Paluckas: sprendimas šventėms uždaryti miestus – perteklinis

Vyriausybės sprendimas Velykų savaitgaliui uždaryti miestus ir miestelius yra perteklinis, nes palikta per daug spragų šių sąlygų nesilaikyti, sako opozicinių socialdemokratų lyderis Gintautas Paluckas.

Žinių radijui penktadienį jis teigė, kad miestai gali būti uždaromi, tačiau tam turi būti „labai rimtos priežastys“, t.y. jei teritorijoje yra išplitęs koronaviruso židinys.

„Tuo tarpu mėginant aiškinti, kad taip, kai kas važiuos, jei turi kažkur nuosavybę, jei pateiks nuotrauką išrašo nekilnojamojo turto registro, jeigu įtikins, atrodys informacija patikima – labai daug išlygų, kurios norintiems yra patogios ir jie galės išvažiuoti“, – sakė G. Paluckas.

Jo nuomone, sąžiningai iki šiol laikęsi karantino reikalavimų tai darys ir toliau bei „nepuldinės, nevažinės keldami riziką savo artimiesiems“.

„Matau sumaišties kėlimą, nereikalingą kariuomenės, policijos resursų naudojimą ir tiek. Jeigu mes jau mėnesį tokiu režimu gyvenome, tai neįsivaizduoju, kokios yra pakitusios aplinkybės, kad dabar reikia uždaryti miestus ir išvaryti kariuomenę į gatves. Čia – perteklinė priemonė“, – teigė socialdemokratų vadovas.

Draudimas gyventojams vykti į kitus miestus nei jų gyvenamoji vieta įsigalios penktadienį nuo 20 val. vakaro ir tęsis iki pirmadienio 20 valandos. Šis ribojimas per Velykas įvestas siekiant užkardyti koronaviruso plitimą.

Ribojimai netaikomi vykstantiems dėl artimųjų giminaičių mirties, sunkios ligos ar nelaimės, darbo reikalais, kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje, ar teikiant būtiną medicinos pagalbą. Draudimai negalios ir gyventojams, jei jie vyksta į kitą, nei savo gyvenamąją savivaldybę, kai toje savivaldybėje turi nekilnojamojo turto. Tokiu atveju pareigūnai rekomenduoja turėti nuosavybę įrodančius dokumentus.

Kad draudimo būtų laikomasi, žadama pasitelkti 3 tūkst. pareigūnų pajėgas. Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis BNS teigė, kad šios priemonės policijai papildomai kainuos 1,6 mln eurų, išlaidas bus prašoma kompensuoti iš Vyriausybės. 


Rašyti komentarą...
j
jooo
2020-04-10 10:17:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sutinku,perteklinė.Na, svarbiausia parodyti kas čia vyriausias. Kelių policininkui -aukso dienos.O kur dar koronavisinių pinigų skirstymas.

Atsakyti
0

R
Rasa
2020-04-10 10:44:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nors vienas protingas žmogus , pilnai sutinku, kas blaiviai mąsto supranta situaciją tas ir laikysis atsargumo ir nedarys nesąmonių, o kam viskas dzin, ras būdų kaip įvažiuot ar išvažiuot kur tik nori
Atsakyti
0

u
ukininkas covi19
2020-04-10 11:21:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
sveikinu skverneli ir jo vyriausybe..veryga ..TAI ZMONES VERTI BUTI VALDZIOJE
paluckas + lansbergis... + bebrai.. ir kiti yra plintuso lygio.TAUTA UZ VALSTIECIUS.
nuo pensininko iki paprastu zmoniu.. tai musu partija.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų