Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Poilsis su šeima prie ežero karštą vasaros dieną kartais apkarsta. Nėra, kur pasistatyti mašinos, o ir radus vietą – būtina pasitikrinti, ar joje statyti leidžiama. Kitu atveju – baudos. Vilniaus savivaldybė praneša, kad ir kokia chaotiška parkavimo situacija prie vandens telkinių, baudų neišvengia tik patys įžūliausieji.

Poilsis su šeima prie ežero karštą vasaros dieną kartais apkarsta. Nėra, kur pasistatyti mašinos, o ir radus vietą – būtina pasitikrinti, ar joje statyti leidžiama. Kitu atveju – baudos. Vilniaus savivaldybė praneša, kad ir kokia chaotiška parkavimo situacija prie vandens telkinių, baudų neišvengia tik patys įžūliausieji.

REKLAMA

Į naujienų portalą tv3.lt kreipėsi vilnietė Kristina, kuriai ramus poilsis prie ežero atsipirko bauda.

Kaip pasakoja ji, pirmadienį su šeima atvykusi prie Vilniuje esančių Žaliųjų ežerų, nerado vietos, kur pasistatyti mašinos, nes visa gatvelė sausakimša, o eilės norinčiųjų patekti į stovėjimo aikšteles – kilometro ilgio.

„Pamatėme, kad nelabai pravažiuosime, tai tiesiog nutarėme palikti automobilį pirmoje pasitaikiusioje vietoje ir nepastebėjome, kad toje kelio pusėje draudžiami ženklai.

REKLAMA

Matėme, kad mokėjimo vietos – mokamos iki 20 val., tai pagalvoję, kad laikas kaip ir artėja – pastatėme nesusimokėję už tas 10 min. ir ramiai nuėjome prie ežero“, – pasakoja Kristina.

Gavo baudas visi pasistatę mašinas

Moters teigimu, tuo metu, kai ji atvyko, matė, kaip pareigūnai ir visoms mašinoms iš eilės išrašo geltonus baudos lapelius, tačiau negalvojo, kad juos dalins lengva ranka.

Moters nuomone, sausakimšos gatvės prie ežerų tikrai ne pirmus metus, todėl turėtų į tai atsižvelgti.

REKLAMA
REKLAMA

„Pakankamai žmogiškai jautriai pasielgė, kad pradėjo visus iš eilės bausti – per 30 automobilių. <…> Aš pripažįstu, kad mes esame neteisūs, bet ir savivaldybė nebuvo pasiruošusi tokiam antplūdžiui žmonių, nebuvo parkingo vietų pakankamai“, – pastebi ji.

Lapelyje rastame ant stiklo parašyta, kad bauda siekia – 30-90 eurų : „Tai visai brangiai mums tos maudynės išeis“, – sako Kristina.

Baudas gauna įžūliausi

Šiltais savaitgaliais prie miesto vandens telkinių vienu metu juda daugybė žmonių, todėl, anot Vilniaus miesto savivaldybės Viešosios tvarkos atstovų, susidaro spūsčių, chaotiško parkavimo.

Remiantis pateiktais duomenimis pirmąją birželio savaitę prie Žaliųjų ežerų kontrolė vizitų metu fiksavo nuo 20 iki 70 pažeidimų, birželio viduryje kai kontrolės buvo daugiau, nusižengimų kiekis tam tikromis dienomis mažėjo ir iki 20.

„Tačiau, pavyzdžiui, šį savaitgalį siekė net 127 pažeidimus. Prie Valakampių paplūdimių nusižengimų kiekis nuo birželio vidurio iki šio savaitgalio siekė nuo 11 iki 64 kontrolės vizito metu“, – komentuoja savivaldybės atstovai.

REKLAMA
REKLAMA

Jie pabrėžia, kad dalis įžūliausių pažeidimų yra fiksuojami ir vėliau gyventojai sulaukia baudų: „Verta pažymėti, kad karštomis dienomis gyventojai sugūžėja ne tik prie vandens telkinių Vilniuje, bet ir visoje Lietuvoje“.

Pranešama, kad Viešosios tvarkos pareigūnai šalikelėse paliktų automobilių vairuotojų bausti neskuba, vairuotojams paliekami informaciniai pranešimai apie galimas sankcijas nuo 30 iki 90 eurų už parkavimą nenumatytoje vietoje.

Sudarė geresnes sąlygas

„Susisiekimo paslaugų“ pateikta informacija,  tam, kad automobiliai sostinės paplūdimių prieigose būtų statomi tvarkingiau ir pavyktų išvengti parkavimo chaoso, prie Balsio ežero Valakampių I ir II paplūdimio Balžio ežero prieigose galioja geltonoji automobilių stovėjimo rinkliavos zona.

„Ji renkama visomis savaitės dienomis nuo 8 iki 20 val., nuo gegužės 1 iki rugsėjo 30 d. Taip pat geltonoji automobilių stovėjimo rinkliavos zona šiltojo sezono metu galioja ir Tapelių ežero prieigose, tik šiuo metu dėl vykdomų kelio darbų pašalinti tai nurodantys kelio ženklai ir rinkliava čia laikinai nėra renkama“, – komentuoja „Susisiekimo paslaugų“ atstovai.

REKLAMA
REKLAMA

„Vairuotojų prašome laikytis taisyklių, stebėti kelio ženklus, neblokuoti pravažiavimų. Įmonės „Susisiekimo paslaugos“ kontrolieriai paplūdimių prieigas aplanko vis dažniau ir fiksuoja, ar vairuotojai laikosi taisyklių bei rinkliavos zonos reikalavimų“, – priduria Vilniaus miesto savivaldybės administruojama įmonė.

Siūlo rinktis viešąjį transportą

Miestiečius kelionėms į sostinės paplūdimius „Susisiekimo paslaugos“ kviečia rinktis viešąjį transportą ir nesukti galvos dėl laisvos parkavimo vietos paieškų. 

Jų teigimu, tai padėtų sumažinti automobilių srautą, kiltų ir mažiau konfliktinių situacijų. Viešojo transporto kursavimas atitinkamai pritaikytas, kad judėti būtų patogu.

Su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais įmonė dalinasi schema, kurį parodo, kaip patogiai judėti į miesto paplūdimius ne tik viešuoju transportu, bet ir dviračiais.

Susiplanuoti kelionę į visus miesto paplūdimius ir pasirinkti greičiausią maršrutą galima: čia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų