismo smūgių.

Lietuvos apeliaciniam teismui nusprendus sugriežtinti prasižengusiai pareigūnei anksčiau paskirtą bausmę, tokios pačios nuomonės laikėsi ir Lietuvos Aukščiausias Teismas. Šio teismo sprendimas buvo galutinis ir neskundžiamas.

Tad jei po pirmos instancijos sprendimo už įstatymams prieštaraujančius „darbelius“ R. Stankutė teismo buvo įpareigota sumokėti vos 4820 eurų baudą, tai dabar pareigūnei teks pakloti 7532 eurus. Maža to, jai net ketveriems metams atimta teisė dirbti valstybės tarnyboje.

Avarija – prieš 4 metus

Tokios nemalonės buvusi pareigūnė susilaukė dar dėl 2017 metų birželį nutikusios ir visos policijos sistemos reputaciją suteršusios istorijos.

Būtent R. Stankutė su kitu kolega tuomet atvyko į Kėdainių rajone esantį Dotnuvos miestelį, kur buvo pranešta apie įvykusią eismo nelaimę. Paaiškėjo, kad į eismo įvykį pateko girtas kitas R. Stankutės kolega L. Tamošaitis.

Avariją sukėlęs pareigūnas tuomet net nepriėjo prie kito automobilio, kuriame buvo sužalota mergina ir nepasivargino iškviesti greitąją pagalbą.

L. Tamošaitis, kaip vėliau paaiškėjo teisme, su R. Stankutės palaiminimu pasišalino iš įvykio vietos. Jo kolegė net nepasirūpino, kad alkotesteriu būtų pamatuotas L. Tamošaičio girtumas.

Per avariją sužalotai kito automobilio vairuotojai dėl šio įvykio teko ištverti ne vieną operaciją. O L. Tamošaitis, galiausia, už tai, kad stipriai viršydamas greitį (leistinas 50 km/val., o skriejo apie 115 km/val. greičiu – aut. past.) sukėlė šią avariją buvo nubaustas vos vienerių metų bausme, ją atidedant 2 metams.

REKLAMA

Rado, kas prisiimtų kaltę

Naujienų portalas tv3.lt rašė, kad Kėdainių policijos pareigūnas L. Tamošaitis iš tarnybos policijoje buvo atleistas tais pačiais 2017 metais, o kartu su juo darbo neteko dar trys pareigūnai.

Ilgą laiką L. Tamošaitis neigė kaltę, o pabėgęs iš įvykio vietos buvo netgi radęs žmogų, kuris prisiėmė kaltę ir tikino vairavęs prabangų pareigūno automobilį.

„Tas žmogus yra jo kaimynas, gyvenantis toje pačioje gatvėje. Tas žmogus ilgą laikotarpį yra niekur nedirbantis, teisių neturi, o ar vairuoti moka, taip pat klausimas,“ – anksčiau tv3.lt pasakojo per šią avariją nukentėjusi Indrė.

Net atsirado įrodymų, kad L. Tamošaitis kalbėjosi su kitais pareigūnais ir prašė savo kolegų pagalbos išsukti iš nepavydėtinos padėties. Neoficialiai kalbama, kad avarijos dieną pareigūnas šventė kolegės gimtadienį.

L. Tamošaitis su galingu automobiliu smarkiai viršijo leistiną greitį, o atsitrenkęs į Indrės vairuojamą „Opel Corsa“ nepuolė jai padėti ir net nepaskambino pagalbos telefonu.

Indrė įsitikinusi, jei nebūtų avarijos liudininkų, šis pareigūnas iki šiol lyg niekur nieko dirbtų policijos komisariate, o kalėjime sėdėtų nekaltas jo kaimynas.

Iš įvykio vietos dingęs patrulis kolegoms pasirodė tik tuomet, kai buvo visiškai blaivus. Nors ši avarija įvyko prieš daugiau kaip 2 metus, tačiau jos byla nebaigta iki šiol.

Indrę anksčiau piktino ir skaudino tai, kad avariją sukėlęs pareigūnas bandė įrodyti, jog jos nesužalojo. Bet šią nelaimę primena ant kojų likę randai. Avariją matę liudininkai nesitikėjo, kad po šios avarijos kažkas liko gyvas automobilyje.

Po susidūrimo „Opel Corsa“ rėžėsi į pakelės medį, o po to tris kartus vertėsi. Sužalotą automobilio vairuotoją iš aukštyn ratais apvirtusio automobilio ištraukė ugniagesiai.


Rašyti komentarą...
J
Jo
2021-03-08 18:21:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ko norėt iš parazitų,juk sulenda pusė daunų į policiją.Paskui ir vadinami unimis
Atsakyti
0

A
Amg
2021-03-10 21:10:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Čia menkniekis klinikas (aišku su mergina pasielgė negrazei ) o kokius cirkus išdarinėja valdžios galvos.Tai ir sakoma žuvis pradeda smirdet nuo galvos
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų