Pasakė, kas tyko daugiabučių kiemuose automobilius paliekančių vairuotojų

Parkavimasis daugiabučių namų automobilių stovėjimo aikštelėse kelia stresą ne tik pradedantiems, bet ir patyrusiems vairuotojams. Draudikai pastebi, kad automobilių apgadinimai parkuojantis yra gana dažni, o dėl vietos trūkumo šalia daugiabučių reikia ypatingo atidumo.

37

Apgadinami ir netyčia, ir tyčia

Draudimo bendrovės duomenimis, kas dešimtas vairuotojas parkuodamasis yra pakenkęs ir kito, ir savo paties automobiliui, o kas penktas pripažįsta užkabinęs kitą automobilį durelėmis. Dažniausiai parkuojantis padaryta žala siekia iki poros šimtų eurų, tačiau pasitaiko atvejų, kai peržengiamos ir keturženklės, 1000 eurų viršijančios sumos.

„Didžioji dalis Lietuvos daugiabučių statyti sovietiniu laikotarpiu, kuomet buvo privalu 20-iai butų įrengti vos vieną parkavimo vietą. Nors automobilių skaičius yra išaugęs ir jiems stovėjimo vietų dabar įrengiama nepalyginamai daugiau, tačiau ir naujuose rajonuose vairuotojai po darbo suka ratus. Tam yra įvairių priežasčių: šeimoje turima ne po vieną automobilį, savo laiku neišsipirkta požeminė stovėjimo vieta, automobilį priparkavo svečias ar svečiai“, – sako BTA Ekspertizių skyriaus vadovas Andrius Žiukelis.

(37 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Įrengtos aukščiausiai ant daugiabučių stogų žaliuojančios terasos Lietuvoje

Pasak atstovo, vairuotojų noras žūtbūt parkuotis po langais yra pagrindinė tokių žalų priežastis. Jei visgi randate iš pažiūros tinkamą parkavimo vietą kieme, specialistas pataria įvertinti visas aplinkybes.

„Statant automobilį reikia įvertinti, ar bus pakankamai vietos išlipti, ar neužstatysime kitų automobilių. Vis tik pasitaiko atvejų, kai transporto priemonės paliekamos stovėti taip, kad išvažiavimas užblokuojamas ar labai apsunkinamas. Jei tokioje vietoje stabtelite trumpam, būtinai palikite savo telefono numerį matomoje vietoje, kad kaimynas su jumis galėtų susisiekti. Tačiau iš esmės pirmiausia reiktų galvoti, ne apie tai, kaip patrauksite automobilį, jei reikės, bet stengtis tokių situacijų išvengti“, – sako A. Žiukelis.

REKLAMA

Dar viena žalų daugiabučių kiemuose kategorija – piktybiškai apgadinti automobiliai.

Egzaminas tik realiame eisme

Nuo rugsėjo „Regitra“ lengvųjų automobilių praktikos egzaminus rengia tik realiame eisme. Užduotys išliko nepakitusios: parkavimas lygiagrečiai, statmenai ir įstrižai, apsisukimas ribotame plote, važiavimas siauru vingiu su posūkiu ir įkalne.


Rašyti komentarą...
N
Nu jo
2017-11-09 07:29:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kokia ta svarbi zinia? Nesupratau...
Atsakyti
0

P
Petras
2017-11-09 09:08:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Neteisingas kaltinimas sovietams . Tada buvo kitas reikalavimas ir didesnės erdves ir aikštelės paliekamos tarp namų pagal Civilinės gynybos reikalavimus dėl atominio karo. Vietos savivaldybės iššvaisto mokesčių mokėtojo pinigus ir neatsiskaito rinkėjams ,o rinkėjų dauguma neturi įstatymo atleisti jiems nedirbančios valdžios tarprinkiminiu laikotarpiu. Taigi Lietuvos valdymo problemos pirmiausiai.
Atsakyti
0

J
Je
2017-11-09 09:40:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Je ,būktai vietinei valdžiai rūpi...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų