• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vis dažniau Vilniuje ar kituose Lietuvos miestuose, išsikvietus pavežėją, sulaukiame lietuviškai nekalbančio imigranto, kuris neranda kelio arba veža aplinkiniais keliais. Maža to, ne visi vairuotojai turi leidimą gyventi šalyje arba neturi vairuotojo pažymėjimo. Policijos atstovas pasakoja, kad neretai sulaukia pranešimų dėl netinkamo pavežėjų elgesio, tačiau kartais iškvietimai būna tikrai keisti.

Vis dažniau Vilniuje ar kituose Lietuvos miestuose, išsikvietus pavežėją, sulaukiame lietuviškai nekalbančio imigranto, kuris neranda kelio arba veža aplinkiniais keliais. Maža to, ne visi vairuotojai turi leidimą gyventi šalyje arba neturi vairuotojo pažymėjimo. Policijos atstovas pasakoja, kad neretai sulaukia pranešimų dėl netinkamo pavežėjų elgesio, tačiau kartais iškvietimai būna tikrai keisti.

REKLAMA

Daugiau apie tai – TV3 laidoje „Top 3“.

Vilnietė Vaida teigia, kad dėl to, jog dauguma pavežėjų yra užsieniečiai, moteris jaučiasi nesaugiai.

„Kaip moteris jaudinuosi, kad kažkur nenuvežtų, sėdu ant galinę sėdynę, jog reikalui esant galėčiau kam nors paskambinti arba iššokti iš automobilio“, – teigia Vaida Mizarienė.

Moteris tikina, kad besinaudojant pavėžėjimo paslaugas teikiančios firmos paslaugomis, kaskart su taksi važiuoja, kaip sėdėdama ant adatų: stebi kiekvieną krustelėjimą ir vairo pasukimą.

REKLAMA
REKLAMA

„Kai išsikviečiu taksi, tai dažniausiai už vairo būna ne Lietuvos tautybės pilietis ir nekalba lietuviškai, ir jie vos ištaria tavo vardą, tai seki jų maršrutą, nes žinai, kaip pats važiuotum, o jei nuklystų į kitą pusę, tai esu pasiruošusi iškart skambinti savo vyrui“, – tikina vilnietė.

REKLAMA

Nuo metų pradžios į mūsų šalį atvyko beveik 33 tūkstančiai imigrantų iš Centrinės Azijos šalių, daugelis šių vyrų atvyko dirbti vairuotojais.

„Užsieniečių, atvykusių darbo pagrindu, skaičius auga ir, žinoma, be Ukrainos ir Baltarusijos, kitos šalys yra iš Centrinės Azijos. Pusė pavežėjų, grubiai imant, yra iš tų valstybių“, – teigia migracijos departamento direktorė Evelina Gudzinskaitė.

Sulaukia keisčiausių pranešimų

Policijos departamentas skaičiuoja, kad pastaraisiais metais ženkliai išaugo pareiškimų skaičius, kai klientai skundžia taksi vairuotojus dėl pačių įvairiausių dalykų.

REKLAMA
REKLAMA

„Daugiausiai yra dėl įžeidinėjimų, konfliktinių situacijų, o jei kalbant apie taksi vairuotojus, tai apie nesumokėtus pinigus, važiavimo netinkamu maršrutu, keletas pranešimų buvo dėl priekabiavimo prie merginų“, – teigia policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis.

Būna, kad policija yra kviečiama, kai pavėžėjai neatveža maisto, ar įsivelia į konfliktus su savo klientais.

„Gauname pranešimų ir dėl atšalusio maisto, ir dėl neatvežto maisto, ir dėl ilgai važiuojančio maisto, tai tų pranešimų labai daug“, – sako R. Matonis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pokyčius svarstys Seime

Seime žadama spręsti dėl didesnio apynasrio pavežėjams ir didesnių apsaugos priemonių paslaugomis besinaudojantiems klientams.

„Tie žmonės, kurie naudojasi „Bolt“ ar kitomis pavežėjimo paslaugomis, neretai jaučiasi nesaugūs. Moterys sulaukia nepadorių pasiūlymų ir daugėja konfliktų, kurie gali peraugti į daug blogesnius atvejus. Dėl šios priežasties reikia įrašyti garsą arba vaizdą, kad būtų galima įrodyti tos situacijos rimtumą, pagrįstumą“, – sako Seimo narys Gintautas Paluckas.

REKLAMA

Migracijos departamentas laukia dar daugiau imigrantų filtravimo instrumentų ir tikimasi, kad tada Lietuvoje liks tie atvykėliai, kurie gerbia mūsų įstatymus, papročius ir prisideda prie visuotinės gerovės.

„Šiuo metu Seimas baigia svarstyti ir aš tikiuosi, kad priims, užsieniečių įstatymo pakeitimus, kur yra numatoma daugiau saugiklių, leidžiančių migracijos departamentui greičiau, efektyviau išduoti arba neišduoti, o nustačius pažeidimus ir panaikinti leidimus gyventi“, – sako E. Gudzinskaitė.

Daugiau apie tai sužinokite vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

VISĄ LAIDĄ „TOP 3“ ŽIŪRĖKITE ČIA: 

 

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „TOP 3“.

tv3.lt

Lietuviai atsibuskite. Pažiūrėkit į Londoną, kaip jį anglai prarado, ir praras tuoj anglija jei nieko nedarys. Pasiduomėkit nuo ko tai prasidėjo. Boikotuokit visas islamistų paslaugas pradedant džihad taksi baigiant restoranais, kirpyklom ir maisto išvežiojimu. Jūsų kiekvieną kelionė ir jiem uždirbtas euras iš jūsų, atidaro terpę jų dauginimuisi. Kur jie ateina visur žudymai, prievartavimai ir vagystės
LIETUVA,Vilnius, Kaunas ir Klaipėda susiduria su didžiausia invazija nuo nepriklausomybės laikų. Bolt ir wolt alkaida ir hamas užsidengia veidus mopedais ir dviračiais ir džihad taksi sugriovė didžiųjų miestų eismą. Nausėdos gerovės Valstybė tapo teroristų ištva. Mopedais šaligatviu jie slalumu važiuoja aplink mūsų vaikus su šviesa atsipindinčiom liemenėm, kai kurie rajonai primena iraną. Prekabiauna prie mūsų dukrų ir moterų. Jų ištva yra maisto išvežiojimas, džihad taksi, restoranai tokie kaip indiški ir kiti, kirpyklos. Skatiname kiekvieną Lietuvos pilietį boikotuoti paslaugas islamistų. Ar tai būtų kirpykla ar maisto išvežimas. Tik budami kartu, mes vieningi. Boikotokit visų islamistų anketas vertindami 1 balu. Vaikų ir mūsų piliečių saugumas priklauso nuo kiekvieno iš mūsų.
Paprastas sprendimas. Leisti pasirinkti vairuotojo pilietybe. Izdeja8 varnele, kad tik lietuvis ir vaziuoji ramiai ir saugiai.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų