Jokios baudos negąsdina „kelių gaidelių“, ypač, kai šie „paėmę ant drąsos“ sėda prie automobilio vairo. Paprastai tokie tikisi parvairuoti namo nesutikę kliūties, o ypač – kelių patrulių. Tačiau statistika liudija, kad retai tai pasiseka.

„Man – dzin“

Štai neseniai toks, gerokai prisisiurbęs vyrukas, sėdo į „Hondą Civic“ ir leidosi greitkeliu Vilnius-Kaunas. Nors kelias dviejų juostų, tačiau hondos vairuotojas nesugebėjo pamatyti, jog priartėjo prie toje pačioje juostoje ir ta pačia kryptimi važiavusio „Renault Laguna“ ir ją taranavo. Tai įvyko prie Vievio. Taranuoto automobilio vairuotoją ir keleivį (pastarasis smarkiai nukentėjo) teko vežti į ligoninę, o štai hondą vairavęs „kelių gaidelis“ savo aplamdytame automobilyje jautėsi tarsi kavinėje – gėrė degtinę iš butelio ir dar bandė prisidegti cigaretę.

Liudininkai buvo apstulbę, kai šis jiems drėbė: „Muškit, jei norit. Man – dzin“. Po to, matyt, pajutęs, kad įtūžę vyrai gali tikrai jam aplamdyti šonus, bandė pasprukti, tačiau buvo sučiuptas už pakarpos ir perduotas atvykusiems pareigūnams.

Paliko dokumentus

Vieną naktį, patruliuodami Tauragės rajone, pareigūnai kelyje Kunigiškiai–Gaurė aptiko į pakelės griovį įvažiavusį automobilį „Peugeot 406“, tačiau vairuotojo automobilyje nerado. Apžiūrėję automobilį, policijos pareigūnai aptiko ir automobilio, ir vairuotojo dokumentus. Ėmus aiškintis įvykio aplinkybes, buvo nustatyta, kad dvidešimt ketverių metų vyras, slidžiame kelyje nesuvaldęs automobilio, nuvažiavo į pakelės griovį ir atsitrenkė į medį. Vairuotojas buvo neblaivus – jam nustatytas lengvas 1,44 promilių girtumo laipsnis. Matyt, dėlto iš eismo įvykio vietos ir pasišalino – pėsčiomis parėjo namo.

REKLAMA

Už pasišalinimą iš eismo įvykio vietos vairuotojui gręsia bauda nuo 3000-4000 litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo 3-5 metų arba administracinis areštas nuo 15-30 parų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo 3-5 metų.

Pametė batą

O Elektrėnų policijos komisariato patrulių būrio pareigūnai gavo pranešimą, kad po kaimą važinėja automobilis „Audi A6“, kurio vairuotojo gali būti neblaivus.

Patruliai nurodytą transporto priemonę pastebėjo vinguriuojančią miško link. Pamatęs, kad jį pasivijo policijos pareigūnai, „Audi A6“ vairuotojas S. J. (gim. 1988 m.) staiga sustabdė savo automobilį ir peršoko ant galinės sėdynės, po vairu palikdamas pamestą batą.

Priėjusiems pareigūnams S. J. nerišliai bandė aiškinti, kad jokio automobilio nevairavo. Girdi, net neturįs raktelių, tik nori ramiai sau nusnūsti ir apskritai nieko nežino...

Tačiau raktelius pareigūnai aptiko ten pat, kur ir buvo įsitaisęs vairuotojas – ant galinės sėdynės. Nors ir kategoriškai neigė vairavęs audinę, gerokai apgirtęs vyras sumąstė policijos patruliams pasiūlyti kyšį – 1000 litų ir... draugiškai išsiskirti.

Dėl bandymo papirkti pareigūnus Elektrėnų PK pradėtas ikiteisminis tyrimas. O kadangi S. J. atsisakė pasitikrinti ir įrodyti girtas jis ar ne, jam buvo surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas dėl vairavimo apsvaigus (LR ATPK 126 str. 4 d.). Tad vyrui gręsia nuo 1000 iki 3000 litų bauda su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo 1 iki 3 metų arba administracinį areštą nuo 10 iki 30 parų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo 2 iki 3 metų.

Keikūnui – bauda

Na o Rokiškio rajono policijos komisariato policijos patruliai buvo uždarę į areštinę N. A. (29 m.), kad šis išsiblaivytų ir nurimtų.

Vieną vasario naktį Rokiškyje patruliuodami gatvėse sustabdė vieną įtarimų sukėlusį automobilį.

Kaip praneša Panevėžio apskrities VPK, kol pareigūnai aiškinosi su automobilio vairuotoju, iš automobilio salono iššokęs keleivis ėmė garsiai šūkauti, reikalauti iš patrulių paaiškinimo, kodėl sustabdė jo draugą. Paprašytas nusiraminti, vyrukas pareigūnų neklausė, tik dar aršiau ėmė keiktis, rodyti nepadorius gestus. Nuo jaunuolio sklido alkoholio kvapas. Kai pareigūnai paprašė jo sėsti į specialųjį automobilį, rokiškėnas keikdamasis šoko į gatvę prieš atvažiuojančią mašiną, sukeldamas pavojų sau ir sutrikdydamas kitus eismo dalyvius. Pareigūnui, pasivijusiam jaunuolį, teko panaudoti kovinius veiksmus ir uždėti antrankius.

REKLAMA

Keikūnas buvo pristatytas į Rokiškio r. PK, kur nepaisydamas budėtojų perspėjimo plūdosi toliau. Policijos komisariate paaiškėjo, kad triukšmadarys N. A. jau spėjęs daugiau nei 20 kartų pažeisti Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso reikalavimus ir turi kelias galiojančias nuobaudas. Pristatytam smarkuoliui nustatytas 1,92 promilės girtumas. Naktį triukšmadarys praleido areštinėje. Išsiblaivęs jaunuolis rytą jau nedemonstravo emocijų ir pripažino savo kaltę.

Rokiškio rajono apylinkės teismas už administracinius teisės pažeidimus, kuriais kėsinamasi į viešąją tvarką ir teisingumą, N. A. paskyrė 600 litų baudą.

„Pramušė“...

Kauno miesto Žaliakalnio policijos komisariate pradėtas dar vienas ikiteisminis tyrimas dėl papirkimo. Vieną pavakarę 29 metų kaunietis M. A. policijai pranešė, jog neva kažkur pramušė automobilio karterį, tik neprisimena kur... Kai pareigūnai susitiko su vairuotoju, jiems kilo įtarimas, kad pastarasis gali būti neblaivus, nes nuo M. A. sklido alkoholio kvapas. Patikrinus vyro blaivumą, šiam buvo nustatytas 0,95 promilės alkoholio.

Tuomet M. A., susirūpinęs, jog jam nustatytas lengvas girtumo laipsnis, pasiūlė pareigūnams tartis „vyriškai“ ir tarnybiniame automobilyje padėjo 200 litų. Paragintas pinigus pasiimti, nes už tokį elgesį gresia baudžiamoji atsakomybė, M. A. pridėjo dar 200 litų, prašydamas jo nebausti ir paleisti.

Deja, pareigūnai buvo nesukalbami: vyrui pradėtas ir ikiteisminis tyrimas, ir surašytas protokolas dėl kelių eismo taisyklių pažeidimo.

Drąsa išgaruoja

Kaip pranešė Lietuvos Kelių policijos tarnybos vyresnioji specialistė Marija Kazanovič, pernai dėl pakartotino vairavimo išgėrus nubausti 1363 vairuotojai. „Nuobauda skiriama atsižvelgiant į jų kiekį ir reikšmingumą, – paaiškino M. Kazanovič. – Teisės pažeidimas, padarytas dėl chuliganiškų paskatų, pakartotinai per metus padarytas tokios pačios rūšies teisės pažeidimas, už kurį asmeniui jau buvo paskirta administracinė nuobauda – tai atsakomybę už administracinį teisės pažeidimą sunkinančios aplinkybės“.

REKLAMA

Kad ir kokios baudos pažeidėjams grėstų, vistiek atsiranda drąsuolių, kurie už vairo sėda išgėrę. „Per savaitę mūsų kelių patruliams pakliūva vidutiniškai po 1-2 pažeidėjus, kurie linkę nepaklusti teisėtiems pareigūnų reikalavimams ir su jais palenktyniauti ar sustoję kibti pareigūnams į atlapus, – teigia Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos viršininkas Danas Česnauskas. – Toji „drąsa“ išgaruoja jau kitą dieną, kai vairuotojas išblaivėja“.

Viršininkas prisimena nemažai kuriozinių atvejų, nes mūsų tautiečių fantazija, kaip išvengti nemalonumų, išties laki. „Toks vairuojantis 2007 metų laidos „Mercedes Benz“ pilietis įlėkė į tvorą ir smarkiai ją apgriovė, aplamdė ir savo prabangų automobilį, – papasakojo D. Česnauskas. – Tačiau lyg niekur nieko išsikvietė keltuvą, kad automobilį nuvežtų ir pastatytų į stovėjimo aikštelę. O pats nieko nesakęs tvoros savininkui, nudrožė namo. Tačiau žmogus nežinojo, kad jo mašina atsidūrė policijos saugojamoje aikštelėje. Taigi, pats to nežinodamas, pažeidėjas labai palengvino mums darbą: ir mašiną buvo galima apžiūrėti ir jos savininko ieškoti nereikėjo“.

Žmonės neabejingi

Kelių policijos valdybos viršininkas džiaugiasi, kad mūsų tautiečiai darosi vis aktyvesni ir stengiasi padėti kelių patruliams. „Štai patruliuodami ką tik gautu nauju tarnybiniu automobiliu pareigūnai stabdė įtartinai važiuojančią mašiną, tačiau vairuotojas nepakluso ir tik padidino greitį. Mūsų automobiliai neturi apsauginių sutvirtinimų, kurie galėtų apsaugoti juos, jei pažeidėjas sugalvotų taranuoti. Šiuo atveju į pagalbą atėjo vilkiko vairuotojas, kuris pažeidėjo automobilį prispaudė prie kelkraščio, – prisiminė D. Česnauskas. – Apskritai, abejingų kelių pažeidėjams mažėja – vis dažniau gauname pranešimų apie keliuose ar gatvėse siaučiančius, kaip dabar vadinama, „kelių gaidelius“.

Pasak viršininko, jei vyksta reidas, keliuose dažnai sumažėja vilkikų – mat jie vienas kitam per racijas praneša apie patruliuojančius pareigūnus, tad tas, kuris iš vakaro (ir ne tik) gėrė alkoholį ar troškulį malšino alaus buteliu, kuriam laikui stoja pailsėti stovėjimo aikšlelėse.

REKLAMA

„Apskritai, vairuotojai linkę žaisti su ta leistina promilių riba. Neretai galvojama: na, išgersiu alaus butelį ar šampano taurę – nepripūsiu, jei kas, tų neleistinų promilių, – sako D. Česnauskas. – Deja, daugelio lietuvių organizmas netoleruoja alkoholio. Galų gale tai priklauso ir nuo žmogaus svorio, ir nuo to, kiek valgė po to išgerto alaus butelio. Aš už tai, kad už vairo būtų leidžiama sėsti tik visiškai blaivia galva, kai alkotesteris rodo tik nulius“.

Iš lietuviškos tautosakos vairuotojams:

Jeigu Lietuvoje yra trys milijonai krepšinio ekspertų, tai vakarais yra lygiai tiek pat šumacherių.

Savižudžiai teroristai vengia Lietuvos, nes važinėti jos keliais sprogmenų pilnu sunkvežimiu – tikra beprotybė!

Jeigu ne girti vairuotojai, Lietuvoje nebūtų demografinės duobės.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų