Paskelbė, kaip organizuos brandos egzaminus: kiekvienam papildomai skirs po 15 minučių

Ketvirtadienį valdžios institucijos paskelbė, kaip atrodys šių metų brandos egzaminai. 

Nacionalinės švietimo agentūros direktorė Rūta Krasauskienė sako, kad egaminų organizavime bus pakeitimų. 

„Patalpos bus ruošiamos ne vėliau kaip 12 valandų iki brandos egzamino pradžios, laikantis SAM rekomendacijų.

Kaip ir praėjusiais metais, bus reguliuojami kandidatų srautai taip, kad būtų išvengiama artimo kontakto, mažesnio nei 2 metrų atstumo.

Taip pat turės būti galimybė rankų dezinfekcijai, bei sudarytos sąlygos kandidatams higieniškai atsigerti vandens egzaminų metu bei naudotis tualetais.

Jei egaminu metu bus naudojamasi kompiuteriais ar žodynais, tuomet, kaip ir pernai, liečiamas paviršius bus dezinfekuojamas po kiekvieno panaudojimo, arba naudojamasi vienkartinėmis pirštinėmis.

Jei brandos egzaminai ar jų dalys bus vykdomos patalpose, jose galės dalyvauti ne daugiau kaip 9 asmenys, informacinių technologijų egzaminas bus laikomas šešių asmenų grupėje. Jei brandos egzaminai vyks didelėse patalpose, turės būti užtikrinama, kad vienam asmeniui atitektų 10 kvadratinių metrų plotas“, – pasakoja R. Krasauskienė. 

Pasak jos, visų egzaminų laikas bus pratęstas – jiems bus skiriama papildomai po 15 minučių. 

Egzaminų sesija šiemet prasidės birželio 7 dieną, o baigsis liepos 2 dieną. Pranešama, kad vėliausiai iki liepos 23 dienos bus paskelbti egaminų rezultatai.

Naujienų portalas tv3.lt dar sausį pranešė, kad visi šių metų abiturientai atleidžiami nuo lietuvių kalbos ir literatūros įskaitos.

Tokį įsakymą pasirašė Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, atsižvelgusi į tebesitęsiantį karantiną.

Iki šių metų visi abiturientai prieš privalomą lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą turėjo išlaikyti ir įskaitą. Be jos abiturientui šio egzamino nebuvo leidžiama laikyti. Įskaita būdavo organizuojama mokyklose vasario-balandžio mėn. Šiemet visi abiturientai ir be įskaitos galės laikyti lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą.

REKLAMA

Įskaitos taip pat nereikės laikyti ir ankstesnių metų buvusiems mokiniams, kurie šiemet yra pateikę prašymus laikyti lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą. 

Atleistiems nuo įskaitos abiturientams ir buvusiems mokiniams jokio prašymo dėl atleidimo nuo įskaitos pateikti nereikia. Taip pat mokyklų vadovams nereikia priimti atskiro sprendimo dėl abiturientų atleidimo nuo šios įskaitos.

Sprendimai dėl brandos egzaminų ir pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo (PUPP) bus priimti iki kovo 1 d., įvertinus epidemiologines aplinkybes bei sveikatos specialistų, pedagogų, švietimo ekspertų rekomendacijas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų