Per pusmetį vagys elektros vartotojams padarė nuostolių už 0,5 mln. litų

Elektros skirstymo bendrovė LESTO, kovojanti su įsisenėjusia vagysčių iš elektros skirstomųjų tinklų įrenginių problema, šiemet per pirmą pusmetį dėl vagysčių žalos visoje Lietuvoje neteko 465 tūkst. Lt vertės technologinio turto – tai 15 proc. daugiau, lyginant su 2012 m. pirmu pusmečiu. Daugiau nei pusė visų praradimų (261 tūkst. Lt) tenka Vilniaus regionui, kuriame vagysčių apimtys išaugo beveik trigubai, visuose kituose regionuose vagysčių mažėjo.

Bendrovei LESTO, bendradarbiaujant su teisėsauga ir kitomis institucijos, pavyko itin sumažinti metalo ir laidų vagysčių padaromus nuostolius, tačiau transformatorių alyvos vagysčių padaroma žala šiemet per pusmetį išaugo 42 proc., iki 392 tūkst. Lt – nuostoliai dėl alyvos vagysčių sudaro 84 proc. visų dėl vagysčių patiriamų bendrovės nuostolių.

Šiemet Vilniaus apylinkių gyventojai turėtų būti itin budrūs – Vilniaus regione vagysčių iš LESTO įrenginių skaičius išaugo tris kartus. Vilniaus r. per pastarąjį pusmetį įvykdytos 77 vagystės, jų padaryta žala – 152,3 tūkst. Lt, Šalčininkų r. – 32 vagystės, jų žala sudaro 61,5 tūkst. Lt. Panevėžyje, kur daugiausia vagysčių būdavo užfiksuojama ankstesniais metais, per pusmetį įvykdytos 25 vagystės, dėl jų bendrovė prarado technologinio turto, kurio vertė – 40 tūkst. Lt.

REKLAMA

„Vagystės per pusmetį tūkstančius žmonių paliko be elektros energijos – vien Vilniaus regione sudegė 21 vagių sugadintas transformatorius. Nuostoliai dėl vagysčių tenka visiems sąžiningiems elektros energijos vartotojams. Bendrovė deda visas pastangas užkirsti kelią tokioms vagystėms – kasmet, bendradarbiaujant su policija, sulaikomos kelios dešimtys vagių, transformatorinėse diegiamos apsaugos sistemos“, – teigia Juozas Šakela, LESTO Prevencijos ir kontrolės departamento direktorius.

Tai pat Vilniaus regione LESTO naudoja specialiai modifikuotą alyvą, kuri degdama išskiria koroziją sukeliančius junginius, nuo kurių sugenda automobilių varikliai, kuro įpurškimo sistema. Gyventojai turėtų būti itin atsargūs ir nepirkti įtartinos kokybės degalų, kadangi transformatorių alyva yra skirta tik transformatorių aušinimui.

Tačiau didžiausias ramstis kovoje su vagystėmis, anot J. Šakelos, yra gyventojų pilietiškumas – gyventojų pranešimai padeda operatyviai nustatyti pažeidėjus, suremontuoti pažeistus transformatorius, kol jie nespėjo sudegti ir nutraukti elektros energijos tiekimo gyventojams.

„Gyventojai, pastebėję prie elektros skirstomojo tinklo įtartinai besielgiančius asmenis ar sugadintus įrenginius, turėtų nelikti abejingi ir pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112, LESTO klientų aptarnavimo numeriu 1802 arba pasitikėjimo linija 8 52 552555“, – primena J. Šakela.

Vagystės, jei jų bendrovė nenustato laiku, anksčiau ar vėliau pavirsta elektros energijos tiekimo sutrikimais gyventojams – ypač gamtos stichijų metu, kuomet tinkle padidėja apkrovos ir pažeisti įrenginiai paprasčiausiai sugenda. Be to, vagystės ar kiti neteisėti veiksmai kelia ir didžiulę grėsmę aplinkinių saugumui.


Rašyti komentarą...
a
as
2013-07-24 01:39:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
ne zmones vagis,o jus didieji vagis.jus vagiat is zmoniu paskutines kapeikas,kad uzdirbtumet i menesi algos po15 tuks.lt.jei tik galeciau ir as apeiciau skaitliuka,bet nezinau kaip.gabiu naudotoju laukiu patarimo,kaip tai padaryti.aciu.
Atsakyti
0

P
Petras
2013-07-23 13:50:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vagystės vagystėmis, o LESTO tuo prisidengia ir nekontroliuoja ŽĮ transformatorių apsaugos sistemos ,sumažėjus aušinimo alyvos lygiui transformatoriuje. Vagys prie elektros ne tik iš kaimo miškelio ,o ir iš prichvatizatoriaus...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų