Per 1500 žmonių Vilniuje reikalavo atsisakyti COVID-19 ribojimų: prie Vyriausybės ir Seimo – uždegtos gedulo žvakės Patikslinta

Šeštadienį Vilniuje per 1500 žmonių protestuoja prieš COVID-19 ribojimus. Skambiais šūkiais ir užrašais ant plakatų mitingo dalyviai reikalavo sustabdyti „priverstinę vakcinaciją“ ir netaikyti galimybių paso vaikams. Prie Vyriausybės ir Seimo pastato buvo uždegtos gedulo žvakės, o prezidentūros kieme – perduotas kreipimąsis prezidento Gitano Nausėdos atstovams. 

52

„Valdžia turi tarnauti mums, o ne atvirkščiai!“, „Grąžinkite mums mūsų vaikus“ – šiais šūkiais minia žmonių šeštadienį protestuoja dėl įvestų ribojimų COVID-19 pandemijai valdyti.

Protestuotojų rankose – plakatai, ant kurių parašytos skambios frazės: „Diktatūrai – ne!“, „COVID-1984“, „Mes netikim į mokslą, mes jį studijuojam“, „Stop vaikų žalojimai“, „Prezidente, grąžinkite Konstitucijos veikimą Lietuvoje“ ir kt.

(52 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vilniuje žmonės protestuoja prieš COVID-19 ribojimus: „Valdžia turi tarnauti mums, o ne atvirkščiai!“

Kaip BNS informavo policijos atstovas, apie 1500 žmonių Gedimino prospektu žygiavo link Vyriausybės pastato, kur buvo degamos gedulo žvakės. Toliau jie žygiavo link  Seimo, o vėliau – iki Prezidentūros. 

Akcijos dalyviai priėmė kreipimąsi į prezidentą Gitaną Nausėdą, kurį įteikė jo patarėjui. Valstybės vadovo prašoma kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl Vyriausybės nutarimo, kuriuo neturintiesiems galimybių paso užvertas kelias lankytis daugelyje prekybos, paslaugų ir pramogų vietų.Jį pasirašė 9 žmonės.

(27 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Protestas Katedros aikštėje

Mitingą organizavo asociacijos „Petys už laisvę“ vadovas, „Gustuko picerijos“ savininkas Mantas Zemeckas, tarptautinio studentų susivienijimo vadovas Kęstutis Juočeris, pilietinės visuomenės kūrėjų paramos fondo direktorius Juozas Aleksandravičius, penkių vaikų mama, Šiaulių apskrities cerebrinio paralyžiaus asociacijos vadovė Edita Navickienė ir dainininkas Romas Dambrauskas.

Vilniaus miesto savivaldybės atstovai patvirtina, kad leidimas mitingui ir eitynėms iki 500 žmonių, prasidėjusioms 13:30 val., išduotas iki 17.00 val.

Incidentų pareigūnai neužfiksavo.

Prie protesto prisijungė ir Seimo nariai

Protesto nepraleido ir kai kurie Seimo nariai.

Vienas aktyviausiai prieš įvestus ribojimus nepasiskiepijusiems asmenims pasisakantis Seimo narys Mindaugas Puidokas nepraleido progos nei į mitingą pakviesti savo sekėjus viešojoje erdvėje, nei pats jame sudalyvauti. 

Savo socialinėje Mindaugas Puidokas dalinosi nuotraukomis iš  ir rašė: „Šiandien Vilnius jungiasi su visomis šalimis į pasaulinį taikų protestą už laisvę. Drauge su visais yra ir studentai, nepritariantys esamai segregacinei tvarkai. Dievas visada laimina teisingus ir gerus žmonių darbus.Labai svarbu, kad kuo greičiau ir kuo daugiau Lietuvos žmonių pabustų ir suprastų, kad visi esame atsakingi už žmogaus teises diskriminuojančios diktatūros sustabdymą mūsų tėvynėje“.

REKLAMA

Tv3.lt žurnalistai užfiksavo ir proteste dalyvaujantį Seimo narį Aidą Gedvilą. Pastarasis taip pat aktyviai feisbuke į protestą ragino prisijungti norinčius dalyvauti. 

Kvietimas išplito socialiniuose tinkluose

Kvietime, kuris paplitęs socialiniuose tinkluose, taip pat nurodoma, kad akcijos dalyviai  jungiasi „prie pasaulinės protestų demonstracijos“.

„Mus žudo baimė, nuolankumas ir laikas kurio turime kiekvieną dieną vis mažiau. Nebegalime laukti kol miegantys atsibus. Jau labai daug praradom – žmogiškumą, Konstituciją, gyvybes... Ko dar esame pasirengę atsisakyti ir ką prarasti, jeigu tylėsime?

Blogis triumfuoja tik tada, kai geri žmonės nedaro nieko. Tai kilkime, nenuleiskime rankų ir nepasiduokime tol, kol nepasieksime savo tikslų! KELKIS LIETUVA ir LAPKRIČIO 20-ą, šeštadienį, kai likę viso Pasaulio Žmonės kils už Laisvę Žemės planetoje, susirinkime Katedros aikštėje, Vilniuje“, – raginama viešai išplatintame pranešime.

 „Lietuvoje lapkričio 20 dieną žmonės protesto akcijas rengs visuose miestuose prie savivaldybių. Pagrindinė ir didžiausia protesto akcija vyks 13:30 val. Lietuvos sostinėje – Vilniuje.

Žmonės rinksis Katedros aikštėje nuo 13:30 val. iki 14:00 val. Iš gyvų žmonių bus sudaryti protesto žodžiai. 14:00 val. eisena vyks pagrindine miesto gatve iki Vyriausybės, prie kurios paliks laidotuvių vainiką ir uždegs gedulo žvakes. Tautai ši Vyriausybė – mirusi. Vėliau protesto eisena keliaus iki Seimo, ten taip pat bus paliktas laidotuvių vainikas ir uždegtos gedulo žvakės“, – toliau dėstoma jame.

Remiantis kvietimu, eisena grįš prie prezidentūros, kur bus kreipiamasi į Gitaną Nausėdą, „bus ir neįprastų protesto priemonių, kad prezidentas atkreiptų dėmesį ne tik į LGBT merginos mamą, bet ir į daugumos Lietuvos žmonių pažeidžiamas konstitucines teises“.

„Dar vis tikime, kad prezidentas ne tik gali, bet ir privalo užkirsti kelią šio Seimo ir Vyriausybės neofašistinei, segregacinei sveikų žmonių persekiojimo, engimo politikai, ketinimą COVID bandomosiomis vakcinomis skiepyti sveikus mūsų vaikus ir pasmerkti juos galimai mirčiai“, – rašoma jame. Protesto dalyviai taip pat nurodo, kad „teisininkai rengia šio, tarptautinio protesto mitingo, reikalavimus Lietuvos prezidentui“.  


Rašyti komentarą...
J
JOnas
2021-11-20 15:06:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
jeigu tiek zmoniu jiems atrodo 500 tai vertetu zurnaliugams nusipirkt naujus akinius
Atsakyti
-9

M
Magdė
2021-11-20 15:05:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir vėl meluojate, kas suskaičiavo?
Atsakyti
-11

A
2021-11-20 15:06:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ka komentuoti jeigu blokuoja viską
Atsakyti
-8

SKAITYTI KOMENTARUS (146)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų