• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugiau nei 3 milijonus eurų – tiek Panevėžio rajono savivaldybė užsimojo išleisti nugyvento bendrabučio rekonstrukcijai nedideliame kaime ir ten įrengti socialinius būstus. Vietos politikas skaičiuoja, kad vieno būsto kaina atokiame kaime atsieis kone brangiau nei didmiestyje.

Daugiau nei 3 milijonus eurų – tiek Panevėžio rajono savivaldybė užsimojo išleisti nugyvento bendrabučio rekonstrukcijai nedideliame kaime ir ten įrengti socialinius būstus. Vietos politikas skaičiuoja, kad vieno būsto kaina atokiame kaime atsieis kone brangiau nei didmiestyje.

REKLAMA

Valdžia atkerta, kad auksinių vonių tikrai neįrenginės. Esą bus sukurtos šiuolaikiškos sąlygos bent daliai laukiančiųjų socialinio būsto.

Daugiau apie tai – TV3 žiniose. 

Iš pirmo žvilgsnio Panevėžio rajone stovintis trijų aukštų bendrabutis atrodo lyg negyvenamas. Tačiau keli praviri langai, o ir dviračiai prie įėjimo byloja, kad gyvybės ten galima rasti.

Viename iš aukštų sutikta Virginija ten senbūvė – gyvena per 30 metų. Būstas, sako, nedidelis, bet jai užtenka.

REKLAMA
REKLAMA

Virginija pasakoja, kad be jos šiame 3 aukštų bendrabutyje gyvena dar keli žmonės. Visur kitur kaba spynos, elektra išjungta, šildymas taip pat.  Šildosi žmonės kambarėlius malkomis. Jokių patogumų name nėra. Viskas lauke. 

REKLAMA

„Kai aš kaimietė esu, pripratusi, man gerai“, – teigia gyventoja Virginija. 

Lėšos rekonstrukcijai iš ES fondų

Moteris sako girdėjusi gandus, kad jų laukia kraustymasis, mat apleistą Panevėžio rajono savivaldybei priklausantį pastatą savininkė užsimojo rekonstruoti ir padaryti šiuolaikiškus socialinius būstus.  

„Tai ką čia ir tualetus darys, ir šildymą? Tai iš ko mes mokėsim, iš pašalpos?“ – piktinasi gyventoja. 

REKLAMA
REKLAMA

Dar labiau Virginija nustemba išgirdusi, kiek rekonstrukcijai savivaldybė planuoja išleisti pinigų. 

„Trys milijonai, o Jėzau“, – nustemba moteris. 

Savivaldybės skaičiavimu, seno pastato rekonstrukcija atseis iki 3000 eurų už kvadratinį metrą. Viso pastato – daugiau nei 3 milijonus. Didžioji dalis lėšų – Europos Sąjungos fondų parama.

„Tai yra didelė suma. Jūs įsivaizduokit, jeigu ten bus 10 butų ir ten vienas butelis kainuos 350 tūkstančių, tai yra rajone. Mieste tokių kainų nėra“, – teigia tarybos narys Petras Nevvulis. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Naujarodžių kaimas – dvidešimt keli kilometrai nuo Panevėžio. Jame vos per 200 gyventojų. Nėra nei mokyklos, nei darželio.

„Naujarodžiai geras kaimas, netoli Krekenavos, prie Nevėžio, puiki vieta yra. Statant pastatą ar remontuojant jokio skirtumo nėra, ar Vilniuje remontuoji, ar Naujarodžių kaime. Ir statybinės medžiagos, ir darbininkai kainuoja tą patį dalykėlį“, – tikina Panevėžio rajono meras Antanas Pocius. 

Butai – neįgaliesiems ir daugiavaikėms šeimoms

Štai tarybos narys juokauja.

„Duokit pinigus, aš juokaudamas sakiau, išremontuosiu visą gyvenvietę, visus namus Naujarodžių išremontuosiu už tokius pinigus“, – sako P. Nevulis. 

REKLAMA

Gyventojus tokios sumos taip pat šokiruoja: 

„Nu sumos įspūdingos.“

„Mano sūnus sodybą nusipirko už 12 tūkstančių.“

„Naują, matyt, pigiau išeitų pastatyt, nei į tą seną tiek pinigų sukišt.“

Panevėžio rajono meras tvirtina, kad svarstė įvairius variantus. Tačiau specialistai esą įvertino pastato konstrukcijas ir buvo nuspręsta ne griauti, o rekonstruoti buvusį bendrabutį. Socialiniai būstai šiame name būtų skirti neįgaliesiems bei daugiavaikėms šeimoms. 

REKLAMA

„Tikrai ne auksinės vonios, nebus tokių. Taip, kaip turi būti butas įrengtas, nežiūrint ar kaime, ar Vilniuj. Normalus butas, pritaikytas gyventi normaliems žmonėms“, – sako Panevėžio rajono meras. 

Pasak mero, šiuo metu Panevėžio rajone socialinio būsto laukia virš 100 žmonių.

Daugiau apie tai sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio viršuje. 

ES pinigų plovimas. Už 3 milijonus bent kelis naujus daugiabučius galima pastatyti. Už 3 milijonus visą kaimą galima nupirkti - kokį 100 namų,kuriuos padalinti per pusę ir apgyvendinti 200 šeimų. Bet taip ES ir biudžeto pinigų neįsisavinsi - schema neveiks,kai viešuosius pirkimus laimi "savi" o tada dalinasi pinigus.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų