REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio atskyrimas nuo įsikabintos kėdės buvo sudėtingas kaip Siamo dvynių operacija, bet išsprendė ne viską.

REKLAMA
REKLAMA

Gal ir į naudą

„Jei laikysimės požiūrio, kad nėra to blogo, kas neišeitų į gera, gal kokios nors naudos visuomenei ir valstybei galima įžiūrėti. Galima buvo pamatyti, kas kaip elgiasi ir kaip elgtis nedera. Jei valdžios ir visuomenės lygiu būtų kiek pramokta demokratinių žaidimo taisyklių, galėtume kalbėti apie naudą“, – „Balsas.lt savaitei“ sakė Vytauto Didžiojo universiteto profesorius, politologas Antanas Kulakauskas.

REKLAMA

Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė ministro, Liberalų ir centro sąjungos nario R. Palaičio atsistatydinimą. Taip bent iš dalies baigėsi kelias savaites trukusi politinė krizė. D. Grybauskaitei pasirašius dekretą dėl jo atleidimo, šias pareigas pavesta eiti sveikatos apsaugos ministrui Raimondui Šukiui.

Ministerijos – feodalinės valdos

Pasak A. Kulakausko, ši istorija parodė, kad visiškai netinkamai sudaromos koalicinės sutartys. „Užuot jose numačius, kad partneriai, kaip tikri partneriai, įgyvendina tam tikrus programinius dalykus, tiesiog padalijami postai ir kiekviena ministerija tampa atskira feodaline ministro valda. Premjeras lieka tik posėdžiams pirmininkaujančiu kalbėtoju“, – pastebėjo jis.

REKLAMA
REKLAMA

Priminus, kad A. Kubilius pats sukūrė vyriausybės modelį, kuriame Ministro pirmininko tarnyba prisiėmė tik strateginio centro funkcijas, A. Kulakauskas pastebėjo, kad tai buvo klaida, be to, nesuderinama su teisinėmis normomis. „Toks modelis neatitinka nei Konstitucijos, nei Vyriausybės įstatymo, kuriuo nebuvo vadovautasi ir per šią krizę. Ten buvo daug galimybių Vyriausybei veikti, bet kažkodėl jomis nesinaudota“, – sakė jis.

Skundžiasi palikimu

Ministras pirmininkas A. Kubilius teigia, kad atsistatydinęs ministras paliko prastą palikimą, o jo sprendimus Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) vadovų vadina apgailėtinais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tenka apgailestauti, kad ministro R. Palaičio palikimas yra toks kontroversiškas. Naujajam ministrui ir visai Vyriausybei teks dėti daug pastangų, kad FNTT veikla galėtų grįžti į tą lygį, kurį ji buvo pasiekusi – savo efektyvumu, rezultatais ir žmonių pasitikėjimu“, – žiniasklaidai sakė premjeras A. Kubilius.

Išeidamas pasityčiojo

„Balsas.lt savaitė“ primena, kad ministro atleidimo jau kurį laiką siekė premjeras A. Kubilius ir Seimo Antikorupcijos komisija. Nesutarimai vos nesibaigė valdančiosios koalicijos griūtimi. Kovas išprovokavo, kad R. Palaitis itin abejotinais pagrindais iš pareigų atleido FNTT vadovus Vitalijų Gailių ir Vytautą Giržadą.

REKLAMA

Tiesa, traukdamasis vidaus reikalų ministras R. Palaitis pasirašė įsakymą, kuriuo Kęstutis Jucevičius paskiriamas nuolatiniu FNTT vadovu. Tuo jis dar kartą viešai paniekino premjero A. Kubiliaus pastangas grąžinti į pareigas buvusius tarnybos vadovus. Premjeras ir jo bendražygiai dabar skelbiasi inicijuosią tarnybos reformą. Dalis Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Seime narių teigia, kad ministro pasitraukimas nieko neišsprendė. Jie žada nuolatines viešąsias akcijas ir iniciatyvas prieš teisėsaugoje, specialiosiose tarnybose ir valstybės valdyme esą veikiančias šešėlines jėgas.

REKLAMA

Alyvos į ugnį papildomai įliejo ir pareigūnų mėginimai jėga grąžinti velionio Drąsiaus Kedžio dukrą motinai Laimutei Stankūnaitei. Mergaitės klyksmai, kaip ir kovos dėl jos peripetijų, keturis lavonus palikusi byla teisėsaugai populiarumo nepridėjo. Taigi ministro pasitraukimas tikrai sprendžia ne viską. Apie tai, kad kažkas tariamai nutekino slaptą informaciją apie pareigūnų veiksmus prieš „Snoro“ banką (dėl ko prasidėjo šis skandalas) – mažai kas ir pamena.

Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų partijos tarybos posėdyje, kuris vyko praėjusį šeštadienį, taip pat netrūko rietenų dėl šios istorijos. Neva per daug iniciatyvos parodę partijos nariai jau susilaukė vadovybės keršto.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų