REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Teisėjų tarybai ir teisėjų atranką vykdančiai komisijai peržiūrėjus kriterijus, kuriais vadovaujantis atrenkami karjeros teismuose siekiantys asmenys, nuspręsta aiškiau apibrėžti ir suvienodinti teisėjų, mokslininkų ir kitų kandidatų vertinimo kriterijus.

REKLAMA
REKLAMA

,,Patikslinti atrankos kriterijai ir vertinimo rodikliai padės užtikrinti aiškesnę ir skaidresnę teisėjų atranką ir konkurenciją, leis objektyviau įvertinti kandidatus ir jų patirtį. Daugiau dėmesio skiriant asmeninėms kandidatų savybėms ir motyvacijai, atranka taps kokybiškesnė.“, – sako Teisėjų tarybos pirmininkas Gintaras Kryževičius. Suderinus su Pretendentų į teisėjus atrankos komisija ir Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, Teisėjų tarybos patvirtinti kriterijai leis objektyviai įvertinti visą reikšmingą pretendentų veiklą. Teisėjų taryba apibrėžė rodiklius, kuriais remiantis turės būti vertinamas kandidatų atitikimas kriterijams. Pažymėtina, kad nuo šiol kandidatai į teisėjus turės pateikti daugiau informacijos apie jų darbo patirties pobūdį, įgytą patirtį, reikalingą teisėjo darbe. Pagal naujuosius kriterijus reikšmės turės ne tik tai, kiek kandidatas į teisėjus dirbo ir mokėsi, bet ir kokio pobūdžio veikla tai buvo, kiek ji reikšminga ruošiantis teisėjo darbui. Pretendentų į teisėjus atrankos komisija, vertindama kandidatus, atsižvelgs į teismo, į kurį pretenduoja kandidatas, teisėjų nuomonę, kuri nuo šiol turės būti pagrįsta asmeninio susitikimo su pretendentu įspūdžiu, o ne tik dokumentų vertinimu.

REKLAMA

„Teisinio darbo stažas gali būti labai skirtingas. Tad nustačius aiškesnius darbo patirties vertinimo kriterijus, komisijai bus lengviau nustatyti, ar kandidatas yra įgijęs teisėjo ar teismo vadovo darbui reikiamų žinių, ar jo ankstesnė patirtis padės tinkamai atlikti pareigas, į kurias jis pretenduoja.“, – pažymi G. Kryževičius.

Teisėjų karjeros siekiančių, į kitą teismą perkeliamų ar skiriamų asmenų vertinimo kriterijų pakeitimą lėmė kai kurie ankstesni Teismų įstatymo pakeitimai, kuriais iki ketverių metų sumažintas reikalaujamas darbo stažas asmenims, siekiant didinti konkurenciją atrenkant aukštesniųjų teismų teisėjus, numatyta galimybė apylinkių teismų teisėjams pretenduoti į Lietuvos apeliacinį, Vyriausiąjį administracinį ir Aukščiausiąjį teismus, suvienodinti teisėjams ir mokslininkams keliami stažo reikalavimai pretenduojant į išvardytuosius teismus, bei numatyta, jog, skaičiuojant reikiamą stažą, sumuojami laikotarpiai, kai asmuo dirbo teisinį pedagoginį darbą arba dirbo teisėju.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų