• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Per „Hamas“ terorą Izraelyje žuvo lietuvis

Užuojautą pareiškė Gitanas Nausėda

Per palestiniečių grupuotės „Hamas“ atakas žuvo Lietuvos ir Izraelio pilietybes turintis Martynas Kuzmickas, sekmadienį pranešė vietos žiniasklaida ir Užsienio reikalų ministerija (URM).Anot portalo, apie šio ir kitų policijos pareigūnų žūtį pranešta jų artimiesiems.

Per palestiniečių grupuotės „Hamas“ atakas žuvo Lietuvos ir Izraelio pilietybes turintis Martynas Kuzmickas, sekmadienį pranešė vietos žiniasklaida ir Užsienio reikalų ministerija (URM).Anot portalo, apie šio ir kitų policijos pareigūnų žūtį pranešta jų artimiesiems.

REKLAMA

„Užsienio reikalų ministerijos duomenimis, gindamas Izraelį nuo „Hamas“ teroristų, žuvo dvigubą pilietybę turėjęs ir Izraelio policijoje tarnavęs Martynas Kuzmickas“, – teigiama URM pranešime.

Kaip praneša komunikacijos specialistas Alakas Patarokas, M. Kuzmickas iš Lietuvos emigravo 1995 m. 

Prezidentas Gitanas Nausėda ir URM sekmadienį pareiškė užuojautą žuvusio išeivio iš Lietuvos šeimai bei artimiesiems.

Lietuvos URM rekomendacijos lietuviams

 „Hamas“ teroristinei grupuotei pradėjus atakas prieš Izraelį, Užsienio reikalų ministerija (URM) rekomenduoja Lietuvos piliečiams įvertinti būtinybę šiuo metu keliauti į Izraelį ir Palestiną, tačiau primygtinai siūlo susižinoti artimiausios slėptuvės vietą bei  nevykti į tam tikras Izraelio ir Palestinos teritorijas.

REKLAMA
REKLAMA

„Šiuo metu  ypač įtempta situacija yra pasienyje su Gazos ruožu, Jeruzalėje, Vakarų Krante, taip pat Izraelio šiaurėje esančiose Golano aukštumose bei pasienyje su Libanu, Jenino, Nabluso bei Hebrono regionuose Palestinoje“, – teigiama ministerijos pranešime. 

REKLAMA

„Saugumo situacija šalyje kinta labai greitai, todėl  būtina nuolat sekti informaciją ir būti budriems“, – priduriama. 

Šiuo metu jau esantiems Izraelyje ar Palestinoje lietuviams siūloma būti ypatingai budriems ir imtis visų atsargumo priemonių, o taip pat sekti oficialią institucijų informaciją, laikytis vietos valdžios nurodymų. Rekomenduoma būtinai susižinoti artimiausios slėptuvės vietą.

 URM įspėja, kad daug oro linijų ir skrydžių kompanijų jau atšaukė skrydžius į Izraelį ir nevyksta iš jo, todėl susisiekimas su Izraeliu yra apribotas.

REKLAMA
REKLAMA

„Rekomenduojame stebėti oro uostų informaciją“, – nurodo URM.  

 Esančius Izraelyje arba Palestinoje lietuvius ar vis tik ketinančius ten keliauti, prašoma  nedelsiant užsiregistruoti adresu https://keliauk.urm.lt/keliones-registracijos-forma, kad prireikus būtų galima susisiekti dėl konsulinės pagalbos.

Gazos Ruožo kovotojai šeštadienį švintant surengė beprecedentę infiltraciją į Pietų Izraelį ir paleido tūkstančius raketų į Izraelio teritoriją. Palestiniečių grupuotė „Hamas“ paskelbė pradedanti naują operaciją prieš Izraelį. Iš Gazos Ruožo leistos raketos privertė skelbti oro pavojų net toli šiaurėje esančioje Jeruzalėje.

Izraelio kariuomenė reaguodama paskelbė šalyje karo parengtį ir pradėjo smūgius taikiniams Gazos Ruože, tad tikriausiai prasideda naujas intensyvių kovų tarp nesutaikomų priešininkų periodas.

Kad ir kas ką besakytų/galvotų, nereikia karo, žudynių žmonių, ašarų vaikų, senukų, jaunimo. Užteks tų žemių visiems, o gyvybė žmogui duodama kartą! NE KARUI PASAULYJE!
Koks lietuvis, jei negyveno Lietuvoje? Gal lietuvių kilmės žydas?
Kai Ukrainoje žuvo lietuvis, mokes ukrainiečių karius kaip valdyti dronus, VISA Lietuvos valdžia jo išsižadėjo. Spauda irgi greitai uzsiciaupe.

O cia kodel taip sujudo?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų