naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Už šnipinėjimą Rusijai šešeriems metams kalėjimo nuteistas Algirdas Paleckis keliaus į kalėjimą: Apeliacinis skundas atmetė A. Paleckio ir jo advokatų skundą. Į teismo sprendimo paskelbimą pats nuteistasis neatvyko, susirinko tik gausus A. Paleckio šalininkų būrys, vos paskelbimą šūksniais pasitikusius susirinkusiuosius teko raminti.

Už šnipinėjimą Rusijai šešeriems metams kalėjimo nuteistas Algirdas Paleckis keliaus į kalėjimą: Apeliacinis skundas atmetė A. Paleckio ir jo advokatų skundą. Į teismo sprendimo paskelbimą pats nuteistasis neatvyko, susirinko tik gausus A. Paleckio šalininkų būrys, vos paskelbimą šūksniais pasitikusius susirinkusiuosius teko raminti.

REKLAMA

Į Apeliacinio teismo posėdį išklausyti sprendimo paskelbimo A. Paleckis neatėjo, matyt, pabijojęs, kad teismo salėje jam bus uždėti antrankiai, pakomentuoti verdikto jis žurnalistų laukė netoli Vilniaus geležinkelio stoties.

„Niekad negali žinoti, ką jie ten gali pačioj teismo salėje iškrėsti, dabar tegu pasikankina surasdami mane. Aš kaip suprantu dabar byla keliaus į Šiaulių teismą, nes ten buvo pirmasis teismas, kol ji nukeliaus, ten bus išrašomas arešto orderis, tai kad čia gali nuo kelių valandų iki kelių dienų užtrukti. Per ta laiką aš papasakosiu visam pasauliui, kas čia vyksta“, – kalba A. Paleckis.

Į teismą atėjo gausus Rusijos šnipo A. Paleckio šalininkų būrys:

„Stebėjot, žiūrėjot, bylą tą? Ten gi tuščia vieta, ne vienas teismas nepriimtų tos bylos net nagrinėti, o čia spektaklį daro.“

REKLAMA

„Sufabrikuota byla, tai kad remiamasi pedofilo Bertausko parodymais, tai iš esmės jau turėtų pasakyti viską.“

Teismas skelbia verdiktą: nuteistojo skundą atmeta, Algirdui Paleckiui paliekama galioti ankstesnė šešerių metų laisvės atėmimo bausmė. Po šio sprendimo apkaltinamasis nuosprendis įsiteisėjo ir A. Paleckis bus siunčiamas į kalėjimą. Salėje žmonės pradėjo skanduoti Paleckio pavardę, šalininkai išeina iš salės neišklausę teismo sprendimo motyvų:

REKLAMA

„Audrius Butkevičius, kada grįžo iš kalėjimo, jis teisme tiesiai pasakė, kad čia mes su Landsbergiu Sausio 13-ąją organizavime – ir teisėja, nieko. Priteisė tiems 10, 12 metų, šitie senukai sėdėjo kalėjime tiek. Žinot – jokio teisingumo nėra.“

„Aš skaitau, kad šitam teisme vyksta apgaulė, suprantat, mes irgi turim bylų šitam teisme ir šitam teisme prapuola dokumentai. Šitas teismas tikrai nesigilino ir nenagrinėjo.“

Teisme pasirodė ir Sausio 13-osios Brolijos pirmininkas.

„Reikėjo Rusijai nuslėpti savo nusikaltimus žmogiškumui, jau tada Paleckis buvo tapęs įrankiu paskleisti šitą šmeižtą, kad mes patys į save šaudėm – čia ir yra esmė. Bet kol kas valstybės nebuvo atsibudusios, kol nepradėjo hibridinio karo. Pasekmės – karas Ukrainoje, karas Gruzijoje, karas kitose valstybėse – čia ir yra esmė“, – kalba Sausio 13-osios Brolijos pirmininkas Gasparas Genzbigelis.

REKLAMA

„Kad jie daro labai gerą darbą, mus tai konsoliduos, sveikai įpykins, mes toliau dirbsime dar aršiau, nei būtume dirbę ramiau“, – sako Kazimieras Juraitis.

Kas vyksta teisme, Paleckis stebi per jo šalininkų surengtą telekonferenciją, žada palaikyti ryšį ir iš kalėjimo:

„Mes vis tiek dirbsime ir per laiškus ir susitikimus: galėsite lankyti mane. Čia yra režimas, kuris fašistuojantis be jokios abejonės.“

Netoli stoties sprendimo laukęs A. Paleckis žurnalistams sako, ką toliau darys. Jis neketina ramiai sėdėti.

REKLAMA
REKLAMA

„Aš apeliuosiu į Aukščiausiąjį teismą, kuris irgi vyks apie pusę metų ar iki metų, o kalėjime aš toliau vadovausiu mūsų judėjimui „Teisingumo Aušra“, kuris dar labiau plėsis, todėl kad žmonės matys, kaip be pagrindo bandoma susidoroti su žmogumi, vadovausiu, rašysiu laiškus, priiminėsiu lankytojus, rašysiu laiškus į užsienį“, – tikina A. Paleckis.

50-metis Algirdas Paleckis yra pripažintas kaltu dėl šnipinėjimo: beveik dvejus metus jis ir vilnietis verslininkas Deimantas Bertauskas, veikdami organizuotoje grupėje su ikiteisminio tyrimo metu nenustatytu Rusijos žvalgybos darbuotoju ir kitais Rusijos piliečiais, vienas iš kurių teismo pripažintas kaltu Sausio 13-osios byloje, Lietuvoje už piniginį bei kitokį atlygį rinko Rusijos žvalgybą dominančią informaciją: daugiausia apie Sausio 13-osios bylą tyrusius pareigūnus ir teisėjus, kur jie gyvena, su kuo draugauja, ką veikia laisvalaikiu. Rusijai ši informacija reikalinga, nes ji ruošiasi Lietuvos teisėsaugininkus persekioti. Nuteistasis Sausio 13-osios byloje yra Michailas Golovatovas. A. Paleckis kaltu neprisipažįsta.

REKLAMA

„Man buvo įdomu, kaip rašančiam knygą apie Sausio 13-ąją, jo nuomonė. Ir aš su juo susitikau kaip su liudytoju ir ėmiau iš jo interviu. Man buvo įdomu, nes aš rašiau knygą apie Sausio 13-ąją. Kur čia problema? Dabar iš to Golovatovo daromas kažkoks tarpininkas, jie gi nenustatė tų žvalgybininkų, kuriam aš rinkau informaciją“, – kalba A. Paleckis.

Šiaulių apygardos teismas D. Bertauską atleido nuo baudžiamosios atsakomybės, jo baudžiamoji byla nutraukta. Teismas paskelbė, kad jo geranoriškas parodymų davimas turėjo esminę reikšmę atskleidžiant Rusijos žvalgybos subjektų neteisėtą veiklą Lietuvoje.

Nepolemizuosiu nei vienu komentatoriumi,nelygu kokia jo pozicija.Tik FAKTAS!!!Paleckis ruskiu televizijoje sedejo su pasaulinio lygio padugnemis,rusu melagiais ir irgi melavo,melavo,melavo,tuo sukeldamas tiems rusams euforija.O mano zuvusi prie boksto pusbroli,to rusu tarno manymu ir teigimu,iseina nusoviau as pats.Juk "savi i savus",ka jis beje pakartojo ir ruskiu TV.Ir dar kazkas ji su Navalnu lygina.Patriota su isdaviku ,kosmaras!!!
Jurbarko prievartautojo nepasodino, Masiulio ir ko nenuteisė, nes įrodymų nepakako, ne taip įrodymai surinkti, o Paleckio bylai visko užteko? Taip, čia Lietuva, čia tikras " teisingumas".
Tokius kremlinius vatas zeminancius Lietuva ir ja smeiziancius reik isvis deportuoti is salies. Latvija atima pilietybes tokiems vatiniams. Ne vieta vatoms Lietuvoje, ju vieta ruskyne pas zudika putina, o ne normalioje salyje, kaip Lietuva. Ru baisiausia salis, ligotu pamiseliu, prievartautoju, o ja palaiko tokie pat iskrypeliai, nes normalus zmones ru nepalaiko ir nesmeizia Lietuvos.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų