Sekmadienio vakarą LNK laidoje „Alfa savaitė“ dar kartą buvo analizuojami praėjusio ketvirtadienio įvykiai Garliavoje, kuomet Drąsiaus Kedžio dukters perdavimo mamai Laimutei Stankūnaitei operacijoje dalyvavo net 240 policijos pareigūnų, o po operacijos buvo sulaikyti 39 asmenys.
Tai pati didžiausia tokio pobūdžio operacija Lietuvos istorijoje, kai prireikė tiek policijos pajėgų civilinėje byloje.
Žinoma, kad apie šturmą buvo informuotas vidaus reikalų ministras, kiti aukšti valstybės pareigūnai. „Alfa savaitės“ žurnalistų teigimu, policija siūlė apie būsimą vaiko paėmimą įspėti globėją ir atsisakyti netikėto šturmo scenarijaus, bet antstolė Sonata Vaicekauskienė su tuo nesutiko ir pageidavo įsiveržti anksti, netikėtai ir su didele jėga.
Generalinio policijos komisaro pavaduotojas Renatas Požėla apie operaciją sakė: „Pareigūnai turėjo užtikrinti, kad pašaliniai asmenys nepatektų į kiemą, bei padaryti koridorių, kuriuo antstolė ir kiti institucijų pareigūnai pateko į namą. Turėjo užtikrinti galimybes privažiuoti transportui, kuriuo turėjo buvo išvežtas vaikas.“
Pareigūno teigimu, operacijos metu teko panaudoti prievartą prieš trukdžiusius dirbti asmenis bei pašalinti kitas kliūtis: „Visos kliūtys buvo šalinamos antstolės nurodymu, jai nurodant, kad tai yra kliūtys. Mes veikėme adekvačiai, griežtai laikėsi teisėtumo.“
Apie tai, kam reikėjo tokio didelio pareigūnų skaičiaus, pašnekovas sakė: „Pareigūnus, kurie parengti riaušėms malšinti, norėjome laikyti rezerve ir jų nerodyti, tikėjomės, kad viskas įvyks gera valia. Kai situacija pasikeitė, prasidėjo asmenų sulaikymas, atsiradus pasipriešinimo židiniams, nutarta panaudoti ir rezervą, kad rezultatai būtų pasiekti kuo greičiau.“
„Vertinome visas galimas situacijas, buvo sustabdytas eismas tam tikromis gatvėmis, ribotas asmenų patekimas į tam tikras teritorijas. Ruošėmės įvairiems scenarijams“, – kalbėjo R. Požėla.