Po dviejų mažamečių žūties Baltijos jūroje gelbėtojai pratrūko

Pirmadienį Baltijos jūroje paskendus dviem mažamečiams vaikams ir vienam suaugusiajam, gelbėtojai sako, kad nuo pavojingo elgesio vandenyje poilsiautojus atgrasytų didesnės baudos.

Nelaimė įvyko paplūdimyje, kur nebudi gelbėtojai. Tačiau ir tose vietose, kur budi gelbėtojai, nelaimių išvengiama per plauką.

Gelbėjimo tarnybos vadovas: baisi diena buvo

Vien pirmadienį Palangos ir Šventosios paplūdimiuose budintys gelbėtojai nuo žūties vandenyje išgelbėjo šešis žmones – tris suaugusiuosius ir tris vaikus (maždaug 10 – 11 metų).

„Baisi diena vakar buvo. Niekada šią vasarą taip nebuvo. Jeigu nebūtume dirbę prevencinio darbo, nebūtumę vaikę, manau, per dieną galėjo būti apie 20 lavonų. Labai skaudi man ta nelaimė – kaip vaikai atsidūrė vandenyje? Problema, kad tėvai palieka vaikus be priežiūros. Gaila, kad Seime buvo tik diskusija, jog reikia baudas padidinti iki 500 eurų. Dabar, berods, septyni eurai. Būtų bent 200 eurų, žmones sudrausmintų. Vakar atsitiko tai, kas ir turėjo atsitikti“, – BNS sakė Palangos miesto gelbėjimo tarnybos vadovas Jonas Pirožnikas.

Pirmadienį stipriai banguojant Baltijos jūrai, Palangos gelbėtojai vykdavo dirbti ir ne į savo teritorijas.

Poilsiautojai net gąsdina

„Varėme žmones iš vandens, kvietėme pareigūnus. Išsaugojome žmones tik savo paplūdimiuose, neišsaugojome kitur. Kai kabo raudona vėliava ir kai mes neleidžiame, žmonės eina maudytis. Ten kur yra gelbėtojų, jie eina kitur“, – BNS pasakojo kurorto gelbėtojų vadovas.

Policijai perduodami tik patys aršiausi ir ypač agresyviai besielgiantys poilsiautojai.

„Jei reikėtų visus bausti, tai reikėtų, kad visa Klaipėdos ir Palangos policija stovėtų paplūdimyje ir rašytų protokolus“, – sakė J.Pirožnikas.

Nežino, kodėl rizikuoja gyvybe

Daugybę metų gelbėtoju dirbantis vyras sako nežinantis atsakymo, kodėl žmogus vandenyje taip rizikuoja savo ir savo vaikų gyvybėmis.


Rašyti komentarą...
N
Nu jo
2017-08-08 17:40:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne gelbetojai kalti, kad kvailiai i vandeni lenda ir nuskesta. Varyk tu juos nevares, jie vis tiek uzries nosi ir savo bukuma isdidziai demonstruos. Na, tai kai nuskesta, tai taip jiems ir reikia - patys to norejo, sieke ir jiems pavyko. Belieka pasidziaugti ju sekme....
Atsakyti
-1

Z
Zilvinas
2017-08-08 18:48:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Superine nuomone. Palaikau. Ne snargliu reikalas kada man maudytis. Man jei nera raudonos veliavos, tai jura blogiau uw pruda. Vienas ir vienintelis dalykas del ko galima vaziuoti prie juros isvis tai maudytis per raudona veliava. Ir neprasau as niekeno menes gelbeti. Nuskesiu, pats busiu kaltas. Tik 90 procentu bailiu greiciau nuskes kai isvis nei vienos bangos nera ;)
Atsakyti
0

B
Bailiams
2017-08-08 18:55:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas per balsuotoju bukumas!!! Va del to Lietuvoj ir nebeimanoma gyventi. Kiekvienas asilas nori priversti kitus paklusti jam. Jei jis bailys ir kvailys, tai is pavydo sugalvoja kitam uzdrausti arba is jo pavogti pinigus, apiplesti kita zmogu. Jokiu baudu!!! Kas nori tas maudosi. Ne mizniu reikalas. Maksimum ka gali pasiulyti, tai pasirasyti, kad buvo perspeti ir "rizikuoja" savo noru. Rizikuoja kabutese, nes vienam rizika per geltona veliava iki keliu ibrist, o kitam per raudona veliava 2 km nuo kranto nuplaukt yra tik lengvas atsipalaidavimas. Bauskit isvis uz tai kad gyvi esame. Nes juk vistiek kazkada numirsime. Yra rizika, kad numirsime, kai gyvename. Basuskite! Debilai!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų