Per rinkimų savaitę policija pradėjo du ikiteisminius tyrimus, sekmadienį gavo 57 pranešimus dėl galimų pažeidimų papildyta 13:52 val.

Nuo pirmadienio vykstant išankstiniam balsavimui antrajame Seimo rinkimų ture, šalies policija pradėjo du ikiteisminius tyrimus, susijusius su rinkimais.

36

Kaip BNS sekmadienį sakė Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis, abu ikiteisminiai tyrimai pradėti pirmadienį, vienas jų – dėl bandymo įsilaužti į balsavimui iš anksto skirtą vagonėlį sostinės Lukiškių aikštėje. Antrojo ikiteisminio tyrimo aplinkybių policija kol kas nedetalizuoja.

(36 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Lietuviai balsuoja antrame Seimo rinkimų ture

Iš viso policija nuo spalio 19 iki sekmadienio 16 valandos gavo 57  pranešimus, susijusius su galimais pažeidimais rinkimuose, daugiausiai – dėl neleistinos agitacijos, dėl įtartinų asmenų ar automobilių prie rinkiminių apylinkių, galimo rinkėjų papirkinėjimo. Daugiausiai pranešimų gauta iš Vilniaus apskrities -  26, iš Tauragės apskrities – dar devyni. 

Rinkimų dieną gauti 22 pranešimai, taip pat daugiausiai iš Vilniaus apskrities, ikiteisminių tyrimų nepradėta.

Dėl kai kurios gautos informacijos yra renkama papildoma medžiaga, tikslinamos aplinkybės.  

Visuomeninė organizacija „Baltosios pirštinės“ teigia, kad jų stebėtojai penkis kartus kreipėsi į Lietuvos policiją dėl galimo rinkėjų papirkimo ir pavėžėjimo atvejų Vilniaus regione.

Rinkimų stebėtojai teigia, kad apylinkėse pastebėjo netaisyklingai užplombuotų balsadėžių, ne visur rinkimų komisijų nariai naudoja asmens duomenų apsaugą užtikrinančius rinkėjų sąrašų antdėklus, rinkėjai ne po vieną eina į balsavimo kabinas, taip pat nemažai atvejų, kur apylinkėse neatsakingai dėvimos ar nedėvimos asmens apsaugos priemonės.


Rašyti komentarą...
B
Buljonas
2020-10-25 19:27:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Priklausomai nuo rezultato: jeigu valstiečiai laimės, tada nieko tokio, jeigu valstiečiai pralaimės - rinkimai suklastoti!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų