Paluckas šmaikštavo po susitikimo su Nausėda: kiekvieną kartą pralaimiu vis geriau

Socialdemokratų lyderis Gintautas Paluckas tikino, kad jo vadovaujama partija nepasisako prieš tradicines šeimos vertybes, tačiau palaikys partnerystės įstatymą. G. Paluckas taip pat pažymėjo, kad yra klausimų, kuriuose kairieji palaikytų konservatorių vedamą koaliciją, o pats pripažino, kad šie rinkimai parodė, kad socialdemokratams trūksta stabilios rinkėjų bazės.

Pirmadienį prezidentas Gitanas Nausėda susitinka su visų į Seimą išrinktų partijų atstovais. Su šalies vadovu S. Daukanto aikštėje esančiuose rūmuose bendravo ir Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas G. Paluckas.

„Aptarėme aktualijas aktualijas. Daugiau ne rinkimų rezultatus, bet pandemijos suvaldymo, karantino, ekonominės situacijos, biudžeto deficito klausimus. Taip pat pasiūliau prezidentui atkreipti dėmesį, kad politinės partijos visai neseniai pasirašė regionų politikos memorandumą, kuri inicijavo pats prezidentas, ir būtų labai gražu, prasminga ir Lietuvai naudinga, jei to memorandumo nuostatos persikeltų į naują Vyriausybės programą“, – žurnalistams sakė G. Paluckas.

(17 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Gintautas Paluckas rinkimų rytą po susitikimo su prezidentu

Utenos apygardoje, kurioje kandidatavo G. Paluckas, yra perskaičiuojami rinkėjų balsai, nes socialdemokratų lyderis surinko vienodai balsų kaip ir konservatorius Edmundas Pupinis. Jei po perskaičiavimo rezultatas vis tiek bus lygus, pergalę švęs E. Pupinis, nes surinko daugiau balsų pirmajame ture.

„Kiekvieną kartą aš pralaimiu vis geriau. Jei 2016 m. likau ketvirtas, 2019 m. Žirmūnuose likau antras su minus 200 balsų, dabar lygiosios. Tai, klausykit, ne už kalnų, kai laimėsiu. Dinamika mane tenkina, bet būtų malonu, kad perskaičiavimo ta pergalė būtų pasiekta. Manau, kad uteniškiai labai protingi žmonės, pamatė, kad atstovavimas silpnas, tai pasirinko du Seimo narius“, – šmaikštavo G. Paluckas.

Valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis, po susitikimo su prezidentu, tvirtino, kad opozicija pakankamai stipri, kad apgintų tradicines vertybes. G. Paluckas tikino, kad socialdemokratai nėra prieš tradicinę šeimą ar jos vertybes.

„Aš nematau prieštaravimų, kalbant apie žmogaus teisių visą failą arba tas nuostatas. Esame ir šioje kadencijoje balsavę už partnerystės įstatymą, balsų pritrūko tuo metu. Jei bus toks klausimas Seimo darbotvarkėje, mes jį palaikysime. Tai yra mūsų tiek rinkimų, tiek dabar opozicijoje veikiančios socialdemokratų frakcijos programos dalis“, – tikino socialdemokratų vedlys.

REKLAMA

Kalbėdamas apie narkotikų kontrolę, G. Paluckas pažymėjo, kad jo partija pasisako už dekriminalizavimą lengvųjų narkotikų, nes šioje vietoje yra „perlenkta lazda“, kai „už suktinės surūkymą žmogus siunčiamas į kalėjimą“.

Kalbėdamas apie alkoholio draudimus, anot G. Palucko, socialdemokratai žiūrės, ką bus siūloma atšaukti, nes, pasak G. Palucko, kai kurios priemonės veikia ir sumažino alkoholio vartojimą.

G. Palucko teigimu, socialdemokratai rems tas konservatorių iniciatyvas, kurios atitiks gerovės valstybės viziją.

„Tokiose vietose galėtume palaikyti. Tikiu, kad siekiant didesnio perskirstymo ar didesnių valstybės galimybių, konservatoriams prireiks pagalbos iš opozicijos. <...> Nes liberalų partijos savo programose kalba apie valstybės galimybių ir perskirstymo mažinimą“, – sakė socialdemokratų vedlys.

Rinkimų rezultatai, pasak G. Palucko, rodo, kad socialdemokratai neturi stabilios rinkėjų bazės, kuri pasislinko iš regionų, bet per mažai išsiplėtė didžiuosiuose miestuose.

„Rinkimai, akivaizdu, buvo prieš valstiečius, prie draudimus, prieš valdančiąją koaliciją. Kas buvo labiausiai kategoriškai nusiteikęs, tas, matyt, tą priešiškumą ar jo vaisius susirinko“, – samprotavo G. Paluckas.

Socialdemokratų lyderis vylėsi, kad gerokai atsinaujinusi frakcija aktyviau imsis iniciatyvos siūlyti kairiąją politiką atstovausiančius pasiūlymus parlamente.

„Mes pasistengsime pasiekti, kad socialdemokratai būtų vienintelė kairioji partija Lietuvoje ir taptų ašimi visiems pažangių, progresyvių nuostatų kairiesiems vienytis“, – sakė G. Paluckas.

Lietuvos socialdemokratų partija, iki šiol taip pat dirbusi opozicijoje, rinkimuose pelnė 13 mandatų. Centro-dešinės partijoms siekiant suformuoti valdančiąją daugumą, socialdemokratai planuoja išlikti opozicine partija.


Rašyti komentarą...
u
uteniškis
2020-10-26 13:42:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
E man tai nei Pupinis ,nei Paluskas nepažįstami vyrai .Sakyč ,kad nei brat, nei svat Tai va ir pusiausvyra
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų