Vienuolika Seimo narių pabrėžia, kad 1941-ųjų birželio 23-ioji yra įsimintina valstybės istorijos diena ir nėra jokio pagrindo šios dienos visuotinio sukilimo sieti su nacistiniu okupaciniu režimu ir jo nusikalstamais veiksmais, kaip tai buvo daroma antrosios sovietinės okupacijos laikotarpiu.

Pareiškimą pasirašę Seimo nariai Algis Kazulėnas, Gintaras Songaila, Kazimieras Uoka, Rytas Kupčinskas, Evaldas Jurkevičius, Arimantas Dumčius, Liudvikas Sabutis, Saulius Pečeliūnas, Laimontas Dinius, Algis Kašėta, Artūras Zuokas tikisi, kad Seimas pritars birželio 23-iosios įtraukimui į atnaujintą atmintinų dienų sąrašą.

Pareiškime primenama, kad tą dieną buvo sudaryta Laikinoji Vyriausybė, kurios vardu buvo paskelbtas „Nepriklausomybės atstatymo deklaravimas“, išreiškęs nepalaužiamą tautos ryžtą vėl turėti nepriklausomą Lietuvos valstybę.

„Pažymėtina, kad sukilimo poveikis Lietuvos visuomenei buvo itin reikšmingas, padėjo tautai suprasti, kad tik ji pati ir niekas kitas gali nuspręsti savo valstybės ateitį. Valstybingumo siekis tapo neišsenkančiu šaltiniu tolesnei rezistencijai, kuri per pusšimtį okupacijos metų išsaugojo tautos laisvės troškimą ir atvedė ją į nepriklausomybę 1990-aisiais“, - rašoma pareiškime.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų