• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Parkavimo naujovės Palangoje. Nuo šiol atvykus automobiliu į Palangą už stovėjimą teks susimokėti visus metus, o ne tik vasaromis, kaip buvo iki šiol. Tokį sprendimą palaimino kurorto taryba.

Parkavimo naujovės Palangoje. Nuo šiol atvykus automobiliu į Palangą už stovėjimą teks susimokėti visus metus, o ne tik vasaromis, kaip buvo iki šiol. Tokį sprendimą palaimino kurorto taryba.

REKLAMA

Esą taip Palangos valdžia mėgina mažinti mašinų skaičių mieste ir traukia ekologiniu keliu. Vis dėlto kurorto verslininkai tokia iniciatyva nepatenkinti – sako, kad ir taip ne vasaromis vos kvėpuojanti Palanga visai uždus – žmonės tiesiog nebevažiuos.

Daugiau apie tai – TV3 žiniose. 

Palangos taryba balsavo dėl pokyčių kurorto rinkliavoje už stovėjimą. Naujovių nemažai – nuo dvyliktos nakties iki septynių ryto nebereikės mokėti už paliktą mašiną, kaip Lietuvoje vienintelėje Palangoje buvo iki šiol. Taip pat pirma paliktos mašinos valanda dalyje vietų centre nekainuos. 

Surasti vietos mašinai Palangos centre net neprasidėjus vasarai sunku. Tad daugiausia diskusijų kelia tarybos sprendimas, kad nuo šiol už automobilio statymą reikės mokėti ne tik vasaromis, bet ir visus metus. Rudenį, žiemą bei pavasarį valanda stovėjimo kainuos 1 eurą.

REKLAMA
REKLAMA

Ne vasarą galios tik centre

Piliečiai tokį sprendimą vertina įvairiai:

„Normaliai, vis tiek reikia už švarą susimokėti. Už tvarką. Už švarą. Palanga kas kartą gražesnė. Pastatai atsinaujina, gatvės atsinaujina, riekia susimokėti.“

REKLAMA

„Aš iš Vilniaus, kur visada parkingas mokamas, tai suprantu kodėl, bet tai nepalengvina gyvenimo. Apskritai euras valanda yra daug.“

„Euras valanda? Jau būtų. Kai atvažiuoji ne valandai, o kelioms paroms, tai būtų pakankamai smūgis. Kai dienai atvažiuoji, tai gali susimokėti. O jei penkioms dienom, tai jaučiasi jau.“

Tiesa, ne vasaros sezono metu rinkliava galios tik Palangos centre. Vytauto gatvės atkarpoje nuo sankryžos su Kęstučio gatve iki Botanikos sodo, dalyje Daukanto ir visoje Mickevičiaus gatvėje bei stovėjimo aikštelėje šalia Meilės alėjos.

REKLAMA
REKLAMA

„Palanga siekia po truputėlį mažinti automobilių srautą pačioj miesto širdyje. Dėl ekologijos, dėl visų kitų dalykų. Ir mes eisim palaipsniui, ir skatinsim centrinėj miesto dalyje – Kęstučio gatvėje, Dariaus ir Girėno gatvėj, kur gražiausios vietos yra susiformavusios, kad automobilių stovėjimas iš viso išnyktų“, – sako Palangos meras Šarūnas Vaitkus. 

Verslininkams nauja tvarka nepatinka

Palangos tarybos opozicija siūlė ne vasarą rinkliavą rinkti tik savaitgaliais ir švenčių dienomis, tačiau taryba tokį siūlymą atmetė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Dėl šito klausimo verslininkai ūžia. Nes jie sužinojo būtent iš jūsų – žiniasklaidos. Nebuvo šitas klausimas išdiskutuotas normaliai nei su smulkiuoju verslu Palangos, nei su Palangos viešbučių ir restoranų asociacija. Todėl pasakyti, kad jis yra geras, aš dar drįsčiau suabejoti“, – teigia Palangos tarybos opozicijos narė Svetlana Tučkė. 

Ir iš tiesų, sprendimą rinkliavos nesustabdyti ir kitais metų laikais Palangos verslininkai kritikuoja. Anot jų, kurortas šaltuoju sezonu ir taip negali pasidžiaugti turistų srautais, o jei dar už automobilius reikės mokėti, tai žmonių esą visai neliks.

REKLAMA

„Labai gaila, kad žiemos metu parkingas mokamas, nes iš aplinkinių miestelių atvažiuodavo svečiai, kur pasivaikščiodavo, į kavines, restoranus. Tai papildomas pajamas verslininkai gaudavo. Nes ir taip ši žiema labai sudėtinga, vos išsilaikom. Planuojam kitais metais gal net nedirbti“, – komentuoja restorano „Floros simfonija“ vadovas Henrikas Tautkus. 

Nesupranta, kur link juda Palanga

Verslininkai sako, kad per šią žiemą Palangoje užsidarė 6 barai. Vasarą kurorte dvigubai išaugo pagalvės mokestis. Tad verslas nesupranta, kuria kryptimi Palanga juda.

REKLAMA

„Aš tai kaip tik galvoju, kad turėtų skatinti savivaldybė verslą, kad žiemą kurortiniame mieste, kur žiemą yra labai mažai poilsiautojų, būtų žmonių. Gyventojų taip pat Palanga labai nedaug turi, kad kuo daugiau atvažiuotų. Kažkokių pramogų, tartųsi su verslu, kad kažką pagerintų, o ne mažintų“, – kalba H. Tautkus. 

Tiesa, nepasikeitė vasariniai rinkliavos įkainiai. Nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. palikti automobilį valandai geltonojoje zonoje kainuos 80 centų, raudonojoje – 1,6 euro, o arčiausiai jūros esančiojoje žaliojoje – 2,2 euro. Pernai rinkliava už stovėjimą Palangos biudžetą papildė daugiau nei milijonu eurų.

Daugiau apie tai sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio viršuje. 

Vaziuasim, skrisim kur bus laisvas įvažiavimas, yra šalia braliukai latviai, puikus paplūdimiai Lenkijoje, o ir Turkija kas turi smegenų nuskristi galima, o jūs toje savo Palangoje galit patys srėbti vandeniu skiestus šalribaršcius
Neverkite. Turite pinigo kaip šieno. Kas gali sauleisti atvykti į Palangą bent kelioms dienoms, galės ir už parkingą susimokėti. Palanga niekuom nenusileidžia Nicai ar Monakui. Kurortas jau seniai tapo turtingųjų poilsio vieta. Ubagai važiuoja į Ispaniją, Italiją ir Turkiją.
Senai jau ten nebavažiuoju,pažiūrėt pačios nešvariausios jūros ar paturtinti gobšius palangiškius
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų