Seimo narė Vilma Martinkaitienė gali atsidurti viešųjų ir privačių interesų konflikto epicentre. Prieš kelerius metus etikos sargų išbarta parlamentarė ir vėl susirūpino atliekomis.

Kaip rašo "Lietuvos žinios", V.Martinkaitienė užsipuolė ir korupcija apkaltino esą atliekų rūšiavimo problemos nesprendžiančią ir siauriems verslininkų interesams atstovaujančią Aplinkos ministeriją. V.Martinkaitienės nemalonėn ministerija pateko parengusi Valstybinį strateginio atliekų tvarkymo plano projektą, kuris neseniai buvo pateiktas Vyriausybei.

Projekte numatyta ir šiukšlių deginimo galimybė. Manoma, kad dėl to mažės atliekų surinkėjų ir perdirbėjų pelnas. Tai galėtų atsiliepti ir Seimo narės šeimos verslui, nes jos sutuoktinis Raimundas yra pakuočių ir jų atliekų surinkimo bei perdirbimo organizavimu besirūpinančios bendrovės savininkas.

Prieš porą savaičių V.Martinkaitienė ministrams išdalijo savo parengtą raštą, kuriame kritikuoja Aplinkos ministerijos atliekų tvarkymo strategijos projektą ir jame numatytą šiukšlių deginimą.

Seimo narė neigia, kad reikalaudama nepriimti šiukšlių perdirbėjams ne itin palankaus projekto ji galėjo supainioti viešuosius ir privačius interesus. Pasak parlamentarės, jos šeimos verslas neturi interesų atliekų tvarkymo srityje, nes jos vyro R.Martinkaičio bendrovė tik išduoda pažymas apie įmonių perdirbtas šiukšles.

REKLAMA

"Nesvarbu, kokie būtų įstatymai ar strategijos, techninis darbas esant bet kokiems įstatymams ar nutarimams yra reikalingas ir čia nieko bendra su atliekų tvarkymu nėra", - tvirtino V.Martinkaitienė.

Jei Vyriausybė patvirtins ministerijos parengtą planą, V.Martinkaitienė neatmeta galimybės, kad sprendimą apskųs Europos ekonominei komisijai ir Tarptautiniam teisingumo teismui.

Pasak Aplinkos ministro Arūno Kundroto, V.Martinkaitienės pareiškimai dėl korupcinės ministerijos veiklos proteguojant tam tikras verslo grupes neturi pagrindo. Jis šiuose kaltinimuose įžvelgia tam tikrą spaudimą.

"Jeigu Seimo narė turi kokių nors faktų ar jai kyla įtarimų, yra daug tarnybų, kurios galėtų tai kvalifikuotai ištirti", - dienraščiui sakė A.Kundrotas.

V.Martinkaitienė jau ne pirmą kartą įtariama galimu interesų konfliktu. Prieš porą metų parlamentarė išsirengė į Vokietiją, kur atliekų tvarkymo patirties ji sėmėsi ne iš oficialių valstybės institucijų, o iš verslo interesų Lietuvoje turinčios privačios įmonės.

Taip pat abejonių sukėlė ir aktyvus "darbietės" dalyvavimas rengiant Atliekų tvarkymo įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo buvo suinteresuotos ne tik jos buvusios verslo bendrovės, bet ir brolis Valdas Petkevičius, vienas iš kelių vaisvandenius gaminančių įmonių savininkų. Taip pat spaudoje buvo pasirodę pranešimų, kad V.Martinkaitienė daro spaudimą verslininkams, buvusios darbovietės konkurentams. Šiuos faktus išnagrinėję Seimo etikos sargai rekomendavo V.Martinkaitienei nusišalinti rengiant, svarstant ar priimant sprendimus, kurie sukelia interesų konfliktą.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų