Palucko laiškas bendrapartiečiams: įvardijo, kokia galėtų būti koalicijos forma

Socialdemokratų partijos lyderis Gintautas Paluckas išplatino laišką bendrapartiečiams, kuriame apibrėžė galimą būsimos valdančiosios koalicijos formą. Laiško kopija pateko ir į naujienų portalo tv3.lt rankas.

„Visi jaučiame kylančią emocinę palaikymo bangą ir tai yra akivaizdu susitinkant su žmonėmis agitacijų metu, gatvėse, parduotuvėse, šventėse, tačiau rinkimus laimi ne tas, kurį daugiau myli, o tas, už kurį daugiau balsuoja.

Todėl dabar pagrindinis iššūkis mums yra visus tuos, kurie mus palaiko, atvesti prie balsadėžių. Jeigu reikia – ir už rankos!

Turime oponentų, kurie mūsų bijo, todėl mėgina gąsdinti ir atstumti žmones nuo socialdemokratų bjauriai meluodami apie neva sutartas koalicijas su konservatoriais. Įvairiai būdavo su koalicijų formavimu, tačiau šį kartą spręs visa partija. 

Esu ne kartą sakęs, todėl dar kartą kartoju: mūsų prievolė yra siekti centro kairės partijų koalicijos. Todėl drąsiai sklaidykite oponentų melus ir prasimanymus!

Yra tokia nerašyta taisyklė, patvirtinta apklausomis po rinkimų – 7 atvejais iš 10 žmonės ateina balsuoti dėl to, kad juos kažkas pakvietė. Gal neplanavo, gal nenorėjo, bet buvo paprašyti ir pakviesti – kažkas jų paprašė. Būkime tais „kažkas“! Nepatingėkime paskambinti, parašyti giminėms, draugams, pažįstamiems, darbo kolegoms ir tai duos rezultatą“ – laiške dėstė socialdemokratų partijos pirmininkas G. Paluckas.

Socialdemokratų tikslas – formuoti centro kairės koaliciją

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) tikslas po Seimo rinkimų – formuoti centro kairės koaliciją. Tai antradienį atėjęs balsuoti iš anksto į Lukiškių aikštėje Vilniuje įrengtą punktą žurnalistams sakė G. Paluckas.

„Mūsų tikslas – formuoti centro kairės koaliciją. Tai mūsų prievolė“, – teigė jis.

G. Paluckas teigė negalįs įvardyti galimų koalicijos partnerių, nes nežinia, ar būsimame Seime mandatų turės liberalai, Darbo partija, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga.

REKLAMA

Paklaustas, ar galėtų dirbti koalicijoje su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, politikas teigė, kad šios partijos lyderis Ramūnas Karbauskis pirmiausia turėtų atsiprašyti už melą rinkėjams apie kitas partijas.

Pasak socialdemokratų lyderio, mažiausias partijos tikslas per šiuos rinkimus – pagerinti 2016 metų rezultatą. Tuomet LSDP laimėjo 17 mandatų.

 „Lūkesčiai mūsų partijoje yra dar didesni – laimėti šituos rinkimus“, – antradienį sakė G. Paluckas.

Seimo rinkimų kampaniją jis vadino ydinga ir kenksminga demokratijai, nes rinkėjai neturėjo galimybės pamatyti kandidatų, o šie – parodyti savęs.

„Kokį susikūrėme teisinį reguliavimą, tokį ir turime. Neseniai žiūrėjau per „youtube“ filmą, kur Rolandas Paksas su „Harley-Davidson“ ant scenos užvažiavo ir dainavo dainą prieš kažkiek metų. Va čia buvo smagu. Ledai krito iš sraigtasparnių, – sakė LSPD vadovas. – Dabar taip sureguliavome, kad net partijos ženkliuko negali įsisegti eidamas į rinkimus. Vadinasi, smarkiai perlenkėme lazdą.“

Anot G. Palucko, kaltę dėl to pirmiausia turėtų prisiimti tradicinės partijos.

„Pirmiausia tai tradicinių partijų kaltė, manant, kad taip apsisaugosime ar apsaugosime politinę sistemą nuo naujadarų, mažų fragmentiškų partijėlų. Bet dabar kai pamatai tą agitacinę kampaniją, kur visi absoliučiai vienodi, nežinau, kaip žmonėms pasirinkti. Tai kenksminga demokratinei rinkimų sistemai“, – tvirtino jis.

Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną, pirmadienį prasidėjo balsavimas iš anksto.

Pokalbį su Gintautu Palucku apie rinkimus ir socialdemokratų partiją žiūrėkite čia:


Rašyti komentarą...
M
Maryte
2020-10-06 11:55:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei susidesit su konservatoriais tai nebalsuosiu.
Atsakyti
-1

N
Nuomonė
2020-10-06 11:53:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lauk iš valdžios!!! Tie patys per tuos pačius- giminės ir artimieji!!! Vagys ir sukčiai!!!
Atsakyti
-3

G
Grigorij
2020-10-06 13:45:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pritariu, kad Paluckas - ne idealas. Bet Tikrai, ne kirkiliniai liberastai! Ar turit ko nors geresnio, ar yra tam visuomenes poreikis, ar esati to verti? Ar balsavote bent uz Paleckiuka? Ar bent kaip protestavote, kai ji "profilaktiskai" mete i cype, taip pagaliau atkersyjant, kai jis isdriso pasakyti, jog Sausio 13 savieji saude i savus? Ar esate verti naujo Donato Banionio, Eduardo Miezelaicio, Saulio Sondeckio, Benjamino Gorbulskio (nors du pastarieji - ne lietuviu tautybes), Salomejos Neries, Juozo Baltusio, Tevo Stanislovo Dobrovolskio? Dziaukites tuo, ka turite, rinkites maziausia Blogi! Kai busite to verti, bus visuomenes uzklausa - butinai turesit Teisinga, kairiaja partija.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų