• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šeštadienį Vilniuje per 1500 žmonių protestuoja prieš COVID-19 ribojimus. Skambiais šūkiais ir užrašais ant plakatų mitingo dalyviai reikalavo sustabdyti „priverstinę vakcinaciją“ ir netaikyti galimybių paso vaikams. Prie Vyriausybės ir Seimo pastato buvo uždegtos gedulo žvakės, o prezidentūros kieme – perduotas kreipimąsis prezidento Gitano Nausėdos atstovams. 

52

Šeštadienį Vilniuje per 1500 žmonių protestuoja prieš COVID-19 ribojimus. Skambiais šūkiais ir užrašais ant plakatų mitingo dalyviai reikalavo sustabdyti „priverstinę vakcinaciją“ ir netaikyti galimybių paso vaikams. Prie Vyriausybės ir Seimo pastato buvo uždegtos gedulo žvakės, o prezidentūros kieme – perduotas kreipimąsis prezidento Gitano Nausėdos atstovams. 

REKLAMA

„Valdžia turi tarnauti mums, o ne atvirkščiai!“, „Grąžinkite mums mūsų vaikus“ – šiais šūkiais minia žmonių šeštadienį protestuoja dėl įvestų ribojimų COVID-19 pandemijai valdyti.

Protestuotojų rankose – plakatai, ant kurių parašytos skambios frazės: „Diktatūrai – ne!“, „COVID-1984“, „Mes netikim į mokslą, mes jį studijuojam“, „Stop vaikų žalojimai“, „Prezidente, grąžinkite Konstitucijos veikimą Lietuvoje“ ir kt.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip BNS informavo policijos atstovas, apie 1500 žmonių Gedimino prospektu žygiavo link Vyriausybės pastato, kur buvo degamos gedulo žvakės. Toliau jie žygiavo link  Seimo, o vėliau – iki Prezidentūros. 

REKLAMA

Akcijos dalyviai priėmė kreipimąsi į prezidentą Gitaną Nausėdą, kurį įteikė jo patarėjui. Valstybės vadovo prašoma kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl Vyriausybės nutarimo, kuriuo neturintiesiems galimybių paso užvertas kelias lankytis daugelyje prekybos, paslaugų ir pramogų vietų.Jį pasirašė 9 žmonės.

Mitingą organizavo asociacijos „Petys už laisvę“ vadovas, „Gustuko picerijos“ savininkas Mantas Zemeckas, tarptautinio studentų susivienijimo vadovas Kęstutis Juočeris, pilietinės visuomenės kūrėjų paramos fondo direktorius Juozas Aleksandravičius, penkių vaikų mama, Šiaulių apskrities cerebrinio paralyžiaus asociacijos vadovė Edita Navickienė ir dainininkas Romas Dambrauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus miesto savivaldybės atstovai patvirtina, kad leidimas mitingui ir eitynėms iki 500 žmonių, prasidėjusioms 13:30 val., išduotas iki 17.00 val.

Incidentų pareigūnai neužfiksavo.

Prie protesto prisijungė ir Seimo nariai

Protesto nepraleido ir kai kurie Seimo nariai.

Vienas aktyviausiai prieš įvestus ribojimus nepasiskiepijusiems asmenims pasisakantis Seimo narys Mindaugas Puidokas nepraleido progos nei į mitingą pakviesti savo sekėjus viešojoje erdvėje, nei pats jame sudalyvauti. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Savo socialinėje Mindaugas Puidokas dalinosi nuotraukomis iš  ir rašė: „Šiandien Vilnius jungiasi su visomis šalimis į pasaulinį taikų protestą už laisvę. Drauge su visais yra ir studentai, nepritariantys esamai segregacinei tvarkai. Dievas visada laimina teisingus ir gerus žmonių darbus.Labai svarbu, kad kuo greičiau ir kuo daugiau Lietuvos žmonių pabustų ir suprastų, kad visi esame atsakingi už žmogaus teises diskriminuojančios diktatūros sustabdymą mūsų tėvynėje“.

REKLAMA

Tv3.lt žurnalistai užfiksavo ir proteste dalyvaujantį Seimo narį Aidą Gedvilą. Pastarasis taip pat aktyviai feisbuke į protestą ragino prisijungti norinčius dalyvauti. 

Kvietimas išplito socialiniuose tinkluose

Kvietime, kuris paplitęs socialiniuose tinkluose, taip pat nurodoma, kad akcijos dalyviai  jungiasi „prie pasaulinės protestų demonstracijos“.

„Mus žudo baimė, nuolankumas ir laikas kurio turime kiekvieną dieną vis mažiau. Nebegalime laukti kol miegantys atsibus. Jau labai daug praradom – žmogiškumą, Konstituciją, gyvybes... Ko dar esame pasirengę atsisakyti ir ką prarasti, jeigu tylėsime?

REKLAMA

Blogis triumfuoja tik tada, kai geri žmonės nedaro nieko. Tai kilkime, nenuleiskime rankų ir nepasiduokime tol, kol nepasieksime savo tikslų! KELKIS LIETUVA ir LAPKRIČIO 20-ą, šeštadienį, kai likę viso Pasaulio Žmonės kils už Laisvę Žemės planetoje, susirinkime Katedros aikštėje, Vilniuje“, – raginama viešai išplatintame pranešime.

 „Lietuvoje lapkričio 20 dieną žmonės protesto akcijas rengs visuose miestuose prie savivaldybių. Pagrindinė ir didžiausia protesto akcija vyks 13:30 val. Lietuvos sostinėje – Vilniuje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žmonės rinksis Katedros aikštėje nuo 13:30 val. iki 14:00 val. Iš gyvų žmonių bus sudaryti protesto žodžiai. 14:00 val. eisena vyks pagrindine miesto gatve iki Vyriausybės, prie kurios paliks laidotuvių vainiką ir uždegs gedulo žvakes. Tautai ši Vyriausybė – mirusi. Vėliau protesto eisena keliaus iki Seimo, ten taip pat bus paliktas laidotuvių vainikas ir uždegtos gedulo žvakės“, – toliau dėstoma jame.

Remiantis kvietimu, eisena grįš prie prezidentūros, kur bus kreipiamasi į Gitaną Nausėdą, „bus ir neįprastų protesto priemonių, kad prezidentas atkreiptų dėmesį ne tik į LGBT merginos mamą, bet ir į daugumos Lietuvos žmonių pažeidžiamas konstitucines teises“.

„Dar vis tikime, kad prezidentas ne tik gali, bet ir privalo užkirsti kelią šio Seimo ir Vyriausybės neofašistinei, segregacinei sveikų žmonių persekiojimo, engimo politikai, ketinimą COVID bandomosiomis vakcinomis skiepyti sveikus mūsų vaikus ir pasmerkti juos galimai mirčiai“, – rašoma jame. Protesto dalyviai taip pat nurodo, kad „teisininkai rengia šio, tarptautinio protesto mitingo, reikalavimus Lietuvos prezidentui“.  

Tegul gydo žmonės iš pat pradžių, vos pajutus simptomus ir jie nemirs. Jei pirmaujam su mirtimis, vadinasi pas mus su medicina negerai.
Pagaliau, galėtų daugiau žmonių susirinkt. Visi galvas nuleidę klauso debiliškų nurodymų ir net nesipriešina. Seimą reikia paleist, nes tokių neturi būt valdžioj.
Nemeluokit, žmonių bent 10 kartų daugiau.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų