Papasakojo apie derybas Europoje dėl „žaliojo paso“: sieks, kad jis įsigaliotų pirmoje vasaros pusėje

Kada Europos Sąjungos valstybių piliečiai galės laisvai keliauti su vadinamuoju „žaliuoju pasu“? Šį klausimą Europos Parlamentas svarstė šią savaitę. Dabar laukia tolesnės derybos. Ko mums tikėtis?

Pokalbis su Europos Parlamento nare Rasa Juknevičiene.

Ką jūs nusprendėte Europos Parlamente dėl „žaliojo paso“? Kada jis bus ir kaip jį gauti paprastam žmogui?

Trečiadienį Parlamentas labai didele balsų dauguma, 540 iš 705, balsavo už Parlamento poziciją. Įveiktas pirmasis etapas. Dabar prasidės vadinamieji trilogai arba derybos su Europos Taryba dėl galutinio rezultato. Žinoma, kol nesutarta dėl visko, tol nesutarta dėl nieko. Parlamentas savo poziciją išreiškė. 

Bus kelios galimybės – ne vien tik skiepijimas. Dokumentas galios tiems, kas bus pasiskiepiję, tiems, kas yra persirgę ir turi pakankamai antikūnų. Tiems, kas nebus pasiskiepiję – bus sudaryta galimybė pasidaryti testus. Čia gal mažiausiai aiškus dalykas. 

Ar skiepų pažymėjimas galios tik pasiskiepijusiems abiem vakcinomis ar ir tiems, kas pasiskiepyjo 1 doze? Pavyzdžiui, „AstraZeneca“ veiksmingumas po 1 dozės yra didelis.

Noriu patikslinti – nevadinkime to skiepų pasu. Tai nebus skiepų pasas. Tai yra kitas dalykas. 

Taip, turi būti praeitas pilnas skiepijimo kursas pagal dabartinę situaciją. Gal po derybų kažkas keisis. Dabar numatyta, kad žmogus turi praeiti pilną skiepijimo kursą.

Europos Komisija prieš mėnesį skelbė, kad „žaliasis pažymėjimas“ gali pradėti galioti nuo birželio arba liepos mėnesio. Žmonėms, kurie planuoja vasarą, labai svarbu ar tai bus birželio pradžia, ar birželio pabaiga. Ar jau yra aišku kada?

Norima, kad tas dokumentas įsigaliotų kaip galima greičiau. Per keletą savaičių tikimasi pabaigti derybas su Europos Taryba. Pietinės valstybės yra labiausiai suinteresuotos, kad tas dokumentas atsirastų. 

Visą pokalbį žiūrėkite vaizdo įraše, kurį rasite straipsnio pradžioje.

 


Rašyti komentarą...
J
Jomajo
2021-04-29 21:49:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ydomu o Juknevičienė dar turi pasilikus atminčiai komjaunimo bilietą?
Atsakyti
-3

Z
Zyzla
2021-04-29 22:01:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Po truputį ,nepastebimai ,žingsnelis po žingsnelio einama prie to,kad sekančiais metais neturintys žaliųjų pasų,(kurie jau bus svarbesni už piliečio pasą,) bus suvaryti į getus ir kasdien naikinami dujų kamerose,kurias dar šiemet pradės irengineti.
Atsakyti
-3

O
Obuolys
2021-04-30 08:31:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kažin kiek dar riogsos europarlamente nieko naudingo Lietuvai nedarydama, apart savo kišenių pildymo. Manau, kad jai jau užteks. Bet vis negana
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (60)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų