Po netikėto Seimo veto prezidentė rėžė, ką galvoja apie valdančiuosius Atnaujinta

Vidaus sandoriai savivaldybėse ir toliau galės būti sudaromi - Seimas nepritarė prezidentės veto. Tai pirmas kartas, kai šios kadencijos Seimas atmetė šalies vadovės veto.

Už veto balsavo 42 Seimo nariai, prieš - 77, o susilaikė 4. Tai reiškia, kad Seimui grąžintas Viešųjų pirkimų įstatymo projektas priimtas be Dalios Grybauskaitės siūlytų pakeitimų - ji siūlė uždrausti vidaus sandorius.

Seimo Audito komiteto narė Agnė Bilotaitė vidaus sandorius pavadino „landa korupcijai“, o „valstiečių“ frakcijos narys Povilas Urbšys tikino, kad jie nekelia grėsmės konkurencijai ir nė vienoje Europos Sąjungos šalyje nėra uždrausti.

Socialdemokratas Artūras Skardžius aiškino, kad vidaus sandorius reikia labiau prižiūrėti bei kontroliuoti, tuomet piktnaudžiavimų ir korupcijos nebus: „Susitvarkykime vidaus kontrolę ir nekapokime kirviu“.

„Valstietis“ Jonas Jarutis suabejojo, ar vidaus sandorių uždraudimas padės sustiprinti savivaldos galias.

„Ne visada privatus sektorius yra efektyviausias ir pažangiausias“, - teigė jis.

Parlamentaras taip pat pabrėžė, kad vidaus sandoriai reikalingi rajonuose, kur konkurencija mažesnė ir privatus verslas menkesnis.

Liberalas Simonas Gentvilas siūlė „netraktuoti vidaus sandorių draudimo kaip atakos prieš savivaldybes“: „Tai ataka ne prieš savivaldą, bet prieš korupciją“.

Prezidentė negailėjo kritikos

Politinės valios kovoti su korupcija nepakanka ir naujos kadencijos Seime, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė, parlamentarams antradienį atmetus jos veto dėl vidaus sandorių savivaldybėse. Tai pirmasis šios kadencijos Seimo atmestas šalies vadovės veto.

„Balsavimas nenustebino - akivaizdu, kad politinės valios kovoti su korupcija ir šiame Seime nepakanka. Ignoruodami Specialiųjų tyrimų tarnybos, Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos, Konkurencijos ir Viešųjų pirkimų tarnybų ir Valstybės kontrolės rekomendacijas atsisakyti vidaus sandorių kaip vienos neskaidriausių pirkimų formų, parlamentarai palieka atvirą landą korupcijai savivaldybėse“, - teigė šalies vadovė.

 

 

 


Rašyti komentarą...
L
Lietuve
2017-05-02 12:06:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Seimas atvirai atveria vartus vietinei korupcijai dar plačiau, negi tokie gluši, kad nesusigaudo , kad per vietinius sandorius išplaunami pinigai- atviras faktas Kaune- tai autobusų naujų stotelių įrengimas visuose sustojimuose- mafijoznikams atidaryta vogimo vartai...
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų