Pakruojo dvare – įspūdingi šilko žibintai iš Kinijos: laukia, kol galės pasigrožėti žmonės

Pakruojo dvare didžiuliame parke vienišauja spalvingieji šilko žibintai iš Kinijos. Dvaro šeimininkai viltingai laukia, kol karantino gniaužtai bus atlaisvinti ir žmonės įspūdingais žibintais galės pasigrožėti.

Įkalinti karantine įspūdingi spalvoto šilko žibintai iš Kinijos Pakruojo dvare. Šviesos ir spalvų kasmetinis festivalis visą gruodį turėjo džiuginti lankytojų akis ir širdis, deja, parke iškilusiomis skulptūromis niekas negali pasigrožėti, net vietiniai.

„Ne tik vietiniai, sulaukiame skambučių iš visos Lietuvos, klausia, ar vyksta festivalis, ar gali atvykti. Bet, deja, deja, turime karantiną“, – sako dvaro atstovas hofmaršalas Vadim Ovčinko.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pakruojo dvare – įspūdingi šilko žibintai iš Kinijos: laukia, kol galės pasigrožėti žmonės

Trapioms šilko skulptūroms panaudota net keliasdešimt tūkstančių metrų kiniško šilko, o šviesos spektaklį vos sutemus sukuria tūkstančiai lempučių. Šiemet dvaras festivalį paruošė dar įspūdingesnį, nei buvo iki šiol.

„Kiekvienais metais festivalis auga, o šiemet pasiekėme patį didžiausią, daugiau negu 33 šviesos instaliacijos yra ir lazerių, tai pats festivalis tikrai yra išaugęs ir daug ką galima bus pamatyti“, – pasakoja V. Ovčinko.

Skulptūros šiemet atspindi ne tik pasaką „Alisa stebuklų šalyje“, bet ir puikuojasi įspūdingo grožio gėlių sodai, net menininko Martyno Gaubo milžiniška asilo skulptūra pasipuošė šviečiančiu žvejo tinklu. O atšiaurioje gruodžio tamsoje įstrigo ne tik stebuklingieji dvaro žibintai, bet ir renginio režisierius iš saulėtos Ispanijos. Vyras čia Lietuvoje jau pusmetį, bet karantinu stengiasi nesiskųsti.

„Mums, ką karantinas duoda, aišku, turime laukti, bet žiūrėkime į tai pozityviai, duoda daugiau laiko dirbti su vietiniais aktoriais ir kurti“, – teigia festivalio režisierius Adrian Schvarzctein.

Dar prieš pasiekiant Pakruojo dvarą, skulptūras Kinijoje ištapė vietiniai dailininkai ir dekoratoriai. O jiems atgabenti prireikė net 18-kos jūrinių konteinerių. Dabar Pakruojo dvare žibintai bus eksponuojami kur kas ilgiau nei planuota. Dvarininkai viliasi, pasibaigus karantinui vėl atverti lankytojams plačiai vartus ir leisti skulptūromis grožėtis nuo vasario.

REKLAMA

„Tarkime, Anglijoj esantis parkas net ir per karantiną veikia, aišku, atsižvelgiant į visus ribojimus ir laikantis taisyklių. Tai tikimės, kad kažkas panašaus bus galima ir Lietuvoje“, – kalbėjo V. Ovčinko.

Šios šilko skulptūros gyvena labai trumpą vos vieno sezono gyvenimą, mat plonytė medžiaga ilgai neatlaiko atšiaurių vėjų, darganos ir sniego.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų