REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmadienį Lietuvoje prasidėjo išankstinis balsavimas prezidento rinkimuose ir referendumuose dėl dvigubos pilietybės išplėtimo bei Seimo narių skaičiaus mažinimo. Rinkėjai turi teisę dalyvauti visuose balsavimuose arba ignoruoti pasirinktus. Tačiau rinkėjams Anykščiuose pasirinkimo laisvė, pasirodo, nepalikta dėl paprastos klaidos.

Pirmadienį Lietuvoje prasidėjo išankstinis balsavimas prezidento rinkimuose ir referendumuose dėl dvigubos pilietybės išplėtimo bei Seimo narių skaičiaus mažinimo. Rinkėjai turi teisę dalyvauti visuose balsavimuose arba ignoruoti pasirinktus. Tačiau rinkėjams Anykščiuose pasirinkimo laisvė, pasirodo, nepalikta dėl paprastos klaidos.

REKLAMA

Per šiuos rinkimus bei referendumus rinkėjai pirmą kartą turi daugiau laiko balsuoti iš anksto – penkias dienas nuo pirmadienio iki penktadienio.

„Mūsų pagrindinis tikslas – sukrėsti visuomenę, parodyti mūsų visų lygį. Bet kartu ir stengtis, kad daugėtų gerų ženklų, pozityvumo, kad pinigai švietimui būtų išleisti gerai, o mūsų mokinių savijauta gerėtų“, – žurnalistams trečiadienį kalbėjo žurnalo „Reitingai“ vyriausiasis redaktorius Gintaras Sarafinas.

Negalėjo atsisakyti biuletenių

Tačiau jau pirmąją dieną rinkėjai susidūrė su nesklandumais. Anykščiuose bandžiusi balsuoti rinkėja, nors ir norėjo neimti dviejų referendumų biuletenių, buvo verčiama už juos pasirašyti.

REKLAMA
REKLAMA

„Man atspausdino rinkėjo kortelę ir plėšė visus tuos tris biuletenius balsuoti. Sakau, jūs man trijų neplėškite, aš noriu vieno. Man sako, kad išankstiniame balsavime reikia pasirašyti už tris. Bet aš norėjau pasirašyti už vieną, o išankstiniame balsavime tai esą nenumatyta“, – portalui tv3.lt pasakojo anykštėnė.

REKLAMA

Moteriai liepta pasirašyti už visus tris biuletenius ir referendumų biuleteniuose žymėti, kad ji referendumo nepalaiko. Tačiau moteris išvis nenorėjo dalyvauti referendumuose, kad šių aktyvumas būtų per mažas, o rezultatai būtų anuliuoti.

„Nenoriu balsuoti, kad neįvyktų referendumas. Jeigu pažymėsiu, kad nesutinku, aš dalyvavau jame“, – sakė moteris.

Po to portalo tv3.lt skaitytoja susisiekė su Vyriausiąja rinkimų komisija (VRK), tačiau ir ši esą nepatarė, kaip elgtis tokiu atveju.

„Sako, kad galiu tų biuletenių neimti. Bet kaip aš jų galiu neimti, jeigu pasirašau, kad gavau juos. Jei pasirašysiu už juos ir neimsiu, tai ir komisijos nariai galės balsuoti už juos“, – stebėjosi rinkėja.

REKLAMA
REKLAMA

Galiausiai moteris apsisprendė visai nebalsuoti.

Biuletenių imti nebūtina

VRK narys Vilius Semeška patikina – išankstinio balsavimo metu nėra pasirašoma nė už vieną biuletenį. Atvykus rinkėjui, atspausdinamas atvykimo lakštas ir su lakštu einama prie komisijos nario pasiimti biuletenio.

„Tuomet rinkėjas turėtų aiškiai pasakyti, kur jis nori dalyvauti ir kur nenori dalyvauti, ir imti tik tuos biuletenius, kur jis nori dalyvauti. Tai reiškia, kad jis niekur daugiau nepasirašo išankstinio balsavimo dieną, priešingai nuo rinkimų dienos“, – tv3.lt kalbėjo V. Semeška.

Jei vis dėlto balsavimo dieną rinkėjui įduoti trys biuleteniai, tuomet komisijos narys pataria į balsavimo voką ir į balsadėžę nedėti biuletenių tų rinkimų ar referendumų, kuriuose nenorite dalyvauti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Aktyvumas skaičiuojamas nuo rastų biuletenių balsadėžėje. Yra bėda regionuose, kad komisijų nariai nėra visiškai gerai apmokyti ir nori nenori įsūdo tuos biuletenius, nors žmogus sako, kad neims jų. Svarbu to biuletenio nedėti į voką, tada jis neatsidurs balsadėžėje ir nebus skaičiuojamas aktyvumas“, – paaiškino V. Semeška.

Balsavimas iš anksto savivaldybėse rinkimų savaitę vyks nuo pirmadienio iki penktadienio, kasdien nuo 8 iki 20 valandos. Iki šiol išankstiniam balsavimui būdavo skirtos dvi dienos – trečiadienis ir ketvirtadienis.

Sekmadienį rinkimų dieną balsavimas apylinkėse vyks nuo 7 iki 20 valandos.

Vyksta du referendumai

Referendume dėl Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo siūloma nustatyti, kad „Lietuvos Respublikos pilietis pagal kilmę, įgijęs konstitucinio įstatymo nustatytus Lietuvos Respublikos pasirinktos europinės ir transatlantinės integracijos kriterijus atitinkančios valstybės pilietybę, Lietuvos Respublikos pilietybės nepraranda“.

REKLAMA

Konstitucijoje šiuo metu įtvirtinta, kad išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos ir kitos valstybės pilietis.

Emigravusieji po nepriklausomybės atkūrimo 1990 metų kovo 11 dieną šiuo metu, išskyrus kai kurias išimtis, negali turėti dvigubos pilietybės.

Referendume dėl Konstitucijos 55 straipsnio pakeitimo siūloma nustatyti, kad „Seimą sudaro Tautos atstovai – 121 Seimo narys, kurie renkami ketveriems metams remiantis visuotine, lygia, tiesiogine rinkimų teise ir slaptu balsavimu“. Šiuo metu į Seimą renkamas 141 parlamentaras.

TURI NUOTRAUKŲ AR VIDEO MEDŽIAGOS ŠIA TEMA?
Atsiųsk mums!
SIŲSTI

Dėkojame! Medžiaga sėkmingai išsiųsta redaktoriui.

REKLAMA

Peržiūrėjus, ji bus patalpinta į straipsnį.

SIŲSTI
arba
PRIDĖTI
Klaida: nuotrauka, kurią bandote įkelti, užima per daug vietos ... (kažkas panašaus)
Įkelkite savo turimas nuotraukas ar video medžiagą ir nurodykite savo kontaktinius duomenis, kad prireikus galėtume su jumis susisiekti.
PUBLIKUOTI
PUBLIKUOTI

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų