REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po internete išplitusio vaizdo įrašo, kuriame užfiksuotas galimai girtas Švenčionių rajono ligoninės chirurgijos skyriaus medikas, sureagavo ir rajono valdžia, ir Sveikatos apsaugos ministerija. Kaip paaiškėjo, užfiksuotas medikas dar prieš trejus buvo atleistas iš Visagino ligoninės po to, kai buvo rastas girtas darbo vietoje.

Po internete išplitusio vaizdo įrašo, kuriame užfiksuotas galimai girtas Švenčionių rajono ligoninės chirurgijos skyriaus medikas, sureagavo ir rajono valdžia, ir Sveikatos apsaugos ministerija. Kaip paaiškėjo, užfiksuotas medikas dar prieš trejus buvo atleistas iš Visagino ligoninės po to, kai buvo rastas girtas darbo vietoje.

REKLAMA

Į skandalą sureagavo ne tik ligoninės administracija, bet ir Švenčionių rajono meras. Abiejų įstaigų vadovai tvirtino, kad medikas praras darbą net negavus įrodymų. Visgi, aiškėja, kad net dar kartą dėl to paties darbą praradęs gydytojas, greitai gali tęsti veiklą.

Žiūrėkite girtą mediką nufilmavusių giminaičių komentarą:

Padėkojo už paviešintą įvykį

Trečiadienį žaibiškai internetą apskriejo galimai neblaivaus mediko apsilankymas paciento palatoje. Artimieji negalėję patikėti mediko būsena ir elgesiu, puolė jį filmuoti ir varyti iš paciento palatos.

REKLAMA
REKLAMA

Mediką užfiksavęs Linas, portalui tv3.lt tvirtino, kad nuo chirurgo sklido alkoholio kvapas, jis svirduliavo, niekaip nesugebėjo užsimauti guminių pirštinių ir visų nuostabai, tikino, atėjęs įvesti kateterį lovoje gulinčiam pacientui. Vaizdo įraše girdima, kaip į repliką apie neblaivumą chirurgas rusiškai atšauna: „taip, ir ką?“.

REKLAMA

Vyras pasakojo, kad artimieji pasipiktino tokiu vaizdu, tačiau ir bijojo dėl pasekmių, paviešinus šį vaizdo įrašas. Juolab, kaip portalui tv3.lt sakė laikinai Švenčionių rajono ligoninės direktoriaus pareigas einantis Vytautas Vaitkevičius, jis iš personalo nesulaukė informacijos apie pastebėtą neblaivų kolegą, todėl jo neblaivumą įrodyti neįmanoma. Tačiau V. Vaitkevičius jam liepė atnešti rašytinį pasiaiškinimą.

Ketvirtadienį laikinai pareigas einantis ligoninės direktorius patvirtino, kad pasiaiškinimo iš chirurgo negavo ir jį žada atleisti net nesulaukęs įrodymo. Dar griežčiau pasisakė Švenčionių rajono savivaldybės meras Rimantas Klipčius.

REKLAMA
REKLAMA

„Aš pats esu abstinentas ir jokiais būdais neleisiu, kad dirbtų toks žmogus, kuris neužtikrino normalių paslaugų pacientams. Ir nesvarbu, nuo ko jis buvo apsvaigęs, ar nuo alkoholio, ar nuo kitokių medžiagų“, – TV3 žurnalistams sakė meras.

Be to, jis padėkojo vaizdo įrašą viešai paskelbusiai ir apie tai prabilusiai šeimai.

Švenčionių mero komentarą žiūrėkite:

Net girti medikai per brangūs valstybei

Dar vakar paaiškėjo, kad į skandalą patekęs chirurgas anksčiau dirbo Visagino ligoninėje ir tik prieš trejus metus pradėjo dirbti Švenčionyse. Portalui tv3.lt susisiekus su Visagino ligoninės direktoriumi Kastyčiu Matulevičiumi paaiškėjo, kad chirurgas buvo atleistas už neblaivumą darbo vietoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mes radome budėjimo metu jį darbo vietoje stipriai girtą, tai atleidom tą pačią dieną. Jis pas mus dirbo chirurgu“, – sakė K. Matulevičius. Neišvengiamai kyla klausimas, kodėl toks gydytojas neprarado licencijos.

Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos direktorė, buvusi SAM viceministrė Nora Ribokienė portalui tv3.lt pasakojo, kad gydytojai licencijas praranda labai retai. Ir nors minėtą skandalingą vaizdo įrašą ji yra jau mačiusi, bet šioje ligoninėje nėra anksčiau fiksuota skundų dėl neblaivių medikų atvejų.

Paklausta apie Visagino ligoninėje atleistą ir šįkart į skandalą vėl pakliuvusį chirurgą, N. Ribokienė tikino, kad nėra iki šiol gavusi apie jį informacijos. Pasirodo, ligoninės vadovas pats sprendžia, kokių priemonių imtis bei ar kreiptis į tarnybą dėl licencijos naikinimo – privalomumo nėra.

REKLAMA

„Darbdavys, radęs savo darbuotoją neblaivų, laiko tai šiurkščiu darbo pareigų pažeidimu ir gali inicijuoti darbo sutarties nutraukimą. Esmė yra tame, kad darbdavys sprendžia, ar informuoti tarnybą, jeigu mano, kad gydytojas vertas licencijos naikinimo – tai kreipiasi. Bet privalomumo nėra.

Visgi, šiuo atveju darbuotojas ir taip nubaudžiamas, jis netenka darbo. Bet yra tam tikri momentai. Jeigu tai buvo visiškai sporadinis (atsitiktiniai) atvejis, tai viena situacija. Jeigu tai besikartojantys atvejai, žinoma, grėsmė pacientams yra turėti tokį mediką kaip paslaugų teikėją ir be abejo, darbdavio pareiga būtų informuoti mus ir spręsti dėl licencijos naikinimo.

REKLAMA

Turim suprasti, kad viena vertus – rizika yra, kai neblaivus medikas teikia paslaugas pacientams, kita vertus – mediko paruošimas yra labai ilgas ir brangus valstybei procesas. Tai labai lengva ranka ir neatsakingai atimti teisę dirbti tokį darbą, neina. Reikia labai gerai pasverti argumentus už ir prieš“, – kalbėjo tarnybos direktorė.

Regis, net įkliuvęs gydytojas ir toliau gali dirbti toliau, tik kitoje vietoje. O kas galvoja apie pacientų gyvybių kainą?

Įrašas – ne įrodymas

Tiek Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos direktorė, tiek SAM atstovė pabrėžė, kad svarbu laiku ir tinkamai užfiksuoti neblaivumo įrodymą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Turiu priminti, kad asmenų blaivumas nėra nustatomas vertinant, tarkim, filmuotą medžiagą. Blaivumo nustatymas yra reglamentuotas sveikatos apsaugos ministro įsakymu ir, kad iš tiesų būtų patvirtintas faktas, turi būti specialiomis priemonėmis patikrinta bei tinkamai dokumentuota.

Jeigu mums pateikia objektyvius įrodymus apie gydytojui nustatytą neblaivumo arba apsvaigimo nuo narkotinių ar toksinių medžiagų faktą, kuomet jis teikė pacientui sveikatos priežiūros paslaugas, tai reiškia, kad jis grubiai pažeidė paciento teises, todėl Medicinos praktikos įstatymas mums suteikia teisę tokiam gydytojui panaikinti licencijos galiojimą.

Aš jau ketvirti metai dirbu ir tik prieš keletą metų esam panaikinę vienai slaugytojai licenciją dėl to, kad ji dirbo ir teikė paslaugas neblaivi. Bet neblaivumo faktas buvo įrodytas, kaip jau minėjau, specialiomis techninėmis priemonėmis ir buvo tinkamai dokumentuotas“, – tikino N. Ribokienė.

REKLAMA

Sveikatos apsaugos ministerija Ryšių su visuomene projektų vadovė Alina Žilinaitė sakė, kad atvejai, kai medikas aptinkamas darbo vietoje neblaivus, yra netoleruotini ir tokie asmenys negali toliau dirbti.

„Kita vertus, nežinant visų įvykio aplinkybių, vien iš įrašo sunku kategoriškai teigti ir daryti skubotą sprendimą. Gydymo įstaigos vadovybės pareiga yra išsiaiškinti šį įvykį ir nustatyti, kaip buvo iš tiesų. Jokie medicinos darbuotojai darbo vietoje negali būti apsvaigę nuo alkoholio ir gydymo įstaigos vadovybės pareiga yra tai užtikrinti.

Tokiu atveju, jeigu kyla įtarimas, kad darbuotojas galėtų būti neblaivus, apie tai nedelsiant reikia informuoti įstaigos vadovybę arba teisėsaugos pareigūnus. Kilus tokiems įtarimams, dėl blaivumo nustatyto turėtų būti paimtas kraujas, sudaryta komisija tam atvejui ištirti. Gavus objektyvius įrodymus jog gydytojas darbo vietoje buvo apsvaigęs, gali būti panaikinama jo licencija“, – nurodė A. Žilinaitė.

O kaip jau paaiškėjo, licencijos panaikinimas nėra jau toks paprastas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų