tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigadą „Žemaitija“ artimiausiu metu numatoma atnaujinti, sekmadienį pranešė Lietuvos kariuomenė.

Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigadą „Žemaitija“ artimiausiu metu numatoma atnaujinti, sekmadienį pranešė Lietuvos kariuomenė.

REKLAMA

Taip pat ketinama papildyti brigadą bei jos padalinius „Javelin“ sistemomis, technikos parką – „Mercedes Benz“ transporto priemonėmis, kovose išbandytais ir patikimais vadaviečių šarvuočiais M577 bei šiuolaikiškais, naujos kartos, modernios kariuomenės visureigiais JLTV.

Kaip teigiama pranešime, karinis rengimas įgauna naują pagreitį, o jo planavimo spektras išsiplečia., o tai tai leidžia suvienodinti kovinį rengimą padaliniuose, numatyti skirtingus rengimo tempus ir krūvius skirtingais laikotarpiais, optimizuojant resursus, laiką bei energiją skirtą rengimui ir administravimui.

„Užsienio partnerių integravimas į brigados rengimo ciklą yra susietas su JAV „Security Forces Assistant“ elementu, rotuojamais JAV sunkiaisiais ir artilerijos batalionais, Portugalijos jūrų pėstininkais ir kariais. Atvykstančios rotacijos tampa brigados „Žemaitija“ karinio rengimo dalimi, taip užtikrinant patirties apsikeitimo procesą, kuris yra naudingas tiek brigadai „Žemaitija“, tiek sąjungininkams. JAV ir Portugalijos kariniai vienetai išliks reikšminga brigados sudėtine karinio rengimo dalimi“, – sakoma pranešime. 

REKLAMA

Brigados štabas toliau lieka Šiaurės Divizijos kovinio rengimo cikle ir kartu su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų rengimo ciklo renginiais ruošis vykdyti iškeltas užduotis, o kitų metų akcentu ir pagrindinėmis karinio rengimo pratybomis taps „Allied Spirit“ pratybos Vokietijoje, Jungtiniame daugianacionaliniame parengties centre, kurioms brigados padaliniai intensyviai ruošiasi.

REKLAMA

Pėstininkų brigada „Žemaitija“ veiks kaip pagrindinis sprendimus priimantis ir operacijas valdantis štabas su priskirtais NATO valstybių padaliniais: JAV sunkiuoju batalionu, artilerijos batalionu, aviacijos parama bei kariais iš 15 šalių.  

Sausio 1-ąją  „Žemaitijos“ brigadai sukanka septyneri metai. Ji yra vienas iš naujausių Lietuvos kariuomenės vienetų, pagrindinis ir vienintelis tokio dydžio Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų padalinys Šiaurės Vakarų Lietuvoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų