• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje šeštadienį nuo koronaviruso mirė dar vienas ligos židiniu tapusios Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Antakalnyje pacientas, šioje ligoninė taip pat nustatyti trys nauji ligos atvejai, BNS informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Razmuvienė.

117

Lietuvoje šeštadienį nuo koronaviruso mirė dar vienas ligos židiniu tapusios Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Antakalnyje pacientas, šioje ligoninė taip pat nustatyti trys nauji ligos atvejai, BNS informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Razmuvienė.

REKLAMA

Mirtis buvo nustatyta iš Vilniaus miesto klinikinės ligoninės. Žmogus iš vidaus ligų skyriaus buvo pervežtas į Santaros klinikas, kur šeštadienį mirė“, – BNS sakė D. Razmuvienė.

Jo teigimu, Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje nustačius tris naujus ligos atvejus, šiuo metu iš viso yra susirgę 14 šios ligoninės darbuotojų ir 21 pacientas.

Pasak D. Razmuvienės, koronaviruso plitimą Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje lėmė „paprasčiausias nesusitvarkymas“.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai yra virusinė infekcija, plintanti oro lašeliniu keliu, tai tikrai nėra naujiena. Tokių infekcijų, buvo ir tymai praėjusiais metais, ir gripo epidemijos būna kasmet, valdymo tvarka yra labai senai numatyta, nuo vasario buvo trys mėnesiais laiko susitvarkyti visą tvarką. Manau, kad tai yra tiesiog neatsakingas aplaidumas“, – tvirtino D. Razmuvienė.

REKLAMA

Penktadienį skelbta, kad dėl nustatytų pažeidimų Vilniaus klinikinėje ligoninėje NVSC žada kreiptis į prokuratūrą. 

Iš viso Lietuvoje per parą nustatyti septyni koronaviruso atvejai. D. Razmuvienės teigimu, informacija apie kitus keturis atvejus šiuo metu yra tikslinama. 

Lietuvoje koronavirusas dabar yra patvirtintas 1541 asmeniui. 

COVID-19 tebeserga 482 asmenys, o 997 laikomi pasveikusiais. Nuo šios ligos mirė 56 asmenys, šeši koronavirusu užsikrėtę žmonės mirė dėl kitų priežasčių.

REKLAMA
REKLAMA

SAM primena, kad nuo šiol dėl galimos infekcijos gali būti tiriami visi, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai. 

Dešimtyje savivaldybių – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės, Tauragės, Telšių, Alytaus, Utenos – jau veikia mobilūs punktai, kuriuos pacientams imami ėminiai tyrimams dėl naujojo koronaviruso. 

Savarankiškai į mobilius punktus atvykę asmenys, neturintys SMS su koordinatoriaus nurodymais, nebus priimami.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Primename, kad pasitikrinti, ar nebuvote tose pačiose vietose, kaip ir koronavirusu užsikrėtę asmenys, galite COVID-19 atvejų epidemiologinio tyrimo rezultatų lentelėje.

Taip pat Lietuvos savivaldybėse duris netrukus turėtų atverti, o kai kuriose jau atvėrė vadinamosios karščiavimo klinikos, kuriose viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintiems pacientams bus atliekami išsamesni tyrimai, įtariant koronavirusinę infekciją. Į šias klinikas bus registruojami šeimos gydytojo siuntimą turintys pacientai, kurie turės atvykti jiems paskirtu konkrečiu laiku.

REKLAMA

SAM ragina žmones vadovautis medikų ir institucijų nurodymais, tai yra, maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros virusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

REKLAMA

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus), naudoti apsaugos priemones, vengti būriavimosi, nuo kitų asmenų išlaikant bent 2 metrų atstumą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įtariamu koronaviruso atveju laikomas:

1) asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) ir 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo ar gyveno teritorijose, kur vyksta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) protrūkiai ar plitimas visuomenėje;

2) asmuo su ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomais ir buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios;

REKLAMA

3) asmuo su sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) ir kuriam būtina hospitalizacija ir nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų