Pasiskiepyti nuo COVID-19 gyventojai galės ir vaistinėse

Siekdamas gerinti gyventojų skiepijimo prieinamumą ir didinti skiepijimo apimtis, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pasirašė teisės aktus, kuriais vadovaujantis išplėstinės praktikos vaistininkai galės teikti vakcinacijos nuo COVID-19 paslaugas. Skiepyti gyventojus galės vaistinės, įgijusios atitinkamą asmens sveikatos priežiūros įstaigos licenciją. Vakcinacija vaistinėse startuos Registrų centrui baigus diegti reikiamus funkcionalumus. 

Vaistinėse gyventojai galės būti skiepijami valstybės biudžeto lėšomis įsigytomis koronaviruso infekcijos vakcinomis. 

Skiepijimo nuo COVID-19 paslauga asmens sveikatos priežiūros įstaigos licenciją turinčiose vaistinėse bus tokia pat saugi, kaip ir vakcinuojantis kitose gydymo įstaigose, mat visur galioja tie patys paslaugų kokybės bei saugumo reikalavimai. Išplėstinės praktikos vaistininkas lygiai taip pat turi įvertinti gyventojo sveikatos būklę ir įsitikinti, kad ji leidžia atlikti vakcinaciją. Tik įvertinęs visas aplinkybes vaistininkas priims sprendimą – skirti vakciną ar nukreipti gydytojo konsultacijai. 

Registrų centras šiuo metu atlieka reikiamus patobulinimus, kad būtų užtikrintas skiepijimo įrašų pildymas Elektroninėje sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinėje sistemoje (ESPBI IS). 

Tikimasi, kad išplėstinės praktikos vaistininkai galės sėkmingai prisidėti prie COVID-19 ligos vakcinacijos proceso ir šios ligos suvaldymo. 

Vaistinėse jau galima pasiskiepyti nuo erkinio encefalito ir gripo

Portalas tv3.lt primena, kad vaistinės jau gali vakcinuoti nuo erkinio encefalito ir gripo. Šiuo metu asmens sveikatos priežiūros įstaigos licenciją yra įgijusios 10 vaistinių, esančios Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Klaipėdoje, Šiauliuose. 

„Dalis vaistinių jau turi licencijas ir pradėjo skiepyti nuo erkinio encefalito. Tačiau šiuo metu informaciją apie atliktą vakcinaciją turi suvesti ne į e.sveikata portalą, o savo vidiniuose dokumentuose, vėliau ši informacija turės būti perkelta į e.sveikata sistemą. Kitos vaistinės, taip pat turinčios licencijas, nusprendė palaukti kuomet Registrų centras pabaigs darbus ir vaistininkai galės e.sveikatos platformoje suvesti duomenis apie atliktą vakcinaciją“, – aiškino vaistinių asociacijos pirmininkė Kristina Nemaniūtė-Gagė.

REKLAMA

Pašnekovė pabrėžė, kad vaistinės yra pasiruošusios skiepyti – turi paruošusios vakcinavimo kabinetus, pateikusios dokumentus higienos pasams bei licencijoms gauti, vaistininkai Vilniaus universitete arba Lietuvos sveikatos mokslų universitete pakėlė savo žinias ir įgijo išplėstinės praktikos vaistininko kvalifikaciją.

„Universitetai patikino, kad mokymo metu vaistininkai buvo supažindinti ir su COVID-19 ligos vakcinomis, tad yra pasirengę ja vakcinuoti Lietuvos gyventojus. Be to vaistinės jau ilgai dirba su vaistiniais preparatais, kuriems laikyti reikalingos ypatingos sąlygos, taip pat atlikusios visus namų darbus, reikalingus vakcinacijai, tad kiekviena vaistinė atskirai įsivertintų, kokiomis vakcinomis turi galimybę skiepyti. Vaistinių prieinamumas bei pasitikėjimas vaistininkais Lietuvoje didžiulis, todėl tai skatintų, kuo daugiau žmonių pasiskiepyti ir taip greičiau sukurtume bendrą imunitetą“, – sakė K. Nemaniūtė-Gagė.


Rašyti komentarą...
c
ckan
2021-04-07 13:38:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
KLAUSKIT savo sutenerio
Atsakyti
-3

A
Airine
2021-04-07 14:19:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kur mes ritames , kaip toj dainoj " žemyn upe..."
Atsakyti
0

Liberalų kelnaitės
2021-04-07 13:25:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
- o viešnamiuose bus galima?
Atsakyti
-6

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų