Po 2-metės ir 5-erių berniuko mirties Kaune – tarnybų perspėjimas

Pirmadienį, 13 val. 39 min., buvo gautas pranešimas apie Kaune, Tunelio gatvėje kilusį gaisrą. Atvykę ugniagesiai, įėję į namo vidų su kvėpavimo organų apsaugos aparatais, išnešė du vaikus – dvejų metukų mergaitę ir penkerių metų berniuką.

8

Vaikai buvo perduoti medikams. Vaikų gyvybių jiems išgelbėti nepavyko. Gaisro aplinkybės tiriamos.

Pirmosios aukos šiais metais

Šiais metais tai pirmosios vaikų aukos gaisre. 2017 m. gaisruose žuvo trys vaikai, o užpernai ugnis nusinešė 5 vaikų gyvybes.

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kaune per gaisrą name žuvo du mažamečiai

Apie gaisrą netoli Kauno geležinkelio stoties pranešta apie 14 valandą. Per kelias minutes atskubėję gelbėtojai atvirų liepsnų nematė.

Ugniagesiai sužinojo, kad viduje gali būti žmonių, tačiau iš karto negalėjo patekti į vidų. Ant langų buvo grotos. Jas teko pjauti, galiausiai patekta per duris.

(18 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Tragedija Kaune. Iš degančio namo išnešti du leisgyviai mažamečiai

Jau dabar patikslinta, kad dvejų mergaitę pavyko išnešti praėjus ketvirčiui valandos nuo skambučio į Bendrąjį pagalbos centrą. Dar po minutės dviejų – ir penkerių berniuką. Greitosios darbuotojai ilgai kovojo dėl vaikų gyvybės. Deja, praėjus maždaug pusvalandžiui juos gaivinusiems medikams beliko konstatuoti, kad vaikai mirė.

Svarbus priminimas

Ugniagesiai dar kartą primena gyventojams, kad nuo gegužės 1 d. visuose gyvenamuosiuose būstuose privaloma įsirengti autonominius dūmų detektorius.

Visus metus Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas šalyje organizuoja prevencinę akciją „Gyvenkime saugiai“. Jos metu valstybinės priešgaisrinės priežiūros inspektoriai ir ugniagesiai gelbėtojai ketina aplankyti apie 100 tūkst. gyvenamųjų būstų visoje Lietuvoje, konsultuoti gyventojus ir skatinti įsirengti autonominius dūmų detektorius.

Pernai šalyje, suveikus šiems prietaisams, buvo išgelbėta ne viena gyvybė. Neretai gaisrai kyla naktį, tad, turint šį prietaisą namuose, šaižus jo  garsas prikelia iš miego ir tragedijos dažniausiai pavyksta išvengti.

Šiemet šalyje jau kilo 2385 gaisrai, iš jų gyvenamosios paskirties pastatuose – daugiau kaip 1 tūkst. gaisrų.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų