Panevėžio pataisos namuose gerėja įkalinimo sąlygos

Panevėžio pataisos namuose keturios iš penkių narkotikus vartojančių ir gydytis sutinkančių moterų atsikrato priklausomybės. Tai viena džiugių naujienų, kurias pataisos namų darbuotojai pranešė teisingumo ministrui Juozui Bernatoniui ir Kalėjimų departamento direktorei Živilei Mikėnaitei.

Panevėžio pataisos namų ir Panevėžio apygardos probacijos tarnybos vadovai pristatė praėjusių metų rezultatus. O jų pasiekta nemažai – sumažėjo kalinčių nuteistųjų skaičius, vykdoma efektyvesnė narkotikų ar mobiliųjų telefonų patekimo į įkalinimo įstaigą kontrolė, kone perpus sumažėjo probacijos priežiūroje esančių žmonių padaromų nusikaltimų.

Panevėžio pataisos namuose nuo 2013 m. veikia Priklausomybės ligų gydymo ir psichologinės reabilitacijos centras, kur gyvena moterys, sutinkančios gydytis narkotikų priklausomybę. Nuo veiklos pradžios čia pasveiko apie 80 procentų besigydžiusių nuteistųjų. Be to, pernai pataisos namų administracija šešioms moterims parodė laisvėje veikiantį reabilitacijos centrą. Rezultatas – viena buvusi nuteistoji ne tik įveikė priklausomybę, bet ir tapo Krizių centro koordinatore.

REKLAMA

„Per visą laikotarpį, kai esu teisingumo ministras, skyriau didelį dėmesį įkalintų asmenų skaičiaus mažinimui. Džiugu, kad visų sistemos darbuotojų pastangos pasiteisino ir atsispindi skaičiuose. Pavyzdžiui, 2015-aisiais Panevėžio pataisos namuose vidutiniškai kalėjo 250 moterų. Iki tol įstaigoje buvo laikoma 300-350 nuteistųjų,“ – sako ministras.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų