Perspėja lipančius ant upių ir ežerų ledo: nerizikuokite savo gyvybe

Stingdantis šaltis Lietuvoje užšaldė ne tik ežerus, bet ir upes. Žiemos išsiilgę tautiečiai vis dažniau nebijo praleisti laiką vaikščiodami ant užšalusių upių. Tuo tarpu sinoptikai ir gelbėtojai perspėja, kad tai – pavojinga jūsų gyvybei.

6

Socialiniame tinkle „Facebook“ Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba pasidalijo įrašu, kuriuo siunčia perspėjimą gyventojams. 

Pateikiame visą įrašą:

„NERIZIKUOKITE SAVO GYVYBE. NELIPKITE ANT UPIŲ IR NELEISKITE TO DARYTI SAVO VAIKAMS

Lietuvoje ežerai pasidengę ledu, beveik visur jis yra saugus, tačiau upės jau visiškai kita kalba.

Nors Neris ties Vilniumi atrodo saugiai užšalusi, tačiau ant tokių upių lipti nevalia. Internete pasirodė štai tokios nuotraukos.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vilniuje ant užšąlusios upės – minios žmonių

Ežeruose po ledu nėra pavojingų srovių, o upėse po ledu ir toliau teka vanduo. Tekėjimas netolygus ir dalyje upės vietų vanduo gali ištirpinti ar suploninti ledą. Šis yra labai netolygaus storio, struktūros bei viršus dar padengtas sniegu. Tai yra tik saugaus ledo iliuzija.

Ledas ant upių niekada nebūna saugus. Pavojinga užsilipti gali būti net ant nedidelių upelių, tačiau ten mirtinos klaidos rizika maža (dėl nedidelio gylio).

Taip, bevaikštant ledu gali nieko nenutikti, tačiau patekus į plonesnio ledo atkarpą kaipmat galite prasmegti į ledinį vandenį ir srovės būti nuneštas po storesniu ledu. Tokioje situacijoje niekas jūsų neištrauks, o ir patys ledo su rankomis nepramušite.“


Rašyti komentarą...
A
Aa
2021-02-17 13:56:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Papasakokit savo babai !
Atsakyti
0

A
Aa
2021-02-17 13:56:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Papasakokit savo babai !
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų