Specialiųjų  tyrimų tarnyba (STT) Seimo Etikos ir procedūrų komisijai perdavė duomenis apie Seimo nario Andriaus Šedžiaus tėvui Alvydui Šedžiui pareikštus įtarimus.

Po prezidentės Dalios Grybauskaitės metinio pranešimo Seimo narys A. Šedžius STT sukritikavo dėl neveiklumo ir pasiūlė tarnybą išformuoti, jos funkcijas perduodant kitoms institucijoms. Už tai politiniai oponentai pareikalavo jaunojo politiko elgesį apsvarstyti Seimo Etikos ir procedūrų komisijoje, nes esą nusižengęs etikai.

Buvęs apskrities viršininkas dar neapklaustas

Po A. Šedžiaus pareiškimo valdantieji Seimo Etikos ir procedūrų komisijos paprašė  įvertinti A. Šedžiaus žodžius. Nes STT nuo praėjusių metų tiria Šiaulių kolegijos pastato renovacijos bylą, kurioje politiko tėvui, Šiaulių rajono tarybos nariui Alvydui Šedžiui pareikšti įtarimai dėl galimo kyšio paėmimo už tai, kad padarytų įtaką pastato renovavimo konkurse.

„Įtarimai pareikšti dar pernai, tačiau tėvas iki šiol dar nė neapklaustas. Advokatas paprašė leidimo susipažinti su byla, tačiau jos neduoda. Neduoda, nes, manau, jos net nėra. Mano žiniomis, gali būti buvusio kliento skundas, kuriame neva Alvydui Šedžiui pažadėtas tūkstantis litų už tai, kad įdarbinsiąs vieną žmogų“, - sako Andrius Šedžius.

REKLAMA

Skardino stogus

Politiko žiniomis žmogus, vardu Benas, už šimtą tūkstančių litų  apskardino bendrovės „Manukas“, kuriai vadovauja jo tėvas, stogus, o po to dar už septyniolika tūkstančių litų - angarą sodyboje. „Koks tikslas imti tūkstantį litų, kai mokamos tokios sumos ir legaliai? Ar atrodo įtikinama, kad dešimtis milijonų litų vertės turtą valdantis žmogus prašytų tūkstančio litų kyšio 3 milijonų litų renovavimo konkurse? Be to, mano tėvas tuo metu jau nebuvo Šiaulių apskrities viršininkas ir jokios įtakos nebeturėjo“, - kalba Andrius Šedžius.

Suabejojo STT nauda

Asmeninių  nemalonumų Seimo narys Andrius Šedžius sulaukė po to, kai po metinio Prezidentės pranešimo suabejojo STT darbo efektyvumu ir pasiūlė šią instituciją išformuoti.

„Prezidentės pranešime skelbiama, kad per praėjusius metus ši tarnyba tyrė 700 bylų, iš kurių tik 350 pasiekė teismą. Realiai nuteistas tik vienas žmogus. Visai tarnybai išlaikyti per metus skirta 26 milijonai litų, tai ir klausiu, ar ne per brangiai kainuoja ta viena byla?“ - sako Andrius Šedžius. Jo žodžiais, perdavus funkcijas kitoms institucijoms, bylos, taip pat ir jo tėvo, niekur nedingtų – jas tirtų Mokesčių inspekcija, Finansinių nusikaltimų ar kitos tarnybos.

„Dėl Etikos ir procedūrų komisijoje pradėto tyrimo esu ramus. Niekas negali uždrausti Seimo nariui iš tribūnos reikšti savo nuomonę. O konkurentus aš suprantu – duoda atgal už Kubiliaus kritiką“, - mano politikas.

Atsitiktiniais sutapimais netiki

Tyrimas dėl  Šiaulių kolegijos pastato renovavimo pradėtas praėjusių  metų rugsėjį. Jį pradėję STT pareigūnai buvo sulaikę  du Šiaulių kolegijos administracijos darbuotojus, tačiau nepranešama, kad jiems būtų pateikti kaltinimai.


Rašyti komentarą...
a
aaa
2010-07-28 21:16:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
jam tik per kakadu ir reikstis. pats laikas apsispresti, nori jis buti sow "zvaigzde" ar politiku
Atsakyti
0

o
o dieve
2010-07-28 21:23:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
čia tūkstančio litų kyšis? Siaubas, kaip šlyštu. Europos pinigai dalinami kyšiais po 10 mln per mėn. Paimkit buhalterę pirmą pasitaikusę pirmos pasitaikiusios liberalų valdomos firmos. Pavaišinkit kava ir tokius milijonus papasakos ji. O čia tūkstantis litų. O, dieve.

Nebausk smarkiai šitos baisios rafinuotos ir korumpuotos valstybės.
Atsakyti
0

p
poka
2010-07-28 21:23:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
baigėsi jo piarai
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų