Po Valdo Adamkaus kritikos savo žodį tarė ekspertai

Kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus neapsikentė. Jo teigimu, Lietuvos santykiai su Lenkija sugadinti ir tapo apgailėtini, jis beda pirštu į prezidentę Grybauskaitę. Pasak Adamkaus, Lietuva išvis prarado lyderystę, nebesusikalba ir visas Rytų Europos regionas, o tai yra tikra dovanėlė ginklais žvanginančiam Kremliui. Ekspertai sako, kad santykiai su Lenkija tikrai prasti, tačiau panikuoti dar nėra reikalo.

Dabartinė Daukanto rūmų šeimininkė Dalia Grybauskaitė Adamkaus pasisakymų nekomentuoja. Štai ji pati pernai susitiko su dabartiniu lenkų lyderiu Andžejumi Duda, tačiau tai įvyko tik praėjus net metams po jo išrinkimo, ir net ne Lietuvoje ar Lenkijoje, o renginyje Kroatijoje. Šiltų santykių nepavyko užmegzti ir su ankstesne lenkų valdžia.

Ekspertai sutinka, kad tai nėra normalu, visgi dramų čia nereikia. Esą vienodai kaltos abi pusės.

Savo nuogąstavimus Adamkus išsakė savo vardo konferencijoje Vilniuje. Esą nerimą kelia ne tik santykiai su Lenkija, bet ir tai, kad mūsų regione nebėra lyderių.

REKLAMA

Kai šalys gyvena kas sau ir nesivienija, labiausiai džiaugiasi Kremlius. Jam antrina ir į Vilnių atvykęs buvęs Ukrainos prezidentas Viktoras Juščenko, Adamkaus bičiulis nuo „Oranžinės revoliucijos“ laikų. Ukrainoje dėl Rusijos pradėto karo jau žuvo dešimtys tūkstančių žmonių. Iš pradžių tuo baisėjęsi Vakarai, regis, jau susitaikė su nauja realybe. Tai esą rodo, kad lyderystės suvaldyti agresorių trūksta.

Visgi ekspertai sako: laikai keičiasi, keičiasi ir politiniai vėjai, mainosi ir lyderiai. Nuvertinti Lietuvos pastangų, ypač Ukrainos atžvilgiu, nereikėtų.  

 


Rašyti komentarą...
Žemyna
2017-08-24 21:36:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pačių lenkų vienas iš lyderių pripažino, jog JIE SUKLYDO, NUTRAUKĘ SANTYKIUS ... Įsivaizduoju, jei vienas garsus agresyvaus veido ponas prie uždarų durų kalbėjo su DG, kaip prie alaus bokalo kalba, tai nieko nuostabaus, kad gerbiantis save žmogus su tokiu nebendrauja. Bent jau dėl savo saugumo - toks ir pulti muštis gali
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų