Pareigūnai reaguoja į mirtis nuo el. cigarečių – ieško būdų drausti

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento (NTAKD) ir Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) pareigūnai, atsižvelgdami į iškilusią neeilinę problemą dėl susirgimų ir mirčių atvejų Amerikoje, susijusių su el. cigarečių vartojimu, bei gautus pranešimus dėl Europoje nustatytų Tabako produktų direktyvos draudžiamų tiekti rinkai el. skysčių, sudėtyje turinčių vitaminų, pranešė ieškantys būdų, kaip užkirsti kelią mirtinai pavojingoms el. cigaretėms patekti į Lietuvos rinką.

NTAKD, kaip atsakinga institucija, kuriai el. cigarečių gamintojai ir importuotojai teikia pranešimus apie Lietuvos rinkai skirtas el. cigaretes, nustatė 26 produktus, kurių sudėtyje yra vitaminų E.

Taip pat, nustačius, jog el. skysčio sudėtyje yra vitaminų ar kitų nurodytos direktyvos draudžiamų naudoti priedų, aptarti bendri departamento ir VVTAT, kaip institucijos, atsakingos už el. skysčių atitikties privalomiesiems saugos ir deklaruojamiems rodikliams priežiūrą, veiksmai, įtraukiant tuos produktus į draudžiamų tiekti Lietuvos rinkai produktų sąrašą.

Pranešama, kad departamento ir VVTAT pareigūnai nuo šiol aktyvins veiksmus kartu dalyvaudami vykdomuose patikrinimuose, tačiau taip pat ragina ūkio subjektus peržiūrėti parduodamus produktus ir savo iniciatyva išimti draudžiamus gaminius iš prekybos.

Departamento interneto svetainėje (lietuvių ir anglų kalbomis) parengta EU-CEG informacinė skiltis, kurioje išdėstyta pagrindinė informacija, reikalinga ūkio subjektams, norintiems bendru Europos Komisijos elektroninio registravimo portalu EU-CEG pateikti pranešimus apie Lietuvos rinkai skirtas elektronines cigaretes ir jų pildykles, taip pat pateikiamos nuorodos į Europos Komisijos EU-CEG interneto svetainę.

Be minėtos informacijos EU-CEG skiltyje skelbiamas ir gamintojų bei importuotojų pateiktų pranešimų apie elektronines cigaretes ir jų pildykles sąrašas.

REKLAMA

Kadangi Lietuvoje, kaip ir kitose Europos Sąjungos šalių rinkose, draudžiama teikti el. cigarečių skysčius su vitaminais, vartotojai kviečiami įsitikinti, kad jų naudojami el. skysčiai atitinka jiems keliamus reikalavimus ir nėra įtraukti į Lietuvos rinkai draudžiamų pateikti el. cigarečių ir jų pildyklių sąrašą.

 

 


Rašyti komentarą...
J
Jonas
2019-09-20 16:20:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tos mirtys, apie kurias cia taip kalbat, jos sukeltos buvo ne el cigareciu, o NARKOTIKU. Konkreciai - THC, sintetinis kanabinoidas. El cigaretes buvo naudojamos ne pagal paskirti, vietoj rinkoje prieinamo skyscio, buvo naudojamas THC skystis, kuris yra nelegaliai pardavinejamas gatveje, legaliose parduotuvese tokio nera. Todel su draudimais cia neisspresit, legalios parduotuves tures uzsidaryti, o seselinei rinkai eis dar didesnis pelnas, skysciai bus gaminami is neaiskiu medziagu, ko pasekoje apsinuodijimu ir mirciu tik padauges.
Atsakyti
0

K
Kaspervelnes
2019-09-25 10:18:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Elektronines - 7 numire 500 gydosi.
Paprastos cigaretes - 480,000 mirciu per metus tik USA.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų